Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
D

Delmem9770

Guest
Διασκεδαζω πολυ με τους υπουργους της ''Πρωτης Φορας Αριστερας''. Καθε μερα εχουμε και μια επικη συνεντευξη που ξεπερναει την προηγουμενη. Στο τελος να γινει ενας διαγωνισμος ποιος ειπε την μεγαλυτερη μπαρουφα και να παρει και δωρακι. Καμμενος, Μπαρουφακης, Κοτζιας(μεγαλο αστερι), Κωνσταντοπουλου, Πανουσης ειναι τα φαβορι ως τωρα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δεν ξερω ρε γαμωτο, εγω σκεφτομαι λαθος;
tripakia λάθος σκέφτεσαι.. Πρέπει πάντα να λες και να γράφεις ο/η Χ και ο/η Υ και να αποκρύπτεις οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας ενός ανθρώπου που έχει κάνει κάτι κακό γιατί υπάρχουν κάποιοι που θα γενικεύσουν και έτσι θα βοηθήσεις στην εξάπλωση του ρατσισμού. Εγώ το πήρα το μάθημά μου.
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό και το λαθος αλλά βλέπω γύρω μου στο περιβάλλον μου φίλοι γνωστοί ευρύτερο περιβάλλον ότι υπάρχει πολύ μεγαλύτερος σκεπτικισμός απ ότι 1-2 χρόνια πριν και επιθυμία ενημέρωσης για τα συν και τα πλην του κάθε σεναρίου αν συνεχισθεί η ίδια και χειρότερη κατάσταση..
 
D

Delmem9770

Guest
Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό και το λαθος αλλά βλέπω γύρω μου στο περιβάλλον μου φίλοι γνωστοί ευρύτερο περιβάλλον ότι υπάρχει πολύ μεγαλύτερος σκεπτικισμός απ ότι 1-2 χρόνια πριν και επιθυμία ενημέρωσης για τα συν και τα πλην του κάθε σεναρίου αν συνεχισθεί η ίδια και χειρότερη κατάσταση..
Απλα στο σεναριο να συμπληρωσεις οτι αλλο η δραχμη ττου 90 που ημασταν στην ευρωζωνη και αλλο η δραχμη του 50 που ημασταν εκτος ευρωζωνης. Το δευτερο σεναριο να χεις στο μυαλο σου και να μην ακους αυτους που λενε τι περναμε με ενα χιλιαρικο το 99 και τι παιρνουμε τωρα. Το 59 τι παιρναμε...

Επισης δικο τους νομισμα εχουν και η αλβανια,σερβια, αζερμπαιτζαν και ποσες χωρες που δεν θυμαμαι τωρα και δεν βλεπω να χουν καμια τρελη προοδο. Μη μου συγκρινεις τωρα αγγλια, ελβετια, νορβηγια γτ μιλαμε για αλλο επιπεδο πειθαρχειας στη ζωη που εμεις εδω δεν μπορουμε απλα...
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Έκο, το γυρνάω κι εγώ στην ειρωνεία, αν θες να παίξουμε σε τέτοιο γήπεδο δεν με πειράζει και είμαι και καλός πανάθεμά με. Να κοίτα:


Στολτ, τι ψήφισες αλήθεια; Ποταμάκι σε κόβω. Μπομπολάκος μμ;
 
D

Delmem9770

Guest
Έκο, το γυρνάω κι εγώ στην ειρωνεία, αν θες να παίξουμε σε τέτοιο γήπεδο δεν με πειράζει και είμαι και καλός πανάθεμά με. Να κοίτα:


Στολτ, τι ψήφισες αλήθεια; Ποταμάκι σε κόβω. Μπομπολάκος μμ;
Ενωση κεντρωων σταθερα εδω και χρονια.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.450
Είναι ας πούμε ένα μέτρο πίεσης αλλά και γιατί όχι μία αλλά Πόντιου Πιλάτου απόφαση....δηλαδή αν το ερώτημα είναι ευρώ και βαθύ κάθισμα στο μνημόνιο (όπου μνημόνιο χοντρό παλούκι μην πω τίποτε άλλο) ή δραχμή και χρεωκοπία (καλά αυτό δεν θα λέγεται έτσι αλλά είναι αυτονόητο) .... τότε η όποια απόφαση του λαού είναι νίπτω τας χείρας μου για την κυβέρνηση... Οι ξένοι βέβαια δεν μασάνε και καλά θα κάνουν αλλά ένα ενδεχόμενο grexit κανείς δεν μπορεί να την υπολογίσει σε κόστος....όλα αυτά που λένε οι οικονομολόγοι ότι τάχα γνωρίζουν το κόστος μετα συγχωρήσεως για μένα είναι μπούρδες.... Πολιτικό παιχνίδι γίνεται και άγιος ο θεός...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έκο, το γυρνάω κι εγώ στην ειρωνεία, αν θες να παίξουμε σε τέτοιο γήπεδο δεν με πειράζει και είμαι και καλός πανάθεμά με. Να κοίτα:
Στολτ, τι ψήφισες αλήθεια; Ποταμάκι σε κόβω. Μπομπολάκος μμ;
Εδώ παλεύουμε να βρούμε μια άκρη για τα βασικά στοιχεία που δε πρέπει να αναφέρουμε και πας και ρώτας για ένα από τα πιο ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα, αυτό των πολιτικών προτιμήσεων!;;; Θα ρωτήσω μετά και εγώ η αδιάκριτη αν είναι χριστιανός και ξέρεις πόσοι θα τα συνδυάσουν και τι προκαταλήψεις θα προκαλέσουμε;;! ;)
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό και το λαθος αλλά βλέπω γύρω μου στο περιβάλλον μου φίλοι γνωστοί ευρύτερο περιβάλλον ότι υπάρχει πολύ μεγαλύτερος σκεπτικισμός απ ότι 1-2 χρόνια πριν και επιθυμία ενημέρωσης για τα συν και τα πλην του κάθε σεναρίου
Απλα στο σεναριο να συμπληρωσεις οτι αλλο η δραχμη ττου 90 που ημασταν στην ευρωζωνη και αλλο η δραχμη του 50 που ημασταν εκτος ευρωζωνης. Το δευτερο σεναριο να χεις στο μυαλο σου και να μην ακους αυτους που λενε τι περναμε με ενα χιλιαρικο το 99 και τι παιρνουμε τωρα. Το 59 τι παιρναμε...

Επισης δικο τους νομισμα εχουν και η αλβανια,σερβια, αζερμπαιτζαν και ποσες χωρες που δεν θυμαμαι τωρα και δεν βλεπω να χουν καμια τρελη προοδο. Μη μου συγκρινεις τωρα αγγλια, ελβετια, νορβηγια γτ μιλαμε για αλλο επιπεδο πειθαρχειας στη ζωη που εμεις εδω δεν μπορουμε απλα...
Εννοείται το ξερω και όποιος θέλει να ενημερωθεί υπάρχουν πολλές μελέτες-αναλύσεις στο διαδίκτυο από οικονομολόγους κλπ.Και δεν υπάρχουν μόνο αρνητικά δεδομένης επαναλαμβάνω της πολιτικής που ακολουθείται και η οποία επί 5 συνεχή χρόνια μας οδήγησε στην κατρακύλα.Ποιός μου προσυπογράφει δηλ ότι αν συνεχίσουμε έτσι δεν θα οδηγηθούμε σε χειρότερες καταστάσεις απ ότι αν γυρνούσαμε στη δραχμή;Δεν τάσσομαι ούτε της μιάς ούτε της άλλης άποψης αλλά σαφώς και είμαι όπως και μεγάλη μερίδα του κόσμου πλέον πολύ πάρα πολύ προβληματισμένη.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Απλα στο σεναριο να συμπληρωσεις οτι αλλο η δραχμη ττου 90 που ημασταν στην ευρωζωνη και αλλο η δραχμη του 50 που ημασταν εκτος ευρωζωνης. Το δευτερο σεναριο να χεις στο μυαλο σου και να μην ακους αυτους που λενε τι περναμε με ενα χιλιαρικο το 99 και τι παιρνουμε τωρα. Το 59 τι παιρναμε...

Επισης δικο τους νομισμα εχουν και η αλβανια,σερβια, αζερμπαιτζαν και ποσες χωρες που δεν θυμαμαι τωρα και δεν βλεπω να χουν καμια τρελη προοδο. Μη μου συγκρινεις τωρα αγγλια, ελβετια, νορβηγια γτ μιλαμε για αλλο επιπεδο πειθαρχειας στη ζωη που εμεις εδω δεν μπορουμε απλα...
Μα δεν θα έχουμε δραχμή, ευρώ θα έχουμε. Σε στυλ δολάριο καναδά.
 
D

Delmem9770

Guest
Έκο, το γυρνάω κι εγώ στην ειρωνεία, αν θες να παίξουμε σε τέτοιο γήπεδο δεν με πειράζει και είμαι και καλός πανάθεμά με. Να κοίτα:


Στολτ, τι ψήφισες αλήθεια; Ποταμάκι σε κόβω. Μπομπολάκος μμ;
Εσυ να φανταστω ανηκεις στο αντιμνημονιακο μετωπο Χρυσης αυγης, Ανελ,Συριζα,Κκε?

 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.255
Μηνύματα
885.292
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom