Ισοθερμικά εσώρουχα

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
... και όμως ...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αιντε αφηστε αυτα τωρα ..καλοκαιρι επιασε ..μη με συγχιζετε ..αρκετα υποφεραμε το χειμωνα:D:D
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Και ποιός σου λέει ότι δε μπορεί κι ένας άντρας να βάλει ενα χοντρό καλσόν κάτω από το παντελόνι; Αν έχει κρύο... Το έχω κάνει αρκετές φορές για εκδρομές και όχι μόνο και έκανε καταπληκτική δουλειά. Όταν έχει πιο νορμάλ κρύο, πολλές φορές φοράω λεπτό καλσόν κάτω από το τζιν μου για λίγη παραπάνω ζεστασιά.
Πολύ ωραίο το ψευδώνυμό σου btw :clap:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Θερμοεισώρουχα είναι οποιαδήποτε εσώρουχα που είναι φτιαγμένα για να σε κρατάνε ζεστό ακόμα και όταν δεν κάνεις κάποια δραστηριότητα ενώ τα ισοθερμικά είναι για αθλητικές δραστηριότητες σε κρύο περιβάλλον έτσι ώστε όταν ιδρώνεις να μη γίνεσαι μούσκεμα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι άμα φοράς ένα ισοθερμικό δε θα σε ζεσταίνει έστω λίγο αλλά ο σκοπός του είναι άλλος και είναι και ακριβά.....
Άρα ένας απλός ταξιδιώτης, που δεν είναι αθλητής , έτσι και προγραμματίζει μια κρύα περιοχή (πχ με -10), όπου θα κάνει βόλτες και χαλαρούς περιπάτους, σε ιστορικά κέντρα, αγορές και πάρκα, ΔΕΝ αγοράζει ισοθερμικά αλλά Θερμοεισώρουχα!!! Σωστό???
Ευχαριστώ:)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για ισοθερμικά και γενικά εξοπλισμό σκι, για άλλη μια χρονιά (διαβάστε όμως και το post του chrisbd πιο πάνω #256)

LIDL

Τα έχει κανείς δοκιμάσει?
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ναι παιδιά τελικά του lidl είναι οκ τα ισοθερμικα για θερμοκρασίες γυρω στο -5?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
τι να σου πω ..φανταζομαι πως ναι για τοσο λιγο..παρεπιπτοντως ..σημερα εχουν πολλα ειδη σκι..γαντια ..ισοθερμικα ..σαλοπετες ..μπουφαν του σκι...σκουφους ..μεχρι και θερμοφορες τσεπης ..σπευσατε (αν και τα εξαφανιζουν απο το πρωι)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Για ισοθερμικά και γενικά εξοπλισμό σκι, για άλλη μια χρονιά (διαβάστε όμως και το post του chrisbd πιο πάνω #256)

LIDL

Τα έχει κανείς δοκιμάσει?
ειχα παρει απο λιντλ μπλουζακι και ηταν πολυ καλο! Αρκει να ειναι στο σωστο νουμερο. Να ειναι κολλητο στο σωμα δηλαδη... και να μην ειναι 5 νουμερα μεγαλυτερο.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
κορίτσια, με κίνδυνο της σωματικής μου ακεραιότητας πήρα κ γω, το μπουφάν (ελπίζω να είναι όντως αντιανεμικό και αδιάβροχο...το θέμα είναι αν αντέχει σταγόνες ή βροχή με το τουλούμι), το μπλουζάκι που όμως και μονο που το βλέπω αλλεργιάζομαι κ δεν νομίζω να το κρατήσω και το κολαν που ναι θα το κρατήσω αν κ αντρικό large!!!!αερατος καβάλος!:xmas_mrgreen:

kleopatra ειχες καπου αναφερει για μποτες χιονιού..μου λες περισσότερα?τι μαρκα κ αν οντως δε γλυστρανε?

:xmas_wink:
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Κατά την ταπεινή μου γνώμη τα καλύτερα ισοθερμικά είναι τα columbia νέας τεχνολογίας Omni-Heat με θερμική αντανάκλαση. Τα φοράω σε θερμοκρασίας -15 c πάνω στο βουνό και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Δυστυχώς όμως είναι ακριβούλια. Το Lidl έχει γενικά καλά πράγματα, τα ισοθερμικά του είναι καλά και πολύ ανθεκτικά (ίσως η καλύτερη επιλογή για την πόλη), κάποτε είχε βγάλει και κάτι εξαιρετικά soft-shel αλλά δυστυχώς πρόλαβα να πάρω μόνο ένα... ελπίζω να ξαναβγάλουν.
 
Last edited by a moderator:

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
καταλαβαινω οτι τα ισοθερμικα παιρνουν τη θερμοκρασια του σωματος αλλά αν φοράω ενα μπλουζάκι απο κάτω δεν θα λειτουργεί? :xmas_evil: προσπαθω να βρω λύση καθώς σίγουρα θα αλλεργιαστώ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom