Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αρχιζω και το μετανιωνω παλι που δεν εκλεισα εισιτηρια για εξωτερικο και θα μου κοστισει παραπανω η Ελλαδα πληρωνοντας το καθε Bella Venezia 120 ευρω τη βραδια...Σιγα το 3 αστερο.. Σε ενα τυχαιο σαβ/κο του Ιουνιου ...Στην Κερκυρα μαλλον δε καταλαβαινουν απο κριση..
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Eχεις δικιο,γιαυτο κι εγω θα σου προτεινα να κλεισεις κατι πιο οικονομικο...Η Κερκυρα ειναι τοσο ομορφη,που μονο για υπνο θα πηγαινεις...δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα.Κλεισε κατι οικονομικο και τα παραπανω χρηματα ξοδεψε τα σε ωραια ιταλικα εστιατορια που εχει...;)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδια χιλια συγνωμη αλλα πιστευω οτι οσο ομορφο μπορει να ειναι το νησι αλλο τοσο ασχημα και υπερεκτιμημενα ειναι τα ξενοδοχεια του...βλεπω κατι μοναδες και μου θυμιζει δεκαετια 80..απο ποτε εχουν να τα ανακαινισουν? τεσπα :(
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Η Ελλάδα, είναι γνωστό, είναι πανάκριβα. Αδικαιολόγητα ακριβή. Άντε να δούμε πού θα φτάσουν αυτές οι τιμές...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Δυστυχως ετσι ειναι ολη η Ελλαδα,οχι μονο η Κερκυρα.....:(
Ξενοδοχεια υπερτιμημενα ,χωρις τις αναλογες παροχες...
Αυτος ειναι ενας λογος ,που παμε ακομα και για τριημερα εξωτερικο..
Να δουμε ποτε θα ξυπνησουν στην Ελλαδα..:roll:
Ειναι πραγματικα λυπηρο,γιατι εχουμε πολυ φυσικη ομορφια...
Ασε πια-ιδιως σε Ζαγορια,Καλαβρυτα,Πηλιο κ.λ.π το μοτιβο..." 70 π.χ ευρω, Σ.Κ 100, εθνικες γιορτες,αργιες 120".... Μα καλα,μας δουλευουνε ποιος παει καθημερινες???:mad:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Καλημέρα κι απο μένα...
Παιδιά κάποια ξενοδοχεία στην Κέρκυρα, βλέπε Bella Venezia,Cavalieri,,δεν είναι σε καμια περίπτωση ξενοδοχεία τύπου Αρήτη..Είναι boutique hotels μέσα στη καρδιά της πόλης με περιορισμένο αριθμό δωματίων..Λογικό είναι οι τιμές τους να είναι αυτές που είναι..Στη περίπτωση αυτή ο καθένας κρίνει κι επιλέγει ξενοδοχείο μέχρι εκεί π αντέχει η τσέπη του...
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Ναι,αυτα τα δυο(& καποια αλλα)ειναι τυπου boutique hotels αλλα για οσους θελουν(& μπορουν!)να τα σκασουν!!Εγω εχω μια χαρα διαμονη στο Αρητη & απο εκει & περα τα "χαλαω" για να απολαυσω το νησι!!!!!!Οσο για το σχολιο "στην Κερκυρα δεν καταλαβαινουν απο κριση",ελατε λιγο στην Χαλκιδα & θα δουμε μετα αν το ξαναπειτε...φωτια & λαυρα!!!!Εγω,σε σχεση με τα υπολοιπα μερη που πηγαινω,μια χαρα τιμες εχει η Κερκυρα!:cool:
 
Μηνύματα
782
Likes
630
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Φτάνει πια με αυτή την καραμέλα της "ακριβής" Κέρκυρας. Ρίξτε λίγο μια ματιά στο διαδίκτυο και βρείτε ωραιότατα ξενοδοχεία όλο το καλοκαίρι (ακόμη και τον Αύγουστο) με τιμές από 40 ευρώ με πρωϊνό ή και 100 ευρώ με πλήρη διατροφή. Και στο κάτω κάτω, όταν ο τάδε "παραδοσιακός" ξενώνας στην Πέρα Παναγιά ή την Δώθε Κακοραχούλα στοιχίζει 120 ευρώ τα σαββατοκύριακα, δεν μπορεί ένα προιόν σαν της Κέρκυρας να δυσφημείται ως υποτιθέμενα ακριβό...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Kαταρχην το corfu mare δεν ειναι κεντρο...εγω μιλαω με την Κερκυρα και και δεν ειπα οτι και αλλου δεν ειναι ακριβα...επισης αν θες μπορουμε να τη συγκρινουμε με τη Ροδο και να δεις οτι εκει εχει πιο φτηνα και καλυτερα ξενοδοχεια...με μια ματια που εριξα σε αναζητηση ειδα τα πιο παρακμιακα δωματια που εχω δει σε νησι και εχω παει σε αρκετα δοξα το θεο...Γι αυτο και τα εχουν 30 και 40 ευρω τη μερα(εκτος πολης)....Μενοντας εκτος πολης εναγκαζεσαι να νοικιασεις αυτοκινητο οποτε σου ερχεται μια η αλλη...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Φτάνει πια με αυτή την καραμέλα της "ακριβής" Κέρκυρας. Ρίξτε λίγο μια ματιά στο διαδίκτυο και βρείτε ωραιότατα ξενοδοχεία όλο το καλοκαίρι (ακόμη και τον Αύγουστο) με τιμές από 40 ευρώ με πρωϊνό ή και 100 ευρώ με πλήρη διατροφή. Και στο κάτω κάτω, όταν ο τάδε "παραδοσιακός" ξενώνας στην Πέρα Παναγιά ή την Δώθε Κακοραχούλα στοιχίζει 120 ευρώ τα σαββατοκύριακα, δεν μπορεί ένα προιόν σαν της Κέρκυρας να δυσφημείται ως υποτιθέμενα ακριβό...
Καταρχάς, η Κέρκυρα είναι όμορφη, αλλά όχι αριστούργημα. Είναι προτιμότερο να πας στην Ιταλία, παρά στην Κέρκυρα. Και κατά δεύτερον, εγώ τουλάχιστον σχολίασα την Ελλάδα συνολικά και όχι την Κέρκυρα συγκεκριμένα. Η Ελλάδα δεν έχει ελπίδα, εφόσον συνεχίσει με αυτές τις τιμές.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Φτάνει πια με αυτή την καραμέλα της "ακριβής" Κέρκυρας. Ρίξτε λίγο μια ματιά στο διαδίκτυο και βρείτε ωραιότατα ξενοδοχεία όλο το καλοκαίρι (ακόμη και τον Αύγουστο) με τιμές από 40 ευρώ με πρωϊνό ή και 100 ευρώ με πλήρη διατροφή. Και στο κάτω κάτω, όταν ο τάδε "παραδοσιακός" ξενώνας στην Πέρα Παναγιά ή την Δώθε Κακοραχούλα στοιχίζει 120 ευρώ τα σαββατοκύριακα, δεν μπορεί ένα προιόν σαν της Κέρκυρας να δυσφημείται ως υποτιθέμενα ακριβό...
Με κάλυψες...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.531
Εμείς οι ίδιοι πρέπει να είμαστε οι πιο αυστηροί κριτές του τόπου μας ειδικά όταν κάποιοι απο μας έχουνε δει και κανα δυο πράγματα στο εξωτερικό...
Και όχι βέβαια απο βίτσιο αλλά για να γίνουμε καλύτεροι, να προσφέρουμε καλύτερες υπηρεσίες (value for maney). Η αρπαχτή ένα απο τα εθνικά σπορ των Νεοελλήνων.....;)
Η Κέρκυρα είναι πανέμορφη αλλά .......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.173
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom