Ιταλία Η 5άδα της συμφοράς σε Μιλάνο και λίμνη Κόμο

eleannanikos

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου..
Παιδιά ξέρει κανείς πόση ώρα είναι η διαδρομή μεταξύ Μπέργκαμο και αεροδρόμιο Μπέργκαμο και με τι μεταφορικό μέσο γίνεται?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..10 λεπτα περιπου ειναι ...
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
@papariskonst
επειδή δεν μπορώ από το σύστημα να σου στείλω την απάντηση στην ερώτησή σου, την γράφω εδώ και ελπίζω να την δεις
Κοίτα το πρόγραμμά σου μου ακούγεται καλό, είχα κάνει ακριβώς τα ίδια μόνο που δεν πήγα Μπεργκαμο..Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος χώρος να σου προσέχουν τα πράγματα στο Κόμο που θα μπορούσες και να εμπιστευτείς, ίσως να ρωτήσεις σε κάποιο ξενοδοχείο...αν κατάλαβα καλά, θα πας Κόμο, από εκεί με πλοιάριο (εγώ είχα πάει με λεοφωρείο γιατί απεργούσαν τα πλοιάρια και ήταν εξίσου όμορφα) Μπελάτζιο και από εκεί με κάποιο λεωφορείο Μπέργκαμο...με άλλα λόγια δεν θα γυρίσεις πάλι Κόμο και θα φύγεις κατευθείαν από Μπελάτζιο για Μπέργκαμο... Επειδή το Μπελάτζιο είναι σχετικά μικρό, δεν ξέρω αν υπάρχει απευθείας για Μπέργκαμο οπότε μάλλον πρέπει να γυρίσεις Κόμο...
Υπολόγισε επίσης ότι το αεροδρόμιο του Μπέργκαμου δεν είναι μέσα στο Μπέργκαμο και νομίζω ότι οι πτήσεις αναχωρούν πρωί οπότε δεν ξέρω τι θα προλάβεις να δεις...θα σου πρότεινα να γύρναγες την Κυριακή πάλι Μιλάνο και να έκλεινες την εκδρομή σου με ένα ποτό εκεί (την μία βραδιά του Σαββάτου μπορείς να πας στο naviglio grande (περιοχή με κανάλια) και αυτήν της κυριακής στην περιοχή της Brera..) την παρασκευή το βράδυ μπορείς να πάς για φαγητό εκεί π λέω στην ιστορία μου και το σαββάτο μπορείς να τα δείς όλα ακολουθώντας το πρόγραμμα π γράφω στην ιστορία μ κ βλέποντας παράλληλα και τον χάρτη τ Μιλάνου...Αντί να πας στο Μπέργκαμο, μπορείς να κάτσεις περισσότερο στην λίμνη Κόμο και να δεις και την μικρή πόλη της Βαρένας... αν θες να δεις κ Μπεργκαμο, θα ταλαιπωρηθείς κ μ τις βαλίτσες... εκτός κ αν νοικιάσεις αμάξι που δεν είναι πάρα πολύ ακριβά αλλά σε αυτήν την περίπτωση συνυπολόγισε τον κυκλοφοριακό χαμό του Μιλάνου και το πάρκιν που πρέπει να πληρώνεις κάθε μέρα...
Την είδα...ευχαριστώ
 

eleannanikos

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου..
Τέλειαααα!Ευχαριστώ πολύυ!!
Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα?Το λεωφορείο για το αεροδρόμιο από πού φεύγει?
Θα μένω Κόμο και την τελευταία μέρα πετάω από αεροδρόμιο Μπέργκαμο για Αραξο και σκεφτόμουνα μήπως προλαβαίνω να κάνω μια βόλτα να δω την πόλη:)...Είναι αυτό εφικτό μέσα σε ένα πρωινό?
Από Κόμο θα παω Μπεργκαμο με λεωφορείο ή τραίνο, και μετά θα φύγω από το ίδιο σημείο για το αεροδρόμιο? Δεν είχα σκεφτεί να επισκεφτώ την Μπέργκαμο και δεν εχω προλάβει να ενημερωθώ...
Ευχαριστω εκ των προτέρων...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom