Θιβέτ Θιβέτ Ταξίδι σε μια ανύπαρκτη χώρα

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μάλιστα! Εχουμε και επισκέψεις σε μοναστήρια. Ενδιαφέρον... Δεν πιστεύω να σου μπήκαν τίποτα ιδέες?
Ασε τώρα την φασίνα και συνέχισε.

υγ. Σου έχω πει πόσο σε μισώ, που επιλέγεις τα μέρη εκείνα που θέλω να πάω? Αν το επόμενο ταξίδι σου αγαπητή Ιωάννα μου είναι στην Σενεγάλη, καλά θα κάνεις να προσλάβεις σωματοφύλακες για να σε προσέχουν απο την έκρηξη της ζήλιας μου.....
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Καλώς όρισες Ντίνα, καλές οι Μαλδίβες;:cool:

Lalibela στο Θιβέτ θα μπορούσες να μείνεις άνετα 15 μέρες, ίσως και παραπάνω. Οι περισσότεροι νομίζω ότι κάνουν απλώς την διαδρομή Λάσα-Κατμαντού. Για μένα η συγκεκριμένη διαδρομή ήταν η πιο αδιάφορη από όλο το ταξίδι. Αν ξαναοργανώναμε το ταξίδι θα άφηνα εντελώς κάποια μέρη και θα έμενα περισσότερο σε κάποια άλλα, όμως ήταν ένα υπέροχο ταξίδι.

Vasso βαθιές εισπνοές, και υπομονή. Να δοκιμάσει η dim kyr την θιβετιανή μπύρα να αποφανθεί αν την εγκρίνει :bleh: και φεύγουμε.

Επειδή δέχομαι απειλές από μέλη του φόρουμ δηλώνω επισήμως ότι το επόμενο ταξίδι μου θα είναι στα Κιούρκα.
 
Last edited by a moderator:

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ευχαριστω ,
15 μερες πιστευεις ειναι για ολα τα μερη ..ακομα και για τα αδιαφορα?
δεν αντιλεγω στο αδιαφορα ,απο περιεργεια ρωταω
 
Μηνύματα
108
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Πολύ ωραία, χαίρομαι που σας βλέπω φρέσκους και ορεξάτους για λαχάνιασμα. Θα κάνουμε λίγη υπομονή να ενημερωθεί και ο φίλος συνταξιδιώτης STAV γιατι θα είναι πολύτιμη η συμβολή του.
Δεν ξέρω τι θα κάνετε φιλαράκια , αλλά περιμένω με ανυπομονησία και με λεπτομέρειες τη συνέχεια.Στις συναντήσεις μας με το Σταύρο ακούγαμε διαρκώς για Θιβέτ( δυσκολίες-προβλήματα κ.λ.π), καθώς και ανάλογα γεγονότα απο το διπλανό Νεπάλ που είχατε πάει άλλη φορά και η φαντασία μου έχει οργιάσει.....:roll:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
ευχαριστω ,
15 μερες πιστευεις ειναι για ολα τα μερη ..ακομα και για τα αδιαφορα?
δεν αντιλεγω στο αδιαφορα ,απο περιεργεια ρωταω
όχι σε αυτήν την περίπτωση καλό θα ήταν να υπολογίσεις περισσότερες μέρες :p

Δεν ξέρω τι θα κάνετε φιλαράκια , αλλά περιμένω με ανυπομονησία και με λεπτομέρειες τη συνέχεια.Στις συναντήσεις μας με το Σταύρο ακούγαμε διαρκώς για Θιβέτ( δυσκολίες-προβλήματα κ.λ.π), καθώς και ανάλογα γεγονότα απο το διπλανό Νεπάλ που είχατε πάει άλλη φορά και η φαντασία μου έχει οργιάσει.....:roll:
Παρακαλώ κράτησε την φαντασία σου οργιασμένη θα σου χρειαστεί:bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
.................Να δοκιμάσει η dimkyr την θιβετιανή μπύρα να αποφανθεί αν την εγκρίνει :bleh: και φεύγουμε.

Εγκρίνω, εγκρίνω...... για δώσε συνέχεια στον αδηφάγο λαό.

Καλή επιλογή τα Κιούρκα και κυρίως .... ασφαλής...
 
Last edited by a moderator:

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
εγω τωρα γιατι ζηλευω οταν ακουω ιστοριες για εκει ????
ειναι φυσιολογικο ??????????????????
:haha::haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
εγω τωρα γιατι ζηλευω οταν ακουω ιστοριες για εκει ????
ειναι φυσιολογικο ??????????????????
:haha::haha::haha:
Μια χαρα σε βρισκω. Θα ανησυχουσα πολυ και θα συστηνα ιατρικη παρακολουθηση αν δε σου εκανε ουτε κρυο ουτε ζεστη... :haha::haha:
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
ioanna και dim kyr, τι θα λέγατε για μια ολιγοήμερη αποχή από αλκοόλ και λοιπούς πειρασμούς να προχωρούσαμε λίγο με τις ιστορίες, ε;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι οντως! Να ερθω να δωσω και ενα χερακι στη φασινα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom