Κινηματογραφική κουβέντα....

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η δικιά μου αγαπημένη χριστουγεννιάτικη ταινία είναι το "Nightmare before Christmas", αλλά μάλλον δεν είναι αυτό που ψάχνεις. :icon_mrgreen:

Σε διαφορετικό στυλ χριστουγεννιάτικη που πέρασα καλά βλέποντάς τη, είναι το "Bad Santa" με τον Billy Bob Thornton.

Μάλλον δεν τα πάω καλά με τα κλασσικά γλυκερά χριστουγεννιάτικα σενάρια :icon_rolleyes:
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Πολύ ευχάριστη ταινία όντως! Απλά είναι βρετανική, όχι αμερικάνικη! :) Εγώ πάντως σαν "χριστουγεννιάτικες ταινίες" έχω συνήθως στο μυαλό μου κάτι μιούζικαλ όπως Μαίρη Πόπινς, Η Μελωδία της Ευτυχίας και τέτοια. Πλήρης παλιμπαιδισμός! :D
Είχε περάσει από το μυαλό μου ότι είναι βρετανική,αλλά βαριόμουν να το ψάξω καθώς έγραφα!!!Ευχαριστώ! Και αυτές που γράφεις τις έχω συνδυάσει με Χριστούγεννα των παιδικών μου χρόνων! Συμφωνώ!:icon_biggrin:
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Η δικιά μου αγαπημένη χριστουγεννιάτικη ταινία είναι το "Nightmare before Christmas", αλλά μάλλον δεν είναι αυτό που ψάχνεις. :icon_mrgreen:

Σε διαφορετικό στυλ χριστουγεννιάτικη που πέρασα καλά βλέποντάς τη, είναι το "Bad Santa" με τον Billy Bob Thornton.

Μάλλον δεν τα πάω καλά με τα κλασσικά γλυκερά χριστουγεννιάτικα σενάρια :icon_rolleyes:
Και οι δύο αυτές μου αρέσουν πολύ!!!Το Bad Santa περισσότερο! Φοβερός ο Billy Bob ήταν..
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Το avatar σου όμως, άλλα μας λέει. :icon_wink:
Χα, έχεις δίκιο!Τι να κάνω; Αφού στη Ράμπλα αυτή η φατσούλα μού έκανε εντύπωση, ήταν γλύκας, δες πώς κοιτά την κάμερα! Πιο πολύ τη λατρεία μου για τη Βαρκελώνη δείχνει το avatar παρά την αγάπη μου για τον T. Burton και τους ήρωές του! (Τους συμπαθώ πολύ αλλά δεν τους λατρεύω!)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Μ' αρέσει πολύ να βλέπω ξανά και ξανά τα Χριστούγεννα το "Η μέρα της μαρμότας". Πολύ χιόνι κι ο απόλυτος παραλογισμός :icon_cheesygrin:.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Bill Murray, ε; Κάπως τη θυμάμαι..Απ' ό,τι κατάλαβα, ταινίες από τα μαθητικά μας χρόνια έχουμε κυρίως στο μυαλό μας..
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Όταν λέτε "χριστουγεννιάτικες ταινίες", εννοείτε ταινίες που έχουν κάποια άμεση σχέση με τα Χριστούγεννα ή απλά γλυκανάλατες;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Όταν λέτε "χριστουγεννιάτικες ταινίες", εννοείτε ταινίες που έχουν κάποια άμεση σχέση με τα Χριστούγεννα ή απλά γλυκανάλατες;
Η Μέρα της Μαρμότας δεν είναι γλυκανάλατη. Χριστουγεννιάτικος υπαρξισμός είναι :icon_lol:.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Όταν λέτε "χριστουγεννιάτικες ταινίες", εννοείτε ταινίες που έχουν κάποια άμεση σχέση με τα Χριστούγεννα ή απλά γλυκανάλατες;
Όταν έθεσα την ερώτηση αναρωτιόμουν ποια ταινία να δω π.χ. απόψε,αύριο κλπ έτσι, για να μπω στο κλίμα των Χριστουγέννων, να χαλαρώσω με ένα ποτήρι κρασί, π.χ. Love actually. Δεν σκέφτηκα κατι περισσότερο! Μπορεί να χαλαρώσω και με το It's a wonderful life, μπορεί να δω και τα Gremlins (που λέει ο λόγος!!):icon_wink:
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Μέρα της μαρμότας, μεσημέρι, καλοριφέρ, σπίτι που μυρίζει μαγειρευτό φαΐ. (ωραίες εποχές)!
Γλυκανάλατες που βλέπονται ευχάριστα μου έρχονται διάφορες στο μυαλό, High Fidelity, Everything Is Illuminated, ..χμ Stardust.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.729
Likes
11.730
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τον Ψαλιδοχέρη ξεχάσαμε!

Και η απόλυτα cult εμπειρία το "Ένας μπαμπάς μα τι μπαμπάς" με το Σβαρτσενέγκερ! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.279
Μηνύματα
886.352
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
nicktherigk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom