Κοπή πίτας Αθήνα 2023

Συνάντηση


  • Total voters
    40

bandit650

Member
Μηνύματα
632
Likes
2.865
εχω μιλησει και ειναι διαθεσιμο ενα μαγαζι στη νεα ιωνια για σαββατο απογευμα 28/1.
Το μαγαζι λεγετε LAL LÂL all day bar · Kosta Varnali 19, Nea Ionia 142 31, Grèce
Βρισκετε 450 μετρα μακρυα απο το σταθμο ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ του ηλεκτρικου και για οσους ερθουν με αυτοκινητο το παρκινκ ειδικα στη ηρακλειου ειναι ανετο και δωρεαν.
Μιλησα για 7 το απογευμα και οσο παει. Δε ορισαμε ελαχιστη καταναλωση αλλα θεωρω οτι πρεπει να ειναι τουάχιστο 5 ευρω. Υπαρχουν διαθεσιμα καφες ποτα μπυρες και απο φαγητο ποικιλιες τυριων αλλαντικων , πιτσες τορτιγιες γλυκα και αν θελετε κατι αλλο υπαρχει κουζινα.
Θα εχουμε διαθεσιμο ολο τον εσωτερικο χωρο του μαγαζιου. Και αν δε χωρεσουμε υπαρχει και εξωτερικος κλειστος χωρος.
Περιμενει επιβεβαιωση εως αυριο γιαυτο καλο θα ηταν να πειτε αν συμφωνειτε με το μερος.
Δε εχω καμια απολύτως σχεση με το καταστημα.
Σε περιπτωση που υπαρχει συμφωνια μπορω να παραγγειλω και τη πιτα απο το ζαχαροπλαστειο
Τα Γιουλια που ειναι εκει κοντα.
 
Last edited:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.628
Likes
8.402
Προσωπικα θεωρω, απο αποψης μετακινησης, πιο βολικη μια συναντηση στο Γκαζι/Κεραμεικος, οπως προτεινε και καποιος σε προηγουμενο ποστ, για οσους μενουμε σε πιο «ακριτικες» περιοχες της Αττικης και το να ερθουμε στη Νεα Ιωνια ειναι σχεδον ημερησια εκδρομη.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
632
Likes
2.865
Προσωπικα θεωρω, απο αποψης μετακινησης, πιο βολικη μια συναντηση στο Γκαζι/Κεραμεικος, οπως προτεινε και καποιος σε προηγουμενο ποστ, για οσους μενουμε σε πιο «ακριτικες» περιοχες της Αττικης και το να ερθουμε στη Νεα Ιωνια ειναι σχεδον ημερησια εκδρομη.
Συμφωνω μαζι σου.
Το θεμα ειναι οτι κανεις δε παει να μιλησει σε ενα μαγαζι και να πει ξερετε ειναι αυτο διαθεσιμο.
Αν ολοι περιμενουμε καποιον αλλο να κανει τη κινηση δε θα γινει ποτε η συναντηση.
Θεωρω οτι δυσκολα μαγαζι του κεντρου θα διαθεσει το χωρο του οποιοδηποτε σαββατο. καθημερινη η κυριακη απογευμα ισως.
Ταξιδιωτικο φορουμ που φοβατε τις εκδρομες;;; :):)
 
Last edited:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.628
Likes
8.402
Να προτεινω κατι;
Να καταγραψουμε τις συμμετοχες για να εχουμε εικονα ποσοι θα ερθουν κ μετα να κανουμε αποπειρα πρωτα σε κανα 2 μαγαζια του κεντρου; Και αν φαμε ακυρο, να προσεγγισουμε μαγαζια εκτος κεντρου;
 

bandit650

Member
Μηνύματα
632
Likes
2.865
ψηφισαν 21 ατομα. αν ερθουν ολοι και ισως και καποιοι με παρεα υπολογισε 30-40 ατομα περιπου.
εγω αυτο ειπα στο μαγαζι,
Μπορεις να πας και να πεις για 30-35 ατομα.
δε εχουμε πολυ χρονο μεχρι το επομενο σ/κ.
 
Last edited:

bandit650

Member
Μηνύματα
632
Likes
2.865
Καλύτερα να αφήσουμε το άλλο θέμα μόνο για συμμετοχές.
Για τα υπόλοιπα εδώ.
Για το θέμα της πίτας.
Τσουρέκι η κέικ για βασιλόπιτα από τα Γιούλια στοιχίζει 12.5 € το κιλό.
Για 20 άτομα μου πρότεινε 2 με 2.5 κιλά. Η παραγγελία μπορεί να γίνει έως 2 μέρες πριν.
Ανάλογα με τα άτομα που θα δηλώσουν θα παραγγείλουμε την ανάλογη ποσότητα.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
632
Likes
2.865
Εγώ από την μεριά μου έκανα μια πρόταση για συνάντηση και προσφέρθηκα για την πίτα.
Αν κάποιος άλλος θέλει μπορεί να προτείνει ένα μέρος για συνάντηση αφού πρώτα έχει εξασφαλίσει ότι είναι διαθέσιμο.
Προγραμματίζουμε εκδρομές στο εξωτερικό.
Είναι κρίμα να μην μπορούμε να κανονίσουμε μια συνάντηση.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
320
Likes
1.129
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Δεν νομίζω να υπάρχει καμία διαφωνία για τη βασιλόπιτα και ειδικά αφού είχες την καλή διάθεση να πας να ρωτήσεις και να την παρεις κιόλας. Το Μυρτιλο που είχε αναφερθεί δεν είναι σχετικά οκ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.340
Μηνύματα
888.919
Μέλη
39.005
Νεότερο μέλος
scooby_doo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom