Ινδία Ινδία με Gap adventures

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Τελικά εγώ βλακεία έκανα που έδωσα 580 στην Emirates. Θα δω αν μπορώ να το ακυρώσω.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τελικά εγώ βλακεία έκανα που έδωσα 580 στην Emirates. Θα δω αν μπορώ να το ακυρώσω.
ιοanni πρώτα εξασφάλισε ένα καλύτερο αεροπορικό ναύλο με τις ημερομηνίες που θέλεις και μετά δές τι θα κάνεις...
λάβε υπ όψιν σου οτι η airarabia μπορεί να είναι φτηνή,αλλα ειναι low cost που σημαίνει οτι δεν κερνάει ουτε νερό στην πτήση.
ένα αλλο ειναι οτι θα έχομε μεγάλη αναμονή στην Σάρζα (αραβικά εμιράτα) της τάξεως των 10 ωρών στο πήγαινε και αλλο τόσο στο έλα.
προσωπικά αυτο εμένα δεν με επηρεάζει,αλλα γενικά δές τα όλα πρίν...:shock:
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Γεια σου Renata,

Περισσότερο με ενδιαφέρει η τιμή και λιγότερο - για να μην πω καθόλου - το θέμα της εξυπηρέτησης (φαγητά κλπ) στο αεροσκάφος. Με αυτή τη διαφορά (180 ευρώ) πας στο καλύτερο εστιατόριο όταν φτάσεις ;)

Δυστυχώς και η Emirates έχει πρόβλημα με τις αναμονές στα connections. Φτάνω Dubai 22.00 και φεύγω 10.00 και αποφάσισα να μείνω να δω με την ευκαιρία και το Dubai και να πάω Ινδία το μεθεπόμενο πρωί. Τελικά όμως έστω και καθυστερημένα διαπίστωσα ότι στο Dubai τα πάντα είναι ακριβά και ότι μάλλον δεν αξίζει.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Κανένα τουριστικό οδηγό στα Ελληνικά για την Ινδία ξέρετε; Δεν μπορώ να βρω.

Έντυπο εννοείται, για να τον χαζεύω στο ταξίδι.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Γεια χαρά,

Γύρισα πριν μερικές μέρες από το ταξίδι στην Ινδία με το Gap. Τα πέρασα φανταστικά!!! Το Gap αν και διαθέτει σχετικά οικονομικά πακέτα δεν θα του έβαζα καλό βαθμό στον τομέα value for money. Ωστόσο τα άτομα που το επιλέγουν φαίνεται ότι διαθέτουν πολύ ενδιαφέρονται χαρακτηριστικά και μεγάλη αγάπη για τα ταξίδια. Έτσι είναι σίγουρο ότι θα τα περάσεις καλά. Τουλάχιστον εγώ αυτό είδα και διαπίστωσα μέσα από συζητήσεις με τους άλλους ταξιδιώτες. Πολλοί δε από αυτούς είχαν κάνει παρά πολλά ταξίδια με το Gap.

Όποιος λοιπόν δεν έχει παρέα για να ταξιδέψει και δεν του αρέσει να ταξιδεύει μόνος, το Gap κατά τη γνώμη μου αποτελεί εξαιρετική λύση. Ακόμη και αν τα αγγλικά σας δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση (όπως σε μένα πχ).
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλώς ήρθες ioanni!!!!
και έλεγα θα γυρίσει δεν θα γυρίσει...
γράψε μας περισσότερα οταν ξεκουραστείς...σίγουρα με το gap ειναι καλύτερα απο ένα γκρούπ απο ελλάδα με 40 άτομα που μπορεί να σε έπρηζαν κιόλας..
με gap ξέρω οτι πανε νέοι άνθρωποι,ταξιδιώτες που ρισκάρουν και ίσως είναι το επόμενο βήμα απο το εντελώς ανεξάρτητος ταξιδιώτης!
 
Μηνύματα
55
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια, Σιβηρία,Sealand
Ναι, περιμενουμε ιστοριες απο την Ινδια που τοσο πολυ θελω να επισκεπτω!!!!:clap:
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Δυστυχώς Renata ξεκουράστηκα και θέλω να πάω πάλι πίσω. Τι να κάνω πως να το ξεπεράσω; Πως θα περάσει ο καιρός μέχρι τον Αύγουστο που ίσως πάω Νεπάλ;

Γνώρισα μια κοπέλα από τον Καναδά που ταξιδεύει με το Gap τους τελευταίους έξι μήνες συνεχόμενα. Όταν γυρίσει πάλι στο σπίτι της πόσο βαρετά θα νοιώθει.

Είχα πάει με Ελληνικό group και δυστυχώς τα μέλη αν και καλοί άνθρωποι ήταν στο μεγαλύτερο ποσοστό συνταξιούχοι που κουραζόταν με το παραμικρό.
 
Μηνύματα
55
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια, Σιβηρία,Sealand
Γνώρισα μια κοπέλα από τον Καναδά που ταξιδεύει με το Gap τους τελευταίους έξι μήνες συνεχόμενα. Όταν γυρίσει πάλι στο σπίτι της πόσο βαρετά θα νοιώθει.
Αυτη μου λες που τα βρηκε τα λεφτα???Αν μπορουσα να λυσω το οικονομικο και εγω το ιδιο θα εκανα! Στον πηγαιμο προς Σερβια με τον Dva Srca φνωρισαμε ενα ν αμερικανο που ταξιδευε συνεχομενα εννεα μηνες! Πως? Με τι λεφτα?:(
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ενας ρωσος που γνωρισα παντως εργαζεται 6 μηνες το χρονο...γιατι τους υπολοιπους ,ελεγε οτι, παγωνουν ολα στη Σιβηρια ...
τον παρηγορησα οσο μπορουσα ....4 μηνες ινδια ηταν ...οταν εφτασα εγω ηταν στο διδακτορικο .....και εκανε ιδιαιτερα στις μικροτερες ταξεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.389
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom