Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι καλα τα λεει το κορίτσι αν και το Dosirak δε μαρε ! Το Indian kitchen μαρε εχω παει αρκετές φορές ! Εκτος απο το furin Kazan υπάρχει και το KOI εκει απέναντι .
Να σου πω κατι δε πας στη Ρομβης που εχει το Pure Bliss και εχει κάποια ωραια πιατα αλλοδαπά ; Επίσης αν μπορείς κατέβα προς τα κατω στου Ψυρρη ( βολτούλα ) υπάρχει το Gostijo , εβραϊκό ( ωραίος χώρος , το φαΐ δε με τρελαίνει , αλλα οκ δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα )
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Εμένα πάλι το Indian Kitchen δε μου άρεσε βρε παιδιά, πολύ επίπεδες οι γεύσεις μου φάνηκαν και υπερεκτιμημένο. Έρωτα όμως μεγάλο έχω πάθει με το Maharaja Kitchen στην Τρούμπα, πολύ ωραίο φαγητό, συνταγές από διαφορετικά μέρη της χώρας, μπύρες 2,5 ευρώ πολύ σημαντικό για έθνικ, φανταστικά tandoori, έχω κολλήσει άγρια, κάθε φορά ανεβάζω και το level στα καυτερά αλλά και τον αριθμό των μπυρονίων για να σβήνουν τα σωθικά! Κάνει και delivery στο σπίτι μου κι έχουμε καταστραφεί εντελώς...έχω κι άμπαλο στομάχι αλλά εκεί...καυτερό το θέλετε κυρία; το θέλω το θέλω πανάθεμά με...:D

υ.γ σημειώνω οτι ο χώρος είναι πιο καλτ πεθαίνεις!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Νταξει δεν ειναι και η επιτομή της ινδικής κουζίνας , αλλα επειδη βρίσκομαι συχνά στη περιοχή συνήθως τα μεσημέρια το προτιμω απο κατι αλλα που ειναι χαλια
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Το καταλαβαίνω αυτό που λες και γενικά το φαγητό δε το βρίσκω αρνητικό απλά λίγο αδιάφορο.
Εν τω μεταξύ έχω ένα τεράστιο κόλλημα που με ξενερώνει απίστευτα σε αυτά τα μαγαζιά, μπύρες τύπου Amstel & Ηeineken 4 ευρώ...:eek: δε μου το επιτρέπει η αλκοολική μου συνείδηση!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι ότι να ναι .... Επίσης μου τη δίνει που ξαφνικά όλους τους εχει πιάσει κατι και φτιάχνουν μπύρες ! Οι μισές απο αυτές που εχω δοκιμάσει ειναι φόλες και οι τιμές τους πάνω απο 5 ευρω ! Ευτυχώς που υπάρχει το James Joyce και πίνουμε κανα pint Guinness
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φύγε και πήγαινε στο Ασια και ασε το κέντρο τότε ....
Πλατεία Αμερικής .... Αχ αχ
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ε τότε όπως τα λέει η @ευαγγελια έχεις φύγει ήδη για Ασία, μπεϊτί κεμπάμπ, παστουρμαδόπιτα, ατζέμ πιλάφ όλα σούπερ, με το που θα κάτσεις θα πεις οτι στο τέλος θέλεις και κιουνεφέ και λογικά θα μας ευγνωμονείς...πωπω πείνασα με όλα αυτά!
Ο χώρος επίσης δε συνίσταται για κορασίδες μη μου άπτου, ενημερωτικά στο λέω...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom