Γενικά Καλοκαίρι 2012 - οικονομικά!!

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Mε θελει κανεις να γινουμε σιγγενεις να περναω ωραια και εικονομικα;:bleh:
Βaba ακους;:haha:
:clap::clap::clap:

εγω που σε αισθανομαι σαν σιγγενη μου πότε να ελθω Βαρκελώνη να περασω εικονομκά ;:haha:
Ναι, ναι, τώρα το άκουσα... I do! (Υπό μία προϋπόθεση: Επειδή θα περνάω εικονομικά, μη μου ζητήσεις να κάνω κάδρο την εικόνα σου! ) :haha:
Ε ρε ζήλια βλέπω που δεν έχετε σιγγενείς κι εσείς να τη βγάλετε εικονομικά...:DΕγώ πάντως προσφέρω ένα εξοχικό στο εξωτικό Μεσοχώρι Λακωνίας...ακούω προσφορές και επειδή σιγγενείς δεν είμαστε μπορούμε να κουμπαριάσουμε (πιάνει και αυτό)...:haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Διατίθεται διαμέρισμα για ανταλλαγή (couchsurfing) στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (5 λεπτά με τα πόδια από τη θάλασσα), με πλήρη εξοπλισμό και A/C για την περίοδο από μέσα Ιουλίου μέχρι μέσα Αυγούστου. Κοιμίζει 4 άτομα. Επιθυμητή η ανταλλαγή με εξοχική κατοικία (στην ηπειρωτική ή νησιωτική Ελλάδα) που να κοιμίζει τουλάχιστον 2. Κατά προτίμηση η ανταλλαγή σε εβδομαδιαία βάση. Οι ενδιαφερόμενοι/ες απευθυνθείτε στον υπο-γράφοντα!

(όχι, που θα πρέπει και να συμπεθεριάσω με τον καθένα προκειμένου να κάνω διακοπές! Ιδού το φόρουμ, ιδού και το πήδημα! ) :haha:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ε ρε ζήλια βλέπω που δεν έχετε σιγγενείς κι εσείς να τη βγάλετε εικονομικά...:DΕγώ πάντως προσφέρω ένα εξοχικό στο εξωτικό Μεσοχώρι Λακωνίας...ακούω προσφορές και επειδή σιγγενείς δεν είμαστε μπορούμε να κουμπαριάσουμε (πιάνει και αυτό)...:haha:
Και το λεγα εγώ ότι μου θύμησες την χαμένη μου ξαδέρφη! :bleh::bleh::haha:
 

MIKE21

Member
Μηνύματα
39
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αμστερνταμ ξανα
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
τζια φιλε,μια ωρα απο λαυριο αλλα αποφασισε το γρηγορα για να κλεισεις κατι,το νησι δεν εχει και πολλα ενοικιαζομενα
απο τιμες ετσι κι ετσι αλλα το νησι αξιζει και με πολυ καλο κοσμο
 

Margr

Member
Μηνύματα
10
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Γεια σας! Μένω στο Κιάτο και θέλω να πάω ένα διήμερο με φίλη για μια διανυκτέρευση Πόρο ή Ύδρα ή Σπέτσες. Έχω πάει και στα 3 νήσια αλλά μονοήμερες εκδρομές όταν ήμουν μαθήτρια ακόμη. Σε ποιο από τα 3 μου προτείνετε να πάω; Τουλάχιστον το ένα βράδυ που θα κάτσουμε να έχει να βγούμε για ένα ποτό.
Ευχαριστώ!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.109
Έχοντας μείνει και στα τρια,για διήμερο θα προτιμούσα Σπέτσες(όχι οτι θα τα δεις όλα σε 2 μέρες αλλά έχει αρκετά πράγματα να κάνεις),ή Υδρα.Ο Πόρος μου αρέσει πιο πολύ για μονοήμερη.Οι Σπέτσες έχουν αρκετά να κάνεις το βράδυ,εγώ ούτε για 3-4 μέρες δεν τις βαρέθηκα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Διατίθεται διαμέρισμα για ανταλλαγή (couchsurfing) στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (5 λεπτά με τα πόδια από τη θάλασσα), με πλήρη εξοπλισμό και A/C για την περίοδο από μέσα Ιουλίου μέχρι μέσα Αυγούστου. Κοιμίζει 4 άτομα. Επιθυμητή η ανταλλαγή με εξοχική κατοικία (στην ηπειρωτική ή νησιωτική Ελλάδα) που να κοιμίζει τουλάχιστον 2. Κατά προτίμηση η ανταλλαγή σε εβδομαδιαία βάση. Οι ενδιαφερόμενοι/ες απευθυνθείτε στον υπο-γράφοντα!

(όχι, που θα πρέπει και να συμπεθεριάσω με τον καθένα προκειμένου να κάνω διακοπές! Ιδού το φόρουμ, ιδού και το πήδημα! ) :haha:
Πλακα πλακα ρε παιδια ...not a εντελως bad idea !!!!
Θα μπορουσαμε να ανταλλασσουμε μεταξυ μας τα εξοχικα μας ,τα τσαντηρια μας ,τα χωρια μας :haha::haha:
Προσφερω Μανη και ζητω σε οποιοδηποτε νησι .Μονο σοβαρες προτασεις δεκτες:clap::clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γεια σας! Μένω στο Κιάτο και θέλω να πάω ένα διήμερο με φίλη για μια διανυκτέρευση Πόρο ή Ύδρα ή Σπέτσες. Έχω πάει και στα 3 νήσια αλλά μονοήμερες εκδρομές όταν ήμουν μαθήτρια ακόμη. Σε ποιο από τα 3 μου προτείνετε να πάω; Τουλάχιστον το ένα βράδυ που θα κάτσουμε να έχει να βγούμε για ένα ποτό.
Ευχαριστώ!
Ωραιοτατα απο Κιατο ..αν εχετε και μεταφορικο ...πατε Αργολιδα και περνατε Σπετσες .Αυτο προτεινω και γω...οσο για το βραδυ εχει αρκετες επιλογες για διασκεδαση.

ΥΓ Καλα που μου το θυμησατε =προσφερω και εξοχικο στο Διμηνιο Κιατου 2 δρομους πανω απο τη θαλασσα για ανταλλαγη!
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
Frenchman, για 2-4 μέρες, αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να "ξεσκονίσω" την ατζέντα μου και να συσφίγξω τις σχέσεις μου:D με "ξεχασμένους" φίλους, κουμπάρους, ξαδέρφια κλπ. Όλο και κάποιος θα έχει ένα εξοχικό κοντά στην Αθήνα. Για 2-3 μέρες δεν γίνεσαι βάρος και, φυσικά, θα περάσεις πολύ οικονομικά. Παρεμπιπτόντως, αυτή η ιδέα "παίζει" πολύ το τελευταίο διάστημα σε πολλές συζητήσεις, μια και λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν, ο καιρός σιγά-σιγά φτιάχνει και το μυαλό αρχίζει να ταξιδεύει:lol:
:clap:αυτο θα κανουμε και εμεις φετος πιο εικονομικα απο αυτο δεν υπαρχει
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
Μας μπέρδεψες:

1) Τι είδη σκεφτήκατε?
2) Πόσους κουμπάρους έχετε?
3) Οι κουμπάροι έχουν σπίτια στην Αλόννησο, στη Λέρο και στην Πάτμο?
4) Οι ίδιοι κουμπάροι έχουν τα παραπάνω σπίτια ή διαφορετικοί?
5) Στην Αλόννησο θα μείνετε στους κουμπάρους ή σε φίλους?
6)Στην Πάτμο θα μείνετε στους κουμπάρους ή σε ξαδέρφια του Παναγιώτη?
7) Ο Παναγιώτης έχει ξαδέρφια σε Σκόπελο, Τήνο και Πάτμο?
8) Το κάμπινγκ στην Αμμουλιανή ποιός το έχει?

Διευκρίνησέ το σε παρακαλώ γιατί προβληματίστηκα...

Α, και κάτι ακόμη: Πόσες μέρες θα μείνετε σε κάθε μέρος?

Ελπίζω να (είμαι ο πρώτος που θα) πάρω απάντηση...
εχουμε 5 κουμπαρους ναι οι κουμπαροι μας εχουν σπιτια σε αλονησο λερο και πατμο οι ιδιοι φισικα αλονησο σε φιλους πατμο σε ξαδερφια του παναγιωτη τηνο σε δικα μου ξαδερφια και σκοπελο σε ξαδερφια του παναγιωτη το καμπιγκ το εχει στην αμμουλιανη ο αδερφος μου
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom