Αίγυπτος Θα φύγω με τα νούμερα για Κάιρο...

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Ρε παιδια, δεν σνομπαρουμε κανενα. Απλα ειναι μονο για κοριτσια!! :D:D
στην επομενη εξορμηση να κρατατε παρακαλω χαρτακι προτεραιοτητας οπως κανουν στα τυρια στο σουπερ μαρκετ!!
Κατ' αρχήν δεν παρεξηγούμαστε που μας πουλάτε. Αλλά αυτό το κορίτσια εμένα δε με φρενάρει.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ρε απόδραση...μαζέψου κι εσύ! Μπορεί να τους περιμένει ο Eihad εκεί...να πάει ο Σαϊτας ή εγώ και να τους διώξουμε τα τυχερά; :clap::clap::clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ρε απόδραση...μαζέψου κι εσύ! Μπορεί να τους περιμένει ο Eihad εκεί...να πάει ο Σαϊτας ή εγώ και να τους διώξουμε τα τυχερά; :clap::clap::clap:
Φαγουρα θα τον εχει πιασει τον καημενο τον Eihab....... Καλο παιδι...
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Μπα οι Τούρκοι είναι καλύτεροι.
Συνεχίζετε να μας τσιγκλάτε. Παιδιά μην ξανατσιμπήσει κανένας μ' αυτόν τον Eihπώς τον λένε!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ρε απόδραση...μαζέψου κι εσύ! Μπορεί να τους περιμένει ο Eihad εκεί...να πάει ο Σαϊτας ή εγώ και να τους διώξουμε τα τυχερά; :clap::clap::clap:
καλα τωρα που θα πας εσυ να τους διωξεις ολα τα τυχερα. :bleh: ακους εκει χαρτακι με σειρα !!!!!!! εμεις θα παμε μονο αγορακια , ετσι να ζηλευουν:clap:
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
καλα τωρα που θα πας εσυ να τους διωξεις ολα τα τυχερα. :bleh: ακους εκει χαρτακι με σειρα !!!!!!! εμεις θα παμε μονο αγορακια , ετσι να ζηλευουν:clap:
ναι, με ομαδάρχη το madman :lol:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
καλα τωρα που θα πας εσυ να τους διωξεις ολα τα τυχερα. :bleh: ακους εκει χαρτακι με σειρα !!!!!!! εμεις θα παμε μονο αγορακια , ετσι να ζηλευουν:clap:
Το δικό μου ταξίδι έχει προγραμματιστεί για μετά...να πάω να δω και τι ζημίες άφησαν πίσω τους τα νούμερα! :haha::haha::haha:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τα νουμερα και ο Eihab

"Λοιπον παιδια θα περασουμε φινα στο Καιρο, εχω κοννε..." αναφωνησε το νουμερο sapienza.
Ολοι κοιταχθηκαμε με απορια " Οταν λες κοννε, sapi, τι εννοεις?"
Αφηστε τα ολα πανω μου, ειπε να μου εχετε εμπιστοσυνη.
Δεν υπαρχει μονο το travelstories υπαρχουν και αλλα forums(πολυεθνικα)!!!
Με αυτην της τη φραση καταλαβαμε οτι κατι ειχε σκαρωσει, αλλα επειδη ειναι αμεπτου ηθικης(βεβαιως,βεβαιως) δεν πηγαινε ο νους μας στο πονηρο....

Ειμασταν ηδη ενα 24ωρο στο Καιρο και το "κοννε" της sapienza ακομα δεν ειχε δωσει σημεια ζωης..... Χμμ, λεω, μουφα ο Eihab δεν θα ερθει να μας βρει.
Ξαφνου, τσακωνει ενα sms η sapi. " θα σας συναντησω στο Χιλτον στις 20:30 το βραδυ για να παμε για φαγητο μαζι με τα υπολοιπα νουμερα"
Αλαλαζοντας απο χαρα sapienza και neraida εσπευσαν να ανεβουν στο δωματιο προς καλλωπισμον και σοβαντισμα... ΕΕΕ μην μας δει ασουλουπωτες ο γαμπρος!!

Ειχε ηδη φτασει η ωρα της συναντησης και η αγωνια ηταν εκδηλη στα προσωπα των κοριτσιων(συμπεριλαμβανομενης και της Dorotija)
"Θα ειναι καλο το γαμπρουδακι, αναρωτιομασταν , η θα το φαμε στη μαπα ολο το βραδυ?
Ξαφνου καταφθανει ο μπεζ πριγκηπας, οχι με λευκο ατι , αλλα με ενα χιλιοτρακαρισμενο Lada.Μην βιαστειτε να βγαλετε συμπερασματα δεν ηταν δικο του το αμαξι, ειχε ερθει με ταξι!!
Τα κοριτσια ετρεξαν να τον αγκαλιασουν, to know us better ,βρε αδερφε.
Τα αγορια ειχαν γινει πρασινα απο την ζηλια!! " Ε, οχι , αυτος απο το πουθενα να απολαμβανει τα φιλια και τα γλυκολογα της neraidas και μεις μπουκαλα!!"

Φτανουμε στο εστιατοριο Abou El Sid και τα κοριτσια αποφασιζουν οτι ο Eihab πρεπει να κατσει αναμεσα τους. Οπερ και εγενετω!!
Το παιδι παρα πολυ ευγενικο, με πολυ καλη γνωση των αγγλικων(οχι των καμακοαγγλικων που μιλουσε ο Γαρδελης στις ταινιες) προσπαθουσε να εξηγησει τα πιατα που ειχαμε παραγγειλει, μας εβγαζε συνεχεια φωτογραφιες και μας εδειχνε πως φουμαρουνε το Shisha.(η νεραιδα και η Dorotijia ειδικα εγιναν experts)

Οπως αποδειχθηκε λοιπον, ο Eihab ηταν απο τους ευκαταστατους κατοικους του Καιρου μιας και εμενε στην σικ περιοχη Helioupolis γυρω στα 40 λεπτα απο το κεντρο της πολης.
Μαλλον δεν ηταν οτι πιο αντιπροσωπευτικο δειγμα κατοικου.... Ηταν ομως πολυ χαριτωμενος, φιλοξενος και γλυκομιλητος οπου ολοι μας το συμπαθησαμε ετσι και αλλιως

Το βραδυ κυλισε ομορφα και ολοι γυρισαμε στο ξενοδοχειο για υπνο χωρις καμια απουσια!!!
Το επομενο βραδυ ειχαμε παλι κανονισει με τον Eihab να συναντηθουμε στο Khan El Halili
Η συνεχεια στο επομενο.......
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
...και θες να πας πεις οτι μονο εσυ δεν ησουν περιεργη για τον γαμπρο??????:mad::mad:
.... ε βεβαια, "δινεις" τους άλλους, και εσυ... λαδι... για να ακούσουμε και για τα καμώματα της Ευαγγελιας.... που ειστε κοριτσια να απαντήσετε:D????
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μπράβο Ευαγγελία ! Πολύ καλογραμμένη και καθώς πρέπει ιστορία, γιατί έχω ένα αίσθημα απογοήτευσης; σαν να παράγγειλα κεμπάπ πολίτικο και να έφαγα μπιφτέκι νοσοκομείου, γιατί νομίζω ότι από την ιστορία αφαιρέθηκαν τα πικάντικα και έμεινε μόνο ο κύριος κορμός;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom