Θιβέτ Θιβέτ Ταξίδι σε μια ανύπαρκτη χώρα

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Kleopatra γυρνάμε πίσω γιατί αυτό σημαίνει ταξίδι, αυτό σε κάνει να το αναπολείς τόσο γλυκά μετά, αν έμενες εκεί και δεν γυρνούσες δεν θα ήταν ταξίδι, θα ήταν μετανάστευση.

PAPI τα εφηβικά μας όνειρα είναι πιο όμορφα όταν τα εκπληρώνουμε μεγαλώνοντας. Και εμένα ειδικά η Ποτάλα ήταν πάντα ένας τόπος που ήθελα να δω από κοντά.

Villy σε ευχαριστώ για την ευχή σου, εγώ δεν σου εύχομαι να πατήσεις στα χνάρια μας, σου εύχομαι να χαράξεις τα δικά σου χνάρια.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ιωάννα σε ευχαριστώ για την θεσπέσια , αισθαντική και ζωντανή ιστορία σου. Πραγματικά μέσα απο αυτή γνωρίσαμε τόπους ονειρεμένους και πήραμε το στίγμα της χώρας ουδέτερα και αντικειμενικά.
Μάλλον τελικά πρέπει να βολευτώ με τις φωτογραφίες απο το Νεπάλ , γιατί διαισθάνομαι ότι ιστορία δεν έχει.
Λογικό. Διαβάζουν και ανήλικα.
Μόνο μια τελευταία χάρη σου ζητώ. Τα παραπάνω που γράφεις (σκοτεινές κουζίνες, φιλικοί μοναχοί γυμνά τοπια κλπ) τι ακριβώς υπονοούν?
:shark::shark:
Χαμένο κορμί γιατί πας να βγάλεις είδηση εκεί που δεν υπάρχει; Δεν υπονοούν τίποτε περισσότερο.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως έχεις τέτοια εντύπωση για το άτομο μου. :innocent::innocent::innocent:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Kleopatra γυρνάμε πίσω γιατί αυτό σημαίνει ταξίδι, αυτό σε κάνει να το αναπολείς τόσο γλυκά μετά, αν έμενες εκεί και δεν γυρνούσες δεν θα ήταν ταξίδι, θα ήταν μετανάστευση.

PAPI τα εφηβικά μας όνειρα είναι πιο όμορφα όταν τα εκπληρώνουμε μεγαλώνοντας. Και εμένα ειδικά η Ποτάλα ήταν πάντα ένας τόπος που ήθελα να δω από κοντά.

Villy σε ευχαριστώ για την ευχή σου, εγώ δεν σου εύχομαι να πατήσεις στα χνάρια μας, σου εύχομαι να χαράξεις τα δικά σου χνάρια.
Εγω Ιωαννα μου δεν το αναπολω καθολου γλυκα,το αναπολω τυραννικα ...δεν μου αρεσει να γυριζω εδω ...ισως διαφωνησουν πολλοι μαζι μου,ωστοσο θα προτιμουσα ο μονιμος τοπος κατοικιας μου να ηταν πολλες αλλες χωρες απο αυτην εδω.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
440
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ευτυχώς ή δυστυχώς ολα τα ωραία καποτε τελειώνουν...σίγουρα μας πληγώνει πολλές φορές να γυρνάμε πίσω αλλά αυτό είναι το κίνητρο για να κάνουμε το επόμενο ταξίδι. σημασία έχει να έχουμε ωραίες αναμνήσεις και να μπορούμε να τις μοιραστούμε με τους φίλους μας. Ευχαριστούμε για τις ωραίες στιγμές που μοιραστήκατε μαζί μας τόσο ζωντανα και γλαφυρά ,γιατί πολλοί κάνουν ταξίδια αλλά λίγοι μπορούν να τα περιγράψουν τόσο ζωντανά.
ελπίζω και εγω οπως και αρκετοί άλλοι οπως βλέπω να επισκεφτούμε αυτά τα μέρη.
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Ιωάννα μου ευχαριστούμε που τέλειωσε αυτός ο γολγοθάς. Δεν σταματάς όμως να φτιάχνεις κορδονάκια του Μάη στο γραφείο σου -αθάνατο Ελληνικό Δημόσιο- και να διαβάσεις κανέναν τουριστικό οδηγό;;;;;
στο αφιερώνω εξαιρετικά
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αυτό τώρα παίζει το ρόλο του "προσεχώς κοντά σας" ή του "γκρίνιαζες για το Θιβέτ κοίτα τι δρόμοι σε περιμένουν στην Αιθιοπία;" γιατί εγώ δεν ζπρώχνω στο λέω.


Και δεν ήταν Μάης Μάρτης ήταν.
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Και να' φτιαχνε Μάρτηδες μόνο στο γραφείο...:D

Ιωάννα και Σταύρο, ήταν πραγματικά πολύ ταξιδιάρικη η ιστορίας σας. Να' στε καλά και να κάνετε όσα ταξίδια ονειρεύεστε!

ΥΓ.
dim kyr said:
Τα παραπάνω που γράφεις (σκοτεινές κουζίνες, φιλικοί μοναχοί γυμνά τοπια κλπ) τι ακριβώς υπονοούν?
:roll:
Δηλαδή dim, λες να εννοεί φιλικές κουζίνες, σκοτεινά τοπία, γυμνούς μοναχούς;
Λες;
:rolleyes:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πωπω! Dim Kyr κοιτα μια πιθανοτητα: Μεσα σε 9 1/2 εβδομαδες, η Ιωαννα μας διασχιζοντας σκοτεινα τοπια, συναντησε μεσα σε φιλικες κουζινες, γυμνους μοναχους!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Γιατί σχολιάζετε μόνο τα μισά?
Που πήγαν οι παρατηρήσεις περί τεραστίων πνευστών οργάνων?
Σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα, νομίζω ότι το νόημα που βγαίνει είναι ξεκάθαρο!!!¨
Ιωάννα , αλλη φορά να προσέχεις τι γράφεις. Δεν φταίω εγώ καρδιά μου!!!!
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Ιωάννα, Σταύρο και Αλητάμπουρα,
να ξέρετε πως κάνατε ακόμη μια ψυχή να λαχταρά ένα ταξίδι, την ομορφιά του οποίου δεν είχε καν φανταστεί!
Ένα ευχαριστώ είναι πολύ λίγο!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Σε ευχαριστώ Aria και για τα καλά σου λόγια, αλλά κυρίως γιατί αλλάζεις συζήτηση και ξαναδίνεις στην ιστορία την σοβαρότητα που της στέρησαν αυτές που θέλουν να αποκαλούνται "φίλες" μου
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειναι που καπου μελαγχολησαμε που τελειωσε το ταξιδι και θελησαμε να απαλυνουμε τη νοσταλγια με αστειακια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.539
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom