Κινηματογραφική κουβέντα....

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
και για να συνεχισουμε με ταινιες , το σαββατοκύριακο είδα τις εξης:

Submarino (2010) - IMDb
φαινοταν ενδιαφερον το θεμα , ξεκινησε ωραια αλλα στη συνέχεια μέτρια.

If.... (1968) - IMDb
Καλη ταινία, δυνατοί χαρακτήρες αλλα δε με ενθουσίασε, ίσως είχα και πολλες προσδοκίες, στην εποχη της φυσικά θα ειχε άλλη αίσθηση η ταινία.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ο Brad Pitt, αν και πολύ ανοιχτόχρωμος για τα γούστα μου, ομολογώ ότι αποτελεί εξαίρεση και μου αρέσει. Και στα νιάτα του (πιπίνι στο Thelma & Louise), αλλά και τώρα ως μεσήλιξ :xmas_cheesygrin:.

Όσο για το έτερόν του ήμισυ, έχει γίνει όντως ακτινογραφία. Είναι τρελές οι ωραίες γυναίκες. Κάνουν τα πάντα για να ασχημήνουν.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Πάντως εμένα δε μου άρεσε ποτέ εμφανισιακά...άχρωμος, άοσμος, άγευστος...κράξτε ελεύθερα...:xmas_cheesygrin:
συμφωνω απόλυτα ξανθος, γλυκουλης και αναλατος, εμφανισιακα δε μου λεει κατι, αλλα οντως εχει παίξει καλα σε μερικές ταινιούλες
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτός και ο di Caprio όσο μεγαλώνουν βελτιώνονται σαν ηθοποιοί
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη

underwater

Member
Μηνύματα
2.718
Likes
11.370
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Οι ταινίες της εβδομάδας – Και εγένετο ο «Αρχοντας των δαχτυλιδιών»

Στις αίθουσες το πρώτο μέρος του προοιμίου της πασίγνωστης κινηματογραφικής τριλογίας

ΤΟ ΒΗΜΑ - Οι ταινίες της εβδομάδας


Άντε φανατικοί τρέχτε...
Εμείς έχουμε κλείσει ήδη εισιτήρια και θα πάμε αύριο να το δούμε (μεγάλη παρέα για το χαβαλέ). :xmas_biggrin:

Αν και από τις ταινίες αυτής της εβδομάδας εκείνη που θέλω οπωσδήποτε να δω είναι "Τα πλεονεκτήματα του να είσαι στο περιθώριο".
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430
Βαδίζει μου φαίνεται στα χνάρια του star wars όσον αφορά τις τριλογίες....

Κάνεις 6 ταινίες (εξαλογία) με μεγάλη εμπορική επιτυχία και ζουν μέχρι και τα τρισέγγονά σου βασιλικά...
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
If.... (1968) - IMDb
Καλη ταινία, δυνατοί χαρακτήρες αλλα δε με ενθουσίασε, ίσως είχα και πολλες προσδοκίες, στην εποχη της φυσικά θα ειχε άλλη αίσθηση η ταινία.
Eγώ θεωρώ σταθμό τη συγκεκριμένη ταινία.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ισως είμαι η μόνη που μου άρεσε πάρα πολύ η ταινία του Παπακαλιάτη;
Μπορεί να μοιάζει να θυμίζει αλλη ταινία τον απρόσμενο έρωτα που αναφέρθηκε πιό πάνω όσον αφορά τις υποθετικές εκδοχές,αλλά για μένα ΔΕΝ είχε καμιά σχέση αυτό που ήθελε να δείξει σαν μήνυμα μέσα απο το σενάριο του.
Αναφέρεται στα προβλήματα και τα αδιέξοδα ενός ανθρώπου βιωμένα μέσα σ ένα γάμο και τα ίδια προβλήματα βιωμένα από τον ίδιο άνθρωπο σε μιά μοναχική πορεία ζωής,εκτός από τη σημασία της μοίρας και των "στιγμών"που καθορίζουν τη ζωή μας δίνει και τη δική του φιλοσοφία και απάντηση στο ερώτημα η μάλλον στο λάθος που κάνουμε όλοι μας να αναρωτιόμαστε πολλές φορές αν δεν είμασταν στη φάση που είμαστε αλλά στη φάση που θα θέλαμε να είμαστε πόσο καλύτερα θάμαστε(δεν σκεφτόμαστε ποτέ το πόσο χειρότερα θα μπορούσαμε νάμαστε).
Εξαιρετική η μουσική!!εξαιρετική η σκηνοθεσία,η φωτογραφία,τα πλάνα,γρήγορες και έξυπνες εναλλαγές πλάνων,πολύ καλή η επιλογή της τοποθεσίας για το γύρισμα της ταινίας,τι καλύτερο από το να βλέπεις το ωραιότερο σημείο της Αθήνας την Πλάκα!!
Δεν μου άρεσε η ερμηνεία της Καλογήρου,ώρες ώρες νόμιζα ότι ακόμα"μάθαινε"το ρόλο της.
Από μένα ένα μπράβο Χριστόφορε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom