Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Μενοντας εκτος πολης εναγκαζεσαι να νοικιασεις αυτοκινητο οποτε σου ερχεται μια η αλλη...
Αν μείνεις μέσα στη πόλη δε θα νοικιάσεις αυτοκίνητο?Θα δεις μόνο την πόλη δηλαδή?

Καταρχάς, η Κέρκυρα είναι όμορφη, αλλά όχι αριστούργημα. Είναι προτιμότερο να πας στην Ιταλία, παρά στην Κέρκυρα. .
Τί σύγκριση είναι πάλι αυτή?Εντελώς άστοχη κατά τη γνώμη μου..Και η Κέρκυρα με συγχωρείς αλλα είναι απ τις ομορφότερες πόλεις που έχουμε,αν όχι η ομορφότερη στην Ελλάδα...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν είναι και τόσο άστοχη η σύγκριση. Αφού η πόλη της Κέρκυρας πιο πολύ σε Ιταλία φέρνει παρά σε Ελλάδα...
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Το "αν οχι η ομορφοτερη" τι το θελες sapienza?ΕΙΝΑΙ η ομορφοτερη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και εμεις εχουμε ταξιδεψει,& αρκετα μαλιστα & εχουμε δει μπολικα μερη!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
2 βραδια τι να πρωτοδεις?ειδικα αν φτανεις αργα την πρωτη μερα?και δεν ειναι και μικρη η πολη...εννοουσε ως προς την τιμη φανταζομαι....
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Φτάνει πια με αυτή την καραμέλα της "ακριβής" Κέρκυρας. Ρίξτε λίγο μια ματιά στο διαδίκτυο και βρείτε ωραιότατα ξενοδοχεία όλο το καλοκαίρι (ακόμη και τον Αύγουστο) με τιμές από 40 ευρώ με πρωϊνό ή και 100 ευρώ με πλήρη διατροφή. Και στο κάτω κάτω, όταν ο τάδε "παραδοσιακός" ξενώνας στην Πέρα Παναγιά ή την Δώθε Κακοραχούλα στοιχίζει 120 ευρώ τα σαββατοκύριακα, δεν μπορεί ένα προιόν σαν της Κέρκυρας να δυσφημείται ως υποτιθέμενα ακριβό...
Συμφωνω!!!!:p
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Δεν είναι και τόσο άστοχη η σύγκριση. Αφού η πόλη της Κέρκυρας πιο πολύ σε Ιταλία φέρνει παρά σε Ελλάδα...

Φυσικά αφού κυριαρχεί η βενετσιάνικη αρχιτεκτονική...Πήγαινε καλύτερα στη Βενετία και μείνε σε boutique hotel με 60ευρω..Μιλάμε για Ελλάδα παιδιά...Μη ξεφεύγετε..
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Δεν είναι και τόσο άστοχη η σύγκριση. Αφού η πόλη της Κέρκυρας πιο πολύ σε Ιταλία φέρνει παρά σε Ελλάδα...
Η Κέρκυρα είναι σχεδόν ιταλική. Τουλάχιστον, οι ομορφιές της.
Προφανώς, αν βρίσκουμε ότι η Κουάλα Λουμπούρ είναι η ομορφότερη πλευρά της Μαλαισίας, τότε έχουμε σαφώς κάποιο πρόβλημα. Έτσι και αν βρίσκουμε ότι το ιταλικό κομμάτι της Ελλάδας είναι το ομορφότερο, έχουμε πρόβλημα.
Τα Χανιά, παρεμπιπτόντως, είναι άλλος ένας προορισμός που δεν είναι ξεκάθαρα ελληνικός. (Λατρεύω τα Χανιά και θεωρώ ότι γι'αυτά δεν ισχύει αυτό που είπα για την Κέρκυρα. Άλλο Ιταλία, άλλο Χανιά.).
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Φυσικά αφού κυριαρχεί η βενετσιάνικη αρχιτεκτονική...Πήγαινε καλύτερα στη Βενετία και μείνε σε boutique hotel με 60ευρω..Μιλάμε για Ελλάδα παιδιά...Μη ξεφεύγετε..
Τώρα μας δουλεύεις; Εσύ δεν είπες πριν ότι βρήκες τη σύγκρισή μου άστοχη βρε;:roll:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
αμα μου βρεις εσυ boutique κατω απο 120 στην Κερκυρα...Στη Βενετια βρισκω πιο ευκολα!
Είναι γεγονός ότι το value for money στην Ελλάδα είναι δυσεύρετο. Αν δεν κάνω λάθος, δεν νομίζω να έχω μείνει ποτέ σε κάτι καλό χωρίς να το έχω ακριβοπληρώσει.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom