Ισοθερμικά εσώρουχα

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Τετοιες μποτες ειχαν τα Λιντλ ακριβως ΣΗΜΕΡΑ ..α οχι λες κατι αλλες που ειχα παρει απο το Φωκα ..αλλα αυτες ειναι οι μποτες του αστροναυτη..εχουν και κατι βεντουζακια και κολλανε στο χιονι.Φανταζομαι θα τις εχει και στα μαγαζια με ειδη σκι ..αλλα τσιμπητερες στην τιμη.Εγω τις ειχα παρει 50 στις εκπτωσεις .Δεν γλυστρανε .
Ωστοσο και αυτες του Λιντλ δεν ειναι κακες ..τρακτερωτες απο κατω και απο πανω αδιαβροχο υφασμα με γουνα απο μεσα.Παντως νενα εγω τα τελευταια χρονια βλεπω και στα απλα μαγαζια με παπουτσια πολλες τετοιου τυπου.Ευκολα θα βρεις κατι πιστευω.
Χα χα χα...
Αν υποψιαστω οτι τα Lidl πουλανε και ειδη χιονοδρομιας, θα πεθάνωωω (κατά Λαζόπουλο για τους νεότερους).
Ρε παιδια, για να μην τρελαθουμε με τα ισοθερμικα καταλαβετε το εξης απλο. Ισοθερμικο οπως λεει και η λεξη ειναι κατι που κραταει σταθερη τη θερμοκρασια του σωματος. Τετοια ιδιοτητα εχει μονο το αγνο παρθενο μαλλι. Αυτο το υλικο χρησιμοποιουν παραδοσιακα απο τη Σαχαρα μεχρι τη Νορβηγια. Για λογους κοστους και πρακτικοτητας (ξεχειλωματα κλπ) αντικαθισταται απο αρκετα συνθετικα υλικα παρομοιων προδιαγραφων αλλα αμφιβολων αλλεργικων κυριως παρενεργειων. Αποφασιστε ποσα θελετε να ξοδεψετε και αν αξιζει τον κοπο, σταθμιστε το ρισκο για φτηνα προιοντα και αποφασιστε.
Εγω στη μονη περιπτωση που χρησιμοποιω ισοθερμικα ειναι οταν κανω σκι και για λογους υγεινης δεν διαλεγω τα πιο φτηνα.
Σε βολτες σε ψυχρες περιοχες όποτε τα χρησιμοποιησα εντος πολης γκαγκανιασα οταν μπηκα σε κλειστους χωρους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.230
Likes
41.734
Ισοθερμικο οπως λεει και η λεξη ειναι κατι που κραταει σταθερη τη θερμοκρασια του σωματος. Τετοια ιδιοτητα εχει μονο το αγνο παρθενο μαλλι. Αυτο το υλικο χρησιμοποιουν παραδοσιακα απο τη Σαχαρα μεχρι τη Νορβηγια. Για λογους κοστους και πρακτικοτητας (ξεχειλωματα κλπ) αντικαθισταται απο αρκετα συνθετικα υλικα παρομοιων προδιαγραφων αλλα αμφιβολων αλλεργικων κυριως παρενεργειων. Αποφασιστε ποσα θελετε να ξοδεψετε και αν αξιζει τον κοπο, σταθμιστε το ρισκο για φτηνα προιοντα και αποφασιστε.
Σωκράτη, και το φυσικό μετάξι τις ίδιες ιδιότητες έχει...Αλλά απαιτείται μια...επιδεξιότητα και γι' αυτό δεν γνώρισε ανάπτυξη ποτέ η αγορά μεταξωτών ισοθερμικών εσωρούχων :xmas_mrgreen:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.727
Likes
12.600
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δευτέρα Lidl πάλι ισοθερμικά. Θα βάλω ξυπνητήρι, τουλάχιστον να πάω να δω πως είναι και είτε να πάρω είτε να το ξεχάσω :xmas_cheesygrin:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Πήρα καλσόν ισοθερμ. Admiral, 18Euros...
η πιζαμούλα κάτω από το τζιν μου, με κρατάει καλύτερα...
Είναι γιατί έδωσα λίγα?
Τη Δευτ. θα δοκιμάσω και Λιντλ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
καλα θα κανετε να βαλετε ξυπνητηρι παιδια ..γιατι πηγα σημερα 8.30 και δεν υπηρχε ελεος:xmas_evil::xmas_evil::xmas_evil:
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
καλα θα κανετε να βαλετε ξυπνητηρι παιδια ..γιατι πηγα σημερα 8.30 και δεν υπηρχε ελεος:xmas_evil::xmas_evil::xmas_evil:
Tου πείραν και τα ... σώβρακα του LIDL ! :xmas_lol:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.573
πήγε και η γυναίκα μου πρωί πρωί 8:15 και σχεδόν είχαν τελειώσει....πόλεμος μου λέει....ρε τα σώβρακα ζήτηση....είναι αντίδοτο για το κρύο και τη κρίση...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.573
Εννοώ ότι αν δεν έχεις λεφτά λόγω κρίσης για θέρμανση παίρνεις ισοθερμικά βάζεις καί άλλα χοντρά ρούχα ανοίγεις και την τηλεόραση και βλέπεις και τις διάφορες τρελλές συνταγές και κοιμάσαι ζεστός και "χορτάτος".....
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αφού πάς μόνιμα εκεί...σιγά σιγά θα μάθεις πως θα ντύνεσαι...ενα ζευγαρι ισοθερμικά καλό ειναι να υπάρχουν και εκει θα τα βρεις πολυ φθηνοτερα....ημουν το σάββατο στο freiburg... ενα συγκεκριμμενο προιον στο media markt ηταν φθηνοτερο γυρω στα 200 ευρω απο οτι στην Ελλαδα...να μην μιλησω για super market....αφήστε τα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.803
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom