Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Χωρίς ίχνος ειρωνείας , εγώ ελπίζω σε 2 χρόνια να λέμε για την παρούσα κυβέρνηση οτι ήταν το καλύτερο πασοκ που υπήρξε ποτέ στην Ελλάδα.

Τώρα, όσοι ονειρευόσασταν αριστερά στην εξουσία, περαστικά (ή μήπως όχι; Θα δούμε).
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.392
Τι έγραφε ο Βαρουφάκης για το παράλληλο νόμισμα:

The problem with a parallel currency is that it would be utterly worthless. The Bank of Greece would not be able to maintain its value – even if it were not convertible. No one would want to hold it and its value would fall precipitously.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Παλούκια.
Οπότε ας το κάνω πιο λογικό:
Όσοι ονειρευόσασταν σκίσιμο μνημονίου και αντιστροφή όλων των όρων, περαστικά.
Ή μήπως όχι (σε βάθος χρόνου) ; Θα δούμε.

Εγώ είπα, θα κρίνω τον Αύγουστο/Σεπτέμβριο που θα γίνει η κανονική διαπραγμάτευση για ένα σοβαρό πρόγραμμα με προοπτική.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Μα σελίδα που αρθογραφεί η Βούλτεψη βρε panpan; Η Βούλτεψη;
Το ότι αρθογραφεί η Βούλτεψη ακυρώνει το άρθρο;
Είναι τελικά σωστό το άρθρο ;
Γκούγλαρα παράλληλο νόμισμα και μου βγήκε αυτό.
Τώρα γκούγκλαρα Βούλτεψη και μου βγήκε μια αντιτουριστική κυρία.
Μη μου βάζεις δύσκολα. :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το ότι αρθογραφεί η Βούλτεψη ακυρώνει το άρθρο;
Είναι τελικά σωστό το άρθρο ;
Γκούγλαρα παράλληλο νόμισμα και μου βγήκε αυτό.
Τώρα γκούγκλαρα Βούλτεψη και μου βγήκε μια αντιτουριστική κυρία.
Μη μου βάζεις δύσκολα. :)
Βρε, εντάξει για το άρθρο, δεν είπα ότι έγραφε σαχλαμάρες. Αλλά χαλάστηκα βρε αδερφέ όταν είδα τ' όνομά της στην αρχική σελίδα και μου βγήκε αυθόρμητα, τι να κάνω; Τώρα, αν σου προέκυψε απλά από γουγλάρισμα (εγώ πρώτη φορά την έβλεπα τη σελίδα), απαλάσσεσαι πανηγυρικά! :haha:
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Αναγκάζομαι να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου στον Παυλόπουλο, πράγμα που δεν γουστάρω καθόλου, αλλά η χυδαιότητα των έμμισθων παπαγάλων με εκνευρίζει αφάνταστα. Λοιπόν, δεν ξέρω πόσους διόρισε ρουσφετολογικά ο Παυλόπουλος αλλά σίγουρα τα νούμερα που γράφονται είναι για γέλια και πιστεύω πως τα διάφορα παπαγαλάκια επίτηδες δεν μπαίνουν στον κόπο να αναφέρουν πως πολλές από τις προσλήψεις έγιναν λόγω της εναρμόνισης του κράτους τότε με τη σχετική κοινοτική οδηγία, η οποία ανέφερε πως ο εργοδότης μετά από δύο συνεχόμενες συμβάσεις ορισμένου χρόνου πρέπει είτε να κάνει πρόσληψη στον εργαζόμενο με σύμβαση αορίστου χρόνου είτε να σταματήσει τελείως τη συνεργασία μετά τη λήξη της σύμβασης, έτσι ώστε να μπει ένα τέλος στην ομηρία των χιλιάδων εργαζομένων που ακόμα και το ίδιο το κράτος τους εκμεταλλευόταν μ΄αυτόν τον τρόπο (των συνεχόμενων συμβάσεων δηλαδή). Αν έχει κάποιος αντίρρηση επ' αυτού τότε τι να πω...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom