Ικαρία Ικαρία

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
η Ικαρια ειναι ενα πολυ ενδιαφερον νησι. Ελεγα να παω εκει φετος, αλλα για οικονομικους λογους το αναβαλλω
 

ge0rgak0s

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΚΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
καλησπερα θα παω αμεσα ικαρια να την εξερευνησω..
εχει ομως ενα καραβι την μερα..θα ειναι καλο η σαπιο.....?
μερικοι φιλοι μου λεν να μην παω τοσο νωρις γιατι τα καραβια ειναι αθλια...
Ισχυει κατι τετοιο?

ευχαριστω!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
καλησπερα θα παω αμεσα ικαρια να την εξερευνησω..
εχει ομως ενα καραβι την μερα..θα ειναι καλο η σαπιο.....?
μερικοι φιλοι μου λεν να μην παω τοσο νωρις γιατι τα καραβια ειναι αθλια...
Ισχυει κατι τετοιο?

ευχαριστω!
Το F/B Ιεράπετρα πάει τώρα, με αυτο είχα πάει και τον 15Αυγουστο πέρυσι. Μια χαρά είναι. Δεν καταλαβαίνω αυτό που λες ότι τόσο νωρίς τα καράβια θα είναι σάπια. Και το καλοκαίρι τα ίδια είναι και αν θυμάμαι καλά για Ικαρία πάντα ένα δρομολόγιο. Άμα είναι να σου τύχει θα σου τύχει:bleh::lol:και ας μην είναι σάπιο
Θα ρυμουλκήσουν το Costa Concordia | Newsbomb.gr
 

ge0rgak0s

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΚΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Εχεις ενα δικιο ετσι μου το ειπαν και μενα και λεω λες αλλα ναι οκ!!!
ευχαριστω!!!!!!!!
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Και εγω σκεφτομαι για Ικαρια αρχες Αυγουστου. Που μου προτεινετε να μεινω? Θα παω χωρις αμαξι αλλα ισως νοικιασουμε ειτε ΙΧ ειτε μηχανακι. Θα βρω λετε?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Και εγω σκεφτομαι για Ικαρια αρχες Αυγουστου. Που μου προτεινετε να μεινω? Θα παω χωρις αμαξι αλλα ισως νοικιασουμε ειτε ΙΧ ειτε μηχανακι. Θα βρω λετε?
Εγώ πέρυσι είχα μείνει Αρμενιστή, αν θες να είσαι σχετικά κοντά στις περισσότερες παραλίες θα σου πρότεινα εκεί, αλλιώς και ο Χριστός στις Ράχες μου αρεσε και σκεφτόμουν ότι την επόμενη φορά που θα πάω να μείνω εκεί.
Κατα την γνώμη μου χρειάζεται οπωσδήποτε μεταφορικό μεσο, νομίζω 1-2 είχε που νοικιάζανε, κάνε μια έρευνα αγοράς πριν πας για να δεις τιμές και διαθεσιμότητα, μήπως τελικά σε συμφέρει να πάρεις το δικό σου. Έχω ακούσει ότι δεν έχει παρα πολλά διαθέσιμα
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
ΙΧ δεν υπαρχει, αναγκαστικα πρεπει να νοικιασουμε. Επισης ακουσα οτι κοντα στον Αρμενιστη οι παραλιες εχουν αρκετο κυμα τον Αυγουστο. Αληθευει? Μου ειπαν επισης οτι αυτο το νησι ειτε θα το λατρεψεις ειτε θα σου ειναι δυσαρεστη εμπειρια λογω ταλαιπωριας (μεγαλο ταξιδι, κακα πλοια, κακοτραχαλοι δρομοι, αργοι ρυθμοι). Ομολογω οτι αρχισα να εχω αμφιβολλιες τελικα... :(
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
ΙΧ δεν υπαρχει, αναγκαστικα πρεπει να νοικιασουμε. Επισης ακουσα οτι κοντα στον Αρμενιστη οι παραλιες εχουν αρκετο κυμα τον Αυγουστο. Αληθευει? Μου ειπαν επισης οτι αυτο το νησι ειτε θα το λατρεψεις ειτε θα σου ειναι δυσαρεστη εμπειρια λογω ταλαιπωριας (μεγαλο ταξιδι, κακα πλοια, κακοτραχαλοι δρομοι, αργοι ρυθμοι). Ομολογω οτι αρχισα να εχω αμφιβολλιες τελικα... :(
Κοίτα, δεν ξέρω τι ακριβώς στυλ ψάχνεις οπότε θα σου μιλήσω με τα δικά μου κριτήρια...
Εγω με τον φίλο μου πήγαμε πέρυσι Αύγουστο τις μέρες που επικρατούσε ο χειρότερος καιρός (μόλις φθάσαμε βγήκε απαγορευτικό)
την πρώτη μέρα δεν κάναμε μπάνιο και μέχρι να εγκληματιστούμε στο νησί είμασταν λίγο μουδιασμένοι και δεν ξέραμε αν μας αρεσει και πως θα περάσουμε.
Μόλις χαλάρωσε λίγο ο καιρός περάσαμε φοβερά!!!
Έχει πολύ ωραία μέρη, ωραία φύση, ωραίες παραδόσεις, είναι για σχετικά χαλαρές διακοπές (δεν έχει τύπου κλαμπ) αλλά λόγω πανηγυριών γυρίζαμε κάθε μέρα ξημερώματα (& σχετικά κουρούμπελο).
Το ταξίδι είναι όντως μεγάλο, αλλά τα καράβια ήταν μια χαρά. Βέβαια είμαστε σχετικά συνηθισμένοι γιατί όλα τα νησιά που πάμε είναι λίγο μακρυα.
Σύντομο ταξίδι μόνο η Πάρος είναι...
Οι ρυθμοι δεν είναι τόσο αργοι όσο λένε (δεν ξέρω παλιότερα πως ήταν)
Οι δρόμοι είναι όντως χάλια σε ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι του νησιού...
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Ζευγαροδιακοπες και ηρεμια ειναι το concept για το φετινο μου καλοκαιρι! Ηρεμια και χαλαροτητα, οχι πολλες εξορμησεις και ξεκουραση. Θελω καλες θαλασσες (οχι κυμα), οχι πολυ κοσμο, και χαλαρα μαγαζακια. Κατι τετοιο ψαχνω, γιατι ολο τον χειμωνα ειμαστε στο αγχος και την πιεση..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
E, τότε ίσως να κοιτούσες ένα πιο μικρό νησί, πχ Μήλο
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Το χω σκεφτει για Μηλο, αλλα επειδη ειναι πολυ δημοφιλης προορισμος δεν ξερω αν θα βρω αρχες Αυγουστου καπου οικονομικα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.881
Μέλη
38.982
Νεότερο μέλος
panagiotis_skal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom