Κοινωνικός τουρισμός 2009

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
για δες το αρχικο λινκ που ζητησα για τεβε πρεπει να ελεγε και για δημοσιου,αλλα αυτο ειναι περσινο.παντως αν βρεθεις σε κανενα κεπ 'η στην ιστοσελιδα του θα μαθεις πιστευω.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μπα δεν λεει καθολου. τα περισσοτερα ξενοδοχεια οταν ακουν οτι εχεις δελτια κοινωνικου τουρισμου σου λενε οτι δεν εχουν διαθεσιμα δωματια. εχω παρει πολλες φορες και μονο αν θες να πας ιουνιο εχουν δωματια.ασε που στην θασο και στην κατερινη εφυγα νυχτα απο τα νευρα μου!!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Για υπαλλήλους του Δημοσίου πήγαινε σε ΚΕΠ. Υπάγονται στο πρόγραμμα "Τουρισμός για όλους" του ΕΟΤ υπό προϋποθέσεις. Πήγα φέτος Ζάκυνθο και ήταν καλά. Πάντως δίνουν ΜΟΝΟ μια έκπτωση στη διαμονή και ΤΙΠΟΤΑ άλλο
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Dimosf έχει έκπτωση που αξίζει τον κόπο? η να μην ασχοληθούμε καθόλου? έχει προϋποθέσεις πχ όριο ποσού που δηλώνεις στη φορολογική δήλωση?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω ολες τις φορες πηγα Αυγουστο και βρηκα ξενοδοχειο (καλο) χωρις προβλημα.

Σκιουρακι τη βεβαιωση απο τον εργοδοτη σαφως και τη ζητανε θεωρημενη και ετσι τη λαμβανω , μονο που δεν τρεχω εγω στο ΙΚΑ , ειναι δικη του υποχρεωση.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εε , σχετικα με αυτο που ειπα οτι βρηκα ευκολα ξενοδοχειο μηνα Αυγουστο , εννοειται οτι δεν εψαχνα Σαντορινη και Παρο που γινεται χαμος..μιλαω για Χαλκιδικη , Κρητη, Σκοπελο κλπ πιο χαλαρα μερη ή μερη που εχουν πολλες επιλογες καταλυματων.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Γεια καμμια χωρα στο εξωτερικο δινουνε τιποτα??:haha:

Το λεω γιατι μπορει να τους στοιχιζει και φθηνοτερα.:D
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Λοιπόν και εγώ φέτος (2008) για πρώτη φορά πήρα εισητήριο κοινωνικού τουρισμού για μένα και αντίστοιχα τουρισμού για όλους για τον άντρα και την κόρη μου.
Αποτέλεσμα:
Μόλις πήρα το δικό μου έψαξα για το ΠΠΣΚ της Πρωτομαγιάς ώστε να πάμε και οι δυό μας με το ένα εισητήριο για τις μόνο 3 διανυκτερεύσεις όμως (όπως και μου σφύριξε και εμένα κάποιος γνωστός) -> Τζίφος, δεν ξέρω... δεν απαντώ... πληρώνετε κανονικά το 2ο άτομο και καθίστε όσο θέλετε κλπ.
Λίγο καθυστερημένα (αρχές Ιουνίου) έψαξα για Χαλκιδική για τον Αύγουστο. Δεν υπήρχε ούτε αχυρώνας. Είπα να τα αφήσω και εγώ για χειμερινές διακοπές.
Αρχές Οκτωβρίου άρχισα να ψάχνω κατά τα όρη και τα βουνά (Σέρρες, Καρπενήσι, Ζαγοροχώρια, ορεινό Πήλιο για την περίοδο 1-6 Γενάρη (πάλι λιγότερες μέρες). Όλοι μου απαντούσαν ότι έχουν συμπληρώσει τα εισητήρια που είχανε να πάρουνε.
Νομίζω ότι το πρόγραμμα ενδείκνυται μόνο για εκείνους που μπορούν να πάρουν μια βδομάδα άδεια εκτός Αυγούστου, μεγάλων εορτών και τριημέρων - τετραημέρων.
Εμένα δυστυχώς θα πάνε χαμένα απ' ότι φαίνεται. Τσάμπα οι ουρές που περίμενα.

Για τους ασφαλισμένους σε ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ+ΤΑΕ) υπάρχει όπως ειπώθηκε ο "τουρισμός για όλους" του ΕΟΤ για τον οποίο υπάρχουν εισοδηματικά κριτήρια και η συμμετοχή είναι αρκετά μεγαλύτερη από αυτή της ΕΕ (πχ για Χριστούγεννα σε 2** ξενοδοχείο η ΕΕ είχε συμμετοχή 7 και ο ΕΟΤ 20/άτομο/ημέρα). Η ταλαιπωρία όμως για να πάρεις τα εισητήρια είναι πολύ λιγότερη. Στο ΚΕΠ χωρίς ουρές και πολύ γρήγορα.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Dimosf έχει έκπτωση που αξίζει τον κόπο? η να μην ασχοληθούμε καθόλου? έχει προϋποθέσεις πχ όριο ποσού που δηλώνεις στη φορολογική δήλωση?
Έχει φορολογικά κριτίρια. Εγώ πλήρωσα από 21-27 Αυγούστου στις Αλυκές Ζακύνθου 11 ΕΥΡΩ το άτομο (22 το δίκλινο). Μαζί μας ήταν φίλοι που πλήρωσαν κανονικά 45 ΕΥΡΩ το δίκλινο. Το έκλεισα περίπου 1,5 μήνα πρίν.
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
ρε παιδια γιατι ετσι με τα ενσημα τα χαρτια που μας στελνει το ικα δεν κανουν?
α ναι και ξεχασα στην συρο ειναι ανοιχτα και το απογευμα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.509
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom