Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Eξαιρετικοί σεφ από το ξενοδοχείο Sheraton Maslak, θα έρθουν ειδικά από την Κωνσταντινούπολη και θα απογειώσουν τις γεύσεις μαγειρεύοντας αυθεντικά Τουρκικά πιάτα από τις 12 έως 21 Απριλίου 2013, στο ξενοδοχείο Arion Resort & Spa, στον Αστέρα Βουλιαγμένης.

Οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν αυθεντικά τουρκικά πιάτα και γλυκά, όπως παραδοσιακό κεμπάπ, γεμιστή μελιτζάνα με κιμά και ρύζι, αρνί με πουρέ μελιτζάνας, παραδοσιακό μπακλαβά, κανταϊφι και ραβανί!

Τα ορεκτικά και τα γλυκά θα προσφέρονται σε ειδικά διαμορφωμένο μπουφέ με το κόστος να ανέρχεται στα 28 ευρώ ανά δυο άτομα, ενώ υπάρχει ειδικός κατάλογος για τα κυρίως πιάτα με extra χρέωση.

Κατά τη διάρκεια του Φεστιβάλ θα κληρωθεί ένα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη για 2 άτομα, με διαμονή στο Ξενοδοχείο Sheraton Maslak. Τα εισιτήρια αποτελούν χορηγία της Turkish Airlines.

Turkish festival
ακου τώρα....ορεκτικά και γλυκά από μπουφέ και κυρίως a la carte. ό,τι να'ναι...
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Στην Τουρκία, τρως μεζέδες κυρίως
ναι, το ξέρω...αλλά προφανώς δε μπορείς να πας χωρίς να παραγγείλεις κυρίως. Μπορείς??

Κάτι άλλο: ξέρει κανείς αν σε κάποιες πρεσβείες υπάρχει και εστιατόριο ή έστω κάτι τέτοιο , που να μπορείς να φας παραδοσιακή κουζίνα της κάθε χώρας?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.371
Κάτι άλλο: ξέρει κανείς αν σε κάποιες πρεσβείες υπάρχει και εστιατόριο ή έστω κάτι τέτοιο , που να μπορείς να φας παραδοσιακή κουζίνα της κάθε χώρας?

Δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο.Μέσα στις πρεσβείες και για όλους;Παράξενο δεν θα ήταν άν ίσχυε;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Rosa Mundial said:
ναι, το ξέρω...αλλά προφανώς δε μπορείς να πας χωρίς να παραγγείλεις κυρίως. Μπορείς??

Κάτι άλλο: ξέρει κανείς αν σε κάποιες πρεσβείες υπάρχει και εστιατόριο ή έστω κάτι τέτοιο , που να μπορείς να φας παραδοσιακή κουζίνα της κάθε χώρας?
Είσαι τόσο σίγουρη ότι ο πρέσβης κάθε χώρας τρώει τα φαγητά της πατρίδας του ;;; Δεν νομίζω και ειδικά εντός της πρεσβείας !!!
Εξαίρεση η αμερικανική που εκει τρώνε
KFC Kai MC Donald's
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.107
ναι, το ξέρω...αλλά προφανώς δε μπορείς να πας χωρίς να παραγγείλεις κυρίως. Μπορείς??

Κάτι άλλο: ξέρει κανείς αν σε κάποιες πρεσβείες υπάρχει και εστιατόριο ή έστω κάτι τέτοιο , που να μπορείς να φας παραδοσιακή κουζίνα της κάθε χώρας?
Η καντινα της πρεσβειας ας πουμε? :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.808
Likes
18.753
Νομιζω η πρεσβεια της Ν. Αφρικης διοργανωνει καθε καλοκαιρι ενα event νοτιοαφρικανικης κουλτουρας κι εχει και φαγητο μεσα. Οταν το μαθω θα ριξω συρμα..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Νομιζω η πρεσβεια της Ν. Αφρικης διοργανωνει καθε καλοκαιρι ενα event νοτιοαφρικανικης κουλτουρας κι εχει και φαγητο μεσα. Οταν το μαθω θα ριξω συρμα..
Αντε ποτέ θα πας στο Rouan Thai να μας πεις τη γνώμη σου !!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Η καντινα της πρεσβειας ας πουμε? :D
ναι, κάτι τέτοιο :)

Πάντως μια φορά περνούσα από την πρεσβεία του Μπαγκλαντές και γιόρταζαν την bangla πρωτοχρονιά, αν κατάλαβα καλά, και γινόταν ο χαμός, χορός φαγητά , κόσμος κλπ....

Επίσης, κάθε thai πρωτοχρονιά διοργανώνει μπουφέ γιορτινό το Rouan Thai, αλλά πέρυσι που πήγα δεν βρήκα να κάτσω! Πάρα πολύς κόσμος. Στην πλειοψηφία τους συμπατριώτες της Μαρίνας, φυσικά!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.624
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Νομιζω η πρεσβεια της Ν. Αφρικης διοργανωνει καθε καλοκαιρι ενα event νοτιοαφρικανικης κουλτουρας κι εχει και φαγητο μεσα. Οταν το μαθω θα ριξω συρμα..
Είχα πάει πριν λίγα χρόνια, γύρω στα μέσα Μαΐου ήταν! Κατά βάση έχει παραστάσεις με χορούς και τραγούδια (όχι μόνο νοτιοαφρικάνικης επιρροής, αφρικάνικης γενικότερα με τις αραβικές χώρες να συμπεριλαμβάνονται), αλλά υπάρχει και bazaar με παραδοσιακά προϊόντα και γρήγορο φαγητό. Εντάξει, είχε ένα ενδιαφέρον η φάση, αλλά δεν ενθουσιάστηκα ούτε με τα προϊόντα ούτε με τις γεύσεις που κυκλοφορούσαν.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Η Πολωνική πρεσβεία κάθε χρόνο έκανε στις 3 Μαίου φεστιβάλ, άλλα δε ξέρω αν θα κάνει και φέτος. Άν μάθω κάτι θα γράψω εδώ :)
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Η Πολωνική πρεσβεία κάθε χρόνο έκανε στις 3 Μαίου φεστιβάλ, άλλα δε ξέρω αν θα κάνει και φέτος. Άν μάθω κάτι θα γράψω εδώ :)
μμμ, Μεγάλη Παρασκευή για εμάς, οπότε μάλλον δε θα κάνει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.247
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom