Κινηματογραφική κουβέντα....

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
E δεν ήταν χιουμοριστικό, από αγγλόφωνο κινηματογράφο βλέπω πολύ λίγα, κανά Ken Loach στην καλύτερη. Δεν ανοίγει ο γούγλης και εξακολουθώ να αγνοώ ποιες έχει κάνει ο Σκοτ, αλλά αφού δε μου λέτε θα επιμείνω και το βρω αργότερα. Ψιλοαπίθανο πάντως να μην έχει κάνει χειρότερη από αυτή...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωραία. Θα πω όσες έχω δει. Σύγκριση δεν κάνω με την Έξοδο, δεν την έχω δει. Μονομάχος, Μπλέιντ Ράννερ, Black Hawk Down, Hannibal, Matchstick Men. Αυτά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Από αυτά μόνο το Μονομάχο έχω δει (αν είναι αυτό που στα Ισπανικά έμε Gladiador με τον απαράδεκτο Κρόου) και ναι, τον θεωρώ χειρότερο από την Έξοδο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μα αφού δεν τον ξέρεις, πώς το λες αυτό?
Αγγλόφωνος κινηματογράφος είναι καλέ μου και για να τον ξέρετε όλοι τόσο καλά, θα έχει γυρίσει μπόλικες. Πόσες πιθανότητες έχει μια αγγλόφωνη ταινία να περάσει το όριο του υποφερτού;

edit: και το Θέλμα και Λουίζ έχω δει, κι αυτό χειρότερο, αν κι όχι χειρότερο από το Gladiador.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτό είναι. Όσκαρ καλύτερης ταινίας ( ουάου) αλλά όχι και σκηνοθεσίας. Συνήθως πάνε πακέτο αυτά τα 2.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κανένα από τα δύο, το alien (αν δεν είναι remake) θυμάμαι πως είχε κάνει θραύση όταν ήμουν πολύ μικρός, είναι δεκαετίας 80; Τότε έβλεπα Λόλεκ και Μπόλεκ... Για τον Προηθέα δεν έχω ειλικρινά ιδέα, είναι κι αυτό μυθολογικής φύσεως;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οτι δηλαδή γνωρίζεις τόσα πράγματα αλλά δεν ξέρεις τι πραγματεύονται το Alien και το Blade Runner.Μου φαίνεται πολύ κουλό!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οτι δηλαδή γνωρίζεις τόσα πράγματα αλλά δεν ξέρεις τι πραγματεύονται το Alien και το Blade Runner.Μου φαίνεται πολύ κουλό!
Eιλικρινά δεν ξέρω. Πολλά δεν ξέρω, δεν ξεχωρίζω καν τις μάρκες αυτοκινήτων, ολα ίδια μου φαίνονται και δε με πιστεύει κανείς (δεν ξέρω καν να οδηγώ, όπως ξέρεις). Δεν ξέρω τίποτε από αλκοόλ, τεχνολογία (ένα smartphoneμου χάρισαν και το πέταξα, ακόμη με το παλιό κινητό-παντόφλα και βασανίζομαι), μόδα και άλλα που μου διαφεύγουν. Αν δεν ασχολείσαι με κάτι, λογικό είναι να έχεις άγνοια. Γι' αυτό είναι τα φόρουμ για να μαθαίνουμε. Άρα αυτά τα 2 είναι τα καλύτερά του; Να κάτσω να τα δω βρε αδερφέ αν είναι τόσο αξιόλογα.

Πάντως επιμένω ότι ανάμεσα στο Μονομάχο και το Exodus χαλαρά προτιμώ το δεύτερο και δεν το λέω χιουμοριστικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom