Κοινωνικός τουρισμός 2009

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
οπως προειπα εγω πηγα χειμωνα (θεωρω μαλιστα οτι γιαυτο ειχε διαθεσιμοτητα το εν λογω χοτελ), αρα δεν ξερω να σου πω τιποτα για τις παραλιες..ο cakenet λογικα θα ξερει να σου πει!αν θες ρωτα εκεινον!
Η Πιερία έχει σε όλο της το μήκος πολύ όμορφες παραλίες, αλλά οι θάλασσες δεν είναι συνήθως και οι καλύτερες.

Προτείνω κυρίως παραλίες προς την Λεπτοκαρυά, το Λιτόχωρο και τις γύρω περιοχές.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η Πιερία έχει σε όλο της το μήκος πολύ όμορφες παραλίες, αλλά οι θάλασσες δεν είναι συνήθως και οι καλύτερες.

Προτείνω κυρίως παραλίες προς την Λεπτοκαρυά, το Λιτόχωρο και τις γύρω περιοχές.
Ναι , ναι εκει ειναι πολυ ομορφα, σε αντιθεση με την παραλια οπου γινεται το ελα να δεις!
Ειχα πολυ ασχημη εμπειρια εκει πριν 5 χρονια και δεν ξαναπαωωωωωω παραλια!!!:shock:
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
463
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
πέρσυ πήγα για πρώτη φορά διακοπές με τον κοινωνικό τουρισμό.Πήγα στον Κορινό Πιερίας.Γενικά είναι μια τεράστια σχεδον συνεχώμενη παραλία μέχρι την Λεπτοκαρυά.Σαν παραλία μου άρεσε αλλα σαν θάλασσα δεν έλεγε και πολλά.(οσες φορες έχω πάει για μπάνιο στις εκει περιοχες δεν μου άρεσε η θάλασσα)Αν και το ξενοδοχείο ηταν μπροστά στην θάλασσα τις περισσότερες μέρες την βγάλαμε στην πισίνα καθως φύσαγε και δεν ηταν το καλύτερο για τα πιτσιρίκια.Γενικά έχει πολλά ξενοδοχεία και δωμάτια οι περιοχές αλλα δεν είναι ολα συμβεβλημένα.
Καλό είναι να κάνετε έγκαιρα κράτηση ειδικά εαν προκειτε για την υψηλή περίοδο.
tip. οταν κλείνετε με κοινωνικο τουρισμό πρώτα να ρωτάτε εαν υπάρχει διαθεσιμότητα και μετά να τους λέτε οτι έχετε κουπόνια γιατί πολλοί προτιμούν πρώτα να εξασφαλίσουν τα δωμάτια και ΜΕΤΆ οτι μείνει να το δώσουν στον Κ.Τ.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
τι τελειωσε ρε παιδια,εγω περσυ πηγα ιουνιο στα κεπ ,μου ζητησαν καποια δικαιολογητικα,απλα δε πηγα.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
208
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
τι τελειωσε ρε παιδια,εγω περσυ πηγα ιουνιο στα κεπ ,μου ζητησαν καποια δικαιολογητικα,απλα δε πηγα.
Αυτό που λες δεν έχει να κάνει με τον Κοινωνικό Τουρισμό (που είναι της Εργατικής Εστίας) αλλά με το πρόγραμμα Τουρισμός για Ολους (που αφορά άλλα ταμεία (ΤΕΒΕ, Δημόσιο κ.α.).
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
tip. οταν κλείνετε με κοινωνικο τουρισμό πρώτα να ρωτάτε εαν υπάρχει διαθεσιμότητα και μετά να τους λέτε οτι έχετε κουπόνια γιατί πολλοί προτιμούν πρώτα να εξασφαλίσουν τα δωμάτια και ΜΕΤΆ οτι μείνει να το δώσουν στον Κ.Τ.
Ενα ποσοστο των δωματιων παραχωρουν στον κοινωνικο τουρισμο, οποτε ακομα και αν εχουν διαθεσιμοτητα σε δωματια γενικα μπορει οντως να μην εχουν σε αυτα που απευθυνοναι στους κοινωνικους τουριστες.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Ευχαριστούμε! Για νησάκι έχει κάποιος κάποια εμπειρία/πληροφορία;
Περυσι το καλοκαιρι πηγα Αμοργο και μια που ειχα 2 δελτια ειπα να τα αξιοποιησω αν και ημασταν 4 φιλες= 2 δικλινα, αυτο μαλλον λειτουργησε ως κινητρο για τον ξενοδοχο οποτε και δεχτηκε τα δελτια αλλα τα δωματια μας δεν ηταν τα προβλεπομενα απο τον Κοινωνικο τουρισμο αλλα καποια άλλα που ειχε στην παραλια, στην Αιγιαλη και τα οποια ηταν απογοητευτικα. Φιλοι ομως που εμειναν αργοτερα στα κανονικα δωματια στο χωριο εμειναν πολυ ευχαριστημενοι. Αν σε ενδιαφερει να σου στειλω το ονομα του, αλλα προσεχε, μην δεχτεις να μεινεις στα κατω δωματια που ειναι μπροστα στην θαλασσα (και γω σαν κινητρο το ειδα στην αρχη αλλα δεν ειναι)
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
ευχαριστω για την ανταποκριση!πραγματικα δεν εχω κατι συγκεκριμενο...σιγουρα θελω ενα καθαρο δωματιο κ ωραια θαλασσα!!!οποτε δωστε μου οτι ονοματα θελετε!!!!ευχαριστω!!!!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Περυσι το καλοκαιρι πηγα Αμοργο και μια που ειχα 2 δελτια ειπα να τα αξιοποιησω αν και ημασταν 4 φιλες= 2 δικλινα, αυτο μαλλον λειτουργησε ως κινητρο για τον ξενοδοχο οποτε και δεχτηκε τα δελτια αλλα τα δωματια μας δεν ηταν τα προβλεπομενα απο τον Κοινωνικο τουρισμο αλλα καποια άλλα που ειχε στην παραλια, στην Αιγιαλη και τα οποια ηταν απογοητευτικα. Φιλοι ομως που εμειναν αργοτερα στα κανονικα δωματια στο χωριο εμειναν πολυ ευχαριστημενοι. Αν σε ενδιαφερει να σου στειλω το ονομα του, αλλα προσεχε, μην δεχτεις να μεινεις στα κατω δωματια που ειναι μπροστα στην θαλασσα (και γω σαν κινητρο το ειδα στην αρχη αλλα δεν ειναι)
Ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά πήγα πέρυσι Αμοργό για μια βδομάδα και μάλιστα μείναμε Αιγιάλη χωρίς κουπόνια, οπότε βγαίνει από τα φετινά σχέδια.
Αν έχετε κάποια άλλη εμπειρία ή πληροφορία για νησί, ευπρόσδεκτη!
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Γειά σας και απο εμένα.. έχω ξεμέινει με ενα εισητήριο κοινωνικού τουρισμού και ψάχνω χειμερινό προορισμό πχ. Καρπενίση, Ελάτη, Περτούλι κπλ. Μόνο και μόνο που τράβηξα τέτοια ταλαιπωρία για το πάρω είναι κρίμα να πάει χαμένο.Αν έχει κάποιος να μου προτίνει συγκεκριμένο ξενοδοχείο θα ήταν μεγάλη βοήθεια.
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.639
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Γιά marianino
Ρίξε μιά ματιά στο www.hotel-peristero.gr
είναι στην Πουρνιά Κονίτσης με ημιαδιατροφή, φαίνεται πολύ ωραίο, εγώ τουλάχιστον εκεί σκοπεύω να κλείσω
μερικά άλλα πού ξεχώρησα
www.alpinasuites.gr
www.pindospalace.gr
www.drakolimni.com
καλά να περάσεις
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.315
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μήπως το θέμα πρέπει να αλλάξει σε "Κοινωνικός τουρισμός 2011" ?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.156
Μέλη
38.990
Νεότερο μέλος
chris.s

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom