Κινηματογραφική κουβέντα....

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δεν ειδα το βιντεο που παραθεσες λογω διαρκειας αλλα μην ξεχνας πως η εντυπωση που αποτυπωνεται σε καθενα κατα την προβολη μιας ταινιας εχει σχεση με τη διαθεση του εκεινη τη στιγμη. Ισως αλλη στιγμη να την εβλεπα με αλλο ματι οπως η ταινια του σκορσεζε που αναφερα ή η ασπρομαυρη που ειδα πριν λιγο.
ΔΕν ειναι απαραιτητο να συμπιπτουν οι γνωμες ολων, αλλιως δεν θα υπηρχαν ταινιες τοσο διαφορετικων ειδων.
Αναγνωριζω την τεχνικη αρτιοτητα της αλλα λεω πως για μενα δεν φτανει αυτο για μια ταινια. Για παραδειγμα ειδα το "artist" 2 φορες, αλλος δεν θα την αντεχε ουτε δεκαλεπτο. Υποκειμενικο.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Στο μπλου γιασμιν παντως η κειτ παιζει εξαισια...θα το παρει το αγαλματακι.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
"instructions not included" ΤΑΙΝΙΑΡΑ!Είχα χρονια να το πω αυτό για κατι. Αφθονα μηνυματα, φανταστικη φωτογραφια, απιστευτο κοριτσακι κ σε 2 ωρες ξεκαρδιστηκα,νευριασα,εκλαψα (αυτό το τελευταιο να μεινει μεταξυ μας).Δεν ανήκω στο μέσο όρο των σινεφιλ οπότε σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει. Εγώ πάντως ένιωσα σαν να διαβαζα βιβλιο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
"instructions not included" ΤΑΙΝΙΑΡΑ!Είχα χρονια να το πω αυτό για κατι. Αφθονα μηνυματα, φανταστικη φωτογραφια, απιστευτο κοριτσακι κ σε 2 ωρες ξεκαρδιστηκα,νευριασα,εκλαψα (αυτό το τελευταιο να μεινει μεταξυ μας).Δεν ανήκω στο μέσο όρο των σινεφιλ οπότε σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει. Εγώ πάντως ένιωσα σαν να διαβαζα βιβλιο.
Ε αμα εισαι νευρικια δε σε δινουμε στον ταβερ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.728
Likes
50.782
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
To είδα κιε γώ το gravity, μας τρο έδειξε η κουβανική τηλεόραση, που ως γνωστόν δεν πληρώνει φράγκο για πνευματικά δικαιώματα και δείχνει ό,τι γουστάρει όποτε θέλει.

Χοντρή μ...κία μου φάνηκε. Αφού λένε οι ειδικοί ότι τα εφέ ήταν καλά, έτσι θα είναι, δεν έχω πάει στο διάστημα για να ξέρω και από εφέ τουλάχιστον οι Αμερικάνοι ξέρουν οι άνθρωποι. Από τα άλλα...τι να πει κανείς για το νινί της αλληνής.
Σενάριο; Ανύπαρκτο. Ερμηνείες; Παίζει η Σάντρα Μπούλοξ (χαχα) και ο Κλόουνι, μην περιμένετε να δείτε ερμηνείες δηλαδή, ο ένας χειρότερος από τον άλλο, ειδικά η Σάντρα ούτε για το Ρετιρέ δεν κάνει, δίπλα στον Ιάσωνα Σέκερη είναι πολύ λίγη.
Διάλογοι; Πλοκή; Μήνυμα; Αανατροπή; Κάτι ρε παιδιά;;; Ρε κάτι ρε, πού πάμε ρεεεεεεεεε; Αφού στο τέλος ήθελα να βρουν αργό θάνατο και οι δύο γιατί τους άξιζε, μαζί κι ο σεναριογράφος, που να περιστρέφεται γύρω από τον Πλούτωνα αιωνίως.

Ευτυχώς είχα βρογχίτιδα στο κρεβάτι και οι εναλλακτικές ήταν μπέιζμπολ (όχι άλλο κάρβουνο), μια ανάλυση για τη σχέση Μαρξ και Χοσέ Μαρτί (πρέπει να είναι η ίδια με τη σχέση yorgos και φοξ τροτ = ΚΑΜΙΑ), ένα τηλεοπτικό μάθημα σκάκι κι ένα σόου με φολκλορική μουσική από το Γουαντάναμο (που να τους έβαζαν στο στρατόπεδο Δ τους "τραγουδιστάς" και να τους κάνανε βασανιστήρια οι γιάνκηδες, ανυπόφοροι ήταν), οπότε δε θεωρώ ότι έχασα το βράδυ μου.

Με άριστα το 10 θα του βάλω τβίιιιαααααα.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Πωπω κριτικη κολαφος εναντια στο γκραβιτι!!!(χοχοχο) στο περσυνο αργκο( που πηρε κ οσκαρ)...τι θα εβαζες;
Καλημερα
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.761
Likes
15.408
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
στο αργκό μάλλον θα έβαζε δεκατλία.:bleh:
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Συμφωνώ εν μέρει για το Gravity. Ο Kubrik τα έχει ήδη πει όλα και καλύτερα κατ' εμέ.
Χθες απόλαυσα πραγματικά το American Hustle (χρησιμοποιώ τον πρωτότυπο τίτλο απορρίπτοντας τον ελληνικό «Οδηγός Διαπλοκής», που το κάνει να φαίνεται συνέχεια του περσινού «Οδηγού Αισιοδοξίας» του ίδιου σκηνοθέτη με το ίδιο περίπου -εξαιρετικό- καστ).

Το είδε κανείς άλλος να σχολιάσουμε κομμώσεις;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.473
Ε να πάρει η ευχή και πάνω που έλεγα να πάω να το δώ γιατί μου αρέσουν γενικά οι ταινίες με το διάστημα αλλά και οι επιστημονικής φαντασίας....μού κοψες τη φόρα ρε Yorgos.....τόσο κακή είναι;;
Δεν στηρίζεται το σενάριο σε πραγματική ιστορία ;;;
Παρόλα αυτά θα το δώ....απλά σκέφτομαι αν αξίζει για κινηματογράφο η απλά σε μια μεγάλη tv;;
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Απ' ότι μου είπαν, πρέπει να τη δεις ΜΟΝΟ σε κινηματογράφο - και δη σε 3D!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.761
Likes
15.408
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ας βάλει καλύτερα 4D για σιγουριά.:haha:
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Απ' ότι μου είπαν, πρέπει να τη δεις ΜΟΝΟ σε κινηματογράφο - και δη σε 3D!
ναι μιας και δεν αρεσει καλυτερα 3ντι για να δει καποιος τουλαχιστον τα εφε και την ''φωτογραφια'' του διαστηματος,μετα ομως μην κλαις τα 12 ευρω.Εμενα παντως δεν με χαλασε,χειροτερο απο το αργκο το -μην την χαρακτηρισω- οδηγο αισιοδοξιας δεν θα την ελεγα(Προσωπικη γνωμη βεβαιως)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.878
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom