Ικαρία Ικαρία

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.566
Likes
8.253
γεια σας, εχετε μαζεψει πολλες πληροφοριες εδω για μας που ενδιαφερόμαστε να παμε φέτος και ευχαριστούμε πολύ. θα ήθελα να ρωτήσω αρχές Ιουλίου θα έχει κόσμο, τότε σκέφτομαι να πάω, θα είναι καλα!!
Συνηθως αρχεις Ιουλιου ειναι πολυ ψοφια τα πραγματα
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
861
γεια σας, εχετε μαζεψει πολλες πληροφοριες εδω για μας που ενδιαφερόμαστε να παμε φέτος και ευχαριστούμε πολύ. θα ήθελα να ρωτήσω αρχές Ιουλίου θα έχει κόσμο, τότε σκέφτομαι να πάω, θα είναι καλα!!
Γενικά δεν έχει ιδιαίτερο κόσμο αρχές Ιουλίου, αλλά φέτος κατέβηκα Ιούνιο και είχε ήδη αρκετό (για τα δεδομένα του νησιού πάντα)..Μήπως άρχισαν να παίρνουν άδειες τέλη Ιουνίου-αρχές Ιουλίου για πιο φτηνά;;
Πάντως αν έρθεις, δεν θα είσαι μόνη στην παραλία, μην ανησυχείς! Και τα πιο πολλά μαγαζιά έχουν ανοίξει!
 

alex-alex-alex

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα σε ολους
ηθελα να ρωτησω τα εξεις πραγματακια
παω 10-20 αυγουστου δεν παιζει αλλη ημερομηνια ελευθερη
μηπως εκεινη την περιοδο εχει τοσο πολυ κοσμο οπως στα περισσοτερα μερη και τελικα χανεται η ¨μαγεια¨του νησιου ?
ενταξει δεν θελω ερημια γιατι δεν θα παω ζευγαρι αλλα επειδη παω με αλλες φιλοδοξιες δλδ και χαλαρωση και γλεντι θα ξενερωσω αν γινετε πραγματικα πανικος
και ψαχνω πχ μια ωρα να βρω αδειο τραπεζι για φαγητο η παρκινγκ
επισης για εκεινες τις ημερομηνιες θα ηταν καλυτερο να τα κλεισω ολα απο τωρα ? διαμονη αυτ/το ?
αλλες λεπτομεριες δεν ρωταω γιατι δεν μ αρεσει να πηγαινω καπου και να νιωθω οτι ξερω το μερος απο πριν, θελω να ανακαλυπτω :)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
καλησπερα σε ολους
ηθελα να ρωτησω τα εξεις πραγματακια
παω 10-20 αυγουστου δεν παιζει αλλη ημερομηνια ελευθερη
μηπως εκεινη την περιοδο εχει τοσο πολυ κοσμο οπως στα περισσοτερα μερη και τελικα χανεται η ¨μαγεια¨του νησιου ?
ενταξει δεν θελω ερημια γιατι δεν θα παω ζευγαρι αλλα επειδη παω με αλλες φιλοδοξιες δλδ και χαλαρωση και γλεντι θα ξενερωσω αν γινετε πραγματικα πανικος
και ψαχνω πχ μια ωρα να βρω αδειο τραπεζι για φαγητο η παρκινγκ
επισης για εκεινες τις ημερομηνιες θα ηταν καλυτερο να τα κλεισω ολα απο τωρα ? διαμονη αυτ/το ?
αλλες λεπτομεριες δεν ρωταω γιατι δεν μ αρεσει να πηγαινω καπου και να νιωθω οτι ξερω το μερος απο πριν, θελω να ανακαλυπτω :)
Κόσμο θα έχει αλλά αυτο που περιγράφεις σαν πανικό δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται. Δωμάτιο θα συ έλεγα να κλείσεις από τωρα γιατί εμείς πέρυσι δυσκολευτηκαμε, για αυτο κίνητο δεν ξέρω πάντως έχω ακούσει ΄τι έχει λίγα σχετικά διαθέσιμα για ενοικίαση
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
861
Κλείσε οπωσδήποτε δωμάτιο από πριν, μετά θα δυσκολευτείς να βρεις..Αυτοκίνητο, όπως λέει και η coco, δεν έχει πολλά διαθέσιμα και δυστυχώς χωρίς μέσο Ικαρία δεν λέει..
 

anastasia5383

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΚΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Eπειδή και μένα θα είναι η πρωτη φορα στην Ικαρία,μηπως έχει κανεις να προτείνει καποιο καλο και οικονομικο κατάλυμα στον Εύδηλο/Αρμενιστή ή καπου κοντά, για να μη βρεθουμε προ εκπληξεως?Θα παμε μεταξυ 18 και 28 Αυγουστου..ας μου πει καποιος οτι τοτε δεν εχει πολλους βοριαδες!!Ευχαριστω πολυ..
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
861
Βοριάδες κατά πάσα πιθανότητα θα έχει, όπως σου είπαν και άλλοι.. Δεν χρειάζεται να ποστάρεις το ίδιο θέμα σε πολλαπλά τόπικ, μην ανησυχείς, τα μέλη θα δουν την ερώτησή σου!

Τώρα για να σου απαντήσω, ώστε το ποστ σου να έχει και καμία πρακτική και ουσιαστική πληροφορία για τους άλλους που θα το διαβάσουν, δες τα εξής καταλύματα:

Cusco Studios-Τουριστικές Επιπλωμένες Κατοικίες στην Ικαρία

Ikaria Greece - Valeta Studios on Ikaria Island - Armenistis
 

anastasia5383

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΚΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Βοριάδες κατά πάσα πιθανότητα θα έχει, όπως σου είπαν και άλλοι.. Δεν χρειάζεται να ποστάρεις το ίδιο θέμα σε πολλαπλά τόπικ, μην ανησυχείς, τα μέλη θα δουν την ερώτησή σου!

Τώρα για να σου απαντήσω, ώστε το ποστ σου να έχει και καμία πρακτική και ουσιαστική πληροφορία για τους άλλους που θα το διαβάσουν, δες τα εξής καταλύματα:

Cusco Studios-Τουριστικές Επιπλωμένες Κατοικίες στην Ικαρία

Ikaria Greece - Valeta Studios on Ikaria Island - Armenistis
Προφανως και δεν θα ειχε το ποστ μου "καμμία πρακτική και ουσιαστική πληροφορία", γιατι όπως εγραψα, δεν εχω ξαναπαει Ικαρια!!!! Ειστε ολοι εδω μεσα τόσο καλοι με τους "νεους" (και στο νησι και στο φορουμ)?Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,θα τα κοιταξω!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
φιλη Αναστασια καλως ηρθες.

κοιτα σαυτο το φορουμ θα βρεις ανθρωπους που πραγματικα θελουν να βοηθησουν θα βρεις ομως και ατομα ας το πουμε πιο δυσκοιλια που διεπονται απο αγενεια και ειρωνια.ειτε εμπειρους ταξιδιωτες ειτε απειρους.εχει να κανει απλα με τη συμπεριφορα.

η αληθεια ειναι πως υπαρχει επιθετικοτητα προς νεα μελη που οτι και να ρωτησουν θα παρεξηγηθει.

εγω ελπιζω να μεινεις ενεργο μελος στο φορουμ γιατι ειναι αληθεια οτι πολλα ατομα μετα απο απαραδεκτη συμπεριφορα των αλλων δεν ξαναμπηκαν στο φορουμ.

οσο κι αν καποιοι θελουν να το κανουν κλικα ειναι καλο να προστιθενται και νεα μελη με ενεργο χαρακτηρα.

ελπιζω λοιπον να πηρες πληροφοριες για την Ικαρια και να μεινεις στο φορουμ να βοηθηθεις και σε οτι αλλο χρειαστεις.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
861
Προφανως και δεν θα ειχε το ποστ μου "καμμία πρακτική και ουσιαστική πληροφορία", γιατι όπως εγραψα, δεν εχω ξαναπαει Ικαρια!!!! Ειστε ολοι εδω μεσα τόσο καλοι με τους "νεους" (και στο νησι και στο φορουμ)?Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,θα τα κοιταξω!
Αναστασία ο γραπτός λόγος οδηγεί συχνά σε παρεξηγήσεις! Δεν είχε ειρωνικό τόνο το μήνυμά μου, ούτε πιστεύω ότι ήμουν αγενής. Κάθε άλλο.. Προσπάθησα να σου προτείνω μέρη που πραγματικά πιστεύω ότι αξίζει να μείνεις στην Ικαρία..

Απλά, για να μη νιώθεις ότι σου συμπεριφέρθηκα με αγένεια (γιατί με την ίδια λογική και εσύ με προσέβαλες με το ποστ σου), πρέπει να καταλάβεις, ότι στο θέμα Ικαρία, έχουν κάνει την ερώτηση "που να μείνω στη βόρεια πλευρά", τουλάχιστον άλλες 4-5 φορές. Γίνεται, λοιπόν, κουραστικό κάποιες φορές να απαντάμε τα ίδια και τα ίδια, επειδή κάποιοι (δεν αναφέρομαι σε σένα), δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν όσα έχουν ήδη γραφτεί..Για παράδειγμα, η ερώτηση για τους βοριάδες είχε ξαναερωτηθεί λίγα μηνύματα πριν από το δικό σου (δες σελίδα 11)!! Επομένως, ουσιαστικά επαναλάμβανες μία ερώτηση που είχε ειπωθεί λίγες μέρες πριν..Για αυτό και έσπευσα να απαντήσω μόνο στο κομμάτι της διαμονής, το να απαντούσα πάλι για τους αέρηδες μου φάνηκε ανούσιο..Όπως και να έχει, να είσαι καλά και εύχομαι να επισκεφτείς την Ικαρία, για να δεις ότι ντόπιοι της δεν είναι τόσο κακοί με τους ξένους, όπως ανέφερες πιο πάνω..:p
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
giannismits said:
κοιτα σαυτο το φορουμ θα βρεις ανθρωπους που πραγματικα θελουν να βοηθησουν θα βρεις ομως και ατομα ας το πουμε πιο δυσκοιλια που διεπονται απο αγενεια και ειρωνια.ειτε εμπειρους ταξιδιωτες ειτε απειρους.εχει να κανει απλα με τη συμπεριφορα.
Για τα νέα μέλη-κομήτες που μπαίνουν χωρίς να έχουν σκοτιστεί να διαβάσουν μισό κανόνα του φόρουμ και αφού διπλοτριπλοτετραπλοποστάρουν μετά αντί να ζητήσουν ένα απλό συγγνώμη απαντάνε με απίστευτη αγένεια και επιθετικότητα τι έχεις να πεις;

Sent from my iPod using Travel stories
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.931
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
North66 said:
Για τα νέα μέλη-κομήτες που μπαίνουν χωρίς να έχουν σκοτιστεί να διαβάσουν μισό κανόνα του φόρουμ και αφού διπλοτριπλοτετραπλοποστάρουν μετά αντί να ζητήσουν ένα απλό συγγνώμη απαντάνε με απίστευτη αγένεια και επιθετικότητα τι έχεις να πεις;

Sent from my iPod using Travel stories
Αν εσενα σου απαντησει κανεις, δεν πας σε καμα παραλια να δροσιστεις, δεν νομιζω ν σου αρεσει , ασχετως αν εχεις δικαιο η αδικο στα θεματα που θετεις κ που ειναι θεμα κουβεντας αλλου τοπικ

Η ιδια αγενεια κ επιθετικοτητα
παρατηρειται κ απο παλια μελη γαλαξιες που πολλοι την εχουμε βιωσει περισσοτερο η λιγοτερο

Λατρευουμε Ικαρια με τους βοριαδες της, την Μεσαχτη της
και τις Σειχελες της ;-)

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Travel stories
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.104
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom