Κάμπινγκ για αρχάριους

8avos

Member
Μηνύματα
657
Likes
6.605
Προχθες γυρισα απο το συγκεκριμενο,μιας και το τριημερο ειχε πανελληνια συναντηση με vespa.Βουλιαξε η αμμουλιανη απο vespa.Any way!Βασικα επειδη το τι απαιτησεις εχει ο καθενας ειναι εντελως υποκειμενικο,αλλα εγω μιας και πηγα πρωτη φορα τριτο ποδι,μιας και ειχαμε και συναντηση ολοι οι vespaκηδες,το χαρηκα τοσο σε βαθμο που ισως να μην ειμαι και τοσο αντικειμενικος στην αποψη μου.Οπως και να χει η θαλασσα στον χωρο του camping ηταν τελεια!!!
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Προχθες γυρισα απο το συγκεκριμενο,μιας και το τριημερο ειχε πανελληνια συναντηση με vespa.Βουλιαξε η αμμουλιανη απο vespa.Any way!Βασικα επειδη το τι απαιτησεις εχει ο καθενας ειναι εντελως υποκειμενικο,αλλα εγω μιας και πηγα πρωτη φορα τριτο ποδι,μιας και ειχαμε και συναντηση ολοι οι vespaκηδες,το χαρηκα τοσο σε βαθμο που ισως να μην ειμαι και τοσο αντικειμενικος στην αποψη μου.Οπως και να χει η θαλασσα στον χωρο του camping ηταν τελεια!!!
Εκει μεινατε σε καμπινγκ
Δωσε μερικες πληροφοριες ακομα
και καμια φωτογραφια
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
To πήρες ζεστά βλέπω το θέμα του camping..
Καλαμίτσι καλά;
Μονο ζετσα !!!!!
το ΠΣΚ που μας περασε πηγα Ακτη ονειρου
Αγορασα εξοπλισμο Terra σε πολα αντικειμενα
και σκηνη της ταξης των 110 ευρο
αθτο το ΠΣΚ θα παω Blue Dream
και σκεφτομαι και για αμουλιανη αν οχι φετος του χρονου για καμια εβδομαδα

Ισως και κανα Νησι θα δουμε?
θελω βοηθεια για το νησι ......

Υ.Γ καλαμιτσι δε πεζεται οχι μονο απο αποψη καμπινγκ αλλα και απο
παραλια απιστευτο μερος και πολυ οργανωμενο
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Μονο ζετσα !!!!!
το ΠΣΚ που μας περασε πηγα Ακτη ονειρου
Αγορασα εξοπλισμο Terra σε πολα αντικειμενα
και σκηνη της ταξης των 110 ευρο
αθτο το ΠΣΚ θα παω Blue Dream
και σκεφτομαι και για αμουλιανη αν οχι φετος του χρονου για καμια εβδομαδα

Ισως και κανα Νησι θα δουμε?
θελω βοηθεια για το νησι ......

Υ.Γ καλαμιτσι δε πεζεται οχι μονο απο αποψη καμπινγκ αλλα και απο
παραλια απιστευτο μερος και πολυ οργανωμενο
Mια χαρά σε βρίσκω!
campistas και με τη βούλα..:)
 

8avos

Member
Μηνύματα
657
Likes
6.605
Φιλε kakos21 με πετυχες να ειμαι παντελως ασχετος με το να ανεβασω φωτογραφιες αλλα το camping ειχε δυο επιπεδα ενα απο την αριστερη μερια του δρομου,οπου ηταν και η παραλια,beach bar και ενα απο τη δεξια πλευρα του δρομου οπου ειχε εστιατοριο με καλο φαγητο(ψητα της ωρας),τουαλετες-ντουζιερες με καινουρια πλακακια-γενικοτερα καθαρα, αλλα ισκιο ειχε και στα δυο επιπεδα.Για μενα ομως ξαναγραφω το μεγαλο ατου του camping ειναι η θαλασσα.Τρελο χασιμο.
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
ειμαι ασχετη απο καμπινγκ γενικως.φετος σκεφτομαι μια νυχτα να περασουμε στην παραλια .τι θα επρεπε να εχουμε μαζι μας;
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
456
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ειμαι ασχετη απο καμπινγκ γενικως.φετος σκεφτομαι μια νυχτα να περασουμε στην παραλια .τι θα επρεπε να εχουμε μαζι μας;
καλή παρέα και ενα καφάσι μπύρες!!:D
παρτε αντικουνουπικό, κανά υπνόσακο , φακό,χαρτι υγειας, σακούλα για τα σκουπίδια.
μην παρετε ουτε αντίσκηνο ουτε τίποτα άλλο, για ενα βράδυ δεν θα παθετε τίποτα και θα περάσετε τέλεια.:clap:
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
χθες με την πανσεληνο ηταν η ευκαιρια . ολα καλα μεχρι τα μεσανυχτα.μετα ομως χωρις υπνοσακο η υγρασια δεν παλευοτανε .πρωτο λαθος η ελλειψη του. δευτερο τοσα ξυλα ειχαμε δεν μας εκοψε να παρουμε μερικα. δεν πειραζει του χρονου να ειμαστε καλα.η εμπειρια ηταν θετικη τοσο για μας οσο και για τα παιδια
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν και δεν έτυχε ποτέ να κατασκηνώσω, αναρωτιέμαι αυτοί που το κάνουν μέσα στο κατακαλόκαιρο, η ζέστη είναι υποφερτή το βράδυ ή γίνεται φούρνος η σκηνή?
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν και δεν έτυχε ποτέ να κατασκηνώσω, αναρωτιέμαι αυτοί που το κάνουν μέσα στο κατακαλόκαιρο, η ζέστη είναι υποφερτή το βράδυ ή γίνεται φούρνος η σκηνή?
Καμιά σχέση. Στη σκηνή κάνεις τον καλύτερο ύπνο γιατί είσαι μέσα στη φύση. Η ζέστη υπάρχει στα μπετά μόνο, οπότε μάλλον έχουν πρόβλημα όσοι μένουν σε ξενοδοχεία/ενοικιαζόμενα*. Στη σκηνή έχεις πρόβλημα μόνο το μεσημέρι ή το πρωί εφόσον δεν είσαι σε σκιά και γι'αυτό, όταν στήνεις σκηνή, επιλέγεις τον προσανατολισμό και φυσικά κάτω από δέντρο.

*Φυσικά ανάβουν κλιματιστικό αλλά σε κάποιους δεν αρέσει αυτό. Πχ εγώ το καλοκαίρι σπίτι μου ποτέ δεν ανάβω. Γα...#$$@@με τη φύση μας με την τεχνολογία, έτσι το βλέπω.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και συμπληρώνω, επειδή ίσως δεν το διατύπωσα καλά. Το "δεν έχεις πρόβλημα γιατί είσαι μέσα στη φύση έχει να κάνει με το ότι τα κάμπινγκ είναι συνήθως σε δασώδεις περιοχές που εκ των πραγμάτων όχι απλά δεν έχοπυν ζέστη αλλά έχουν δροσιά. Πχ το καταπληκτικό κάμπινγκ του Αρμενιστή στη Χαλκιδική μας (σαν τη Χαλκιδική πουθενά...) όπου απολαμβάνεις καθαρό αέρα κι ευωδιαστό. Φυσικά, αν είσαι σε περιοχή άδεντρη, ε, θα το έχεις το πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom