Γερμανία Δανία Ισπανία Κοπενχάγη, Μόναχο ἠ Βαρκελώνη

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
Σκέφτομαι ήδη το επόμενο μου προγραμματισμένο ταξίδι και είμαι μεταξύ Κοπεγχάγη, Μόναχο ἠ Βαρκελώνη. εσείς τι προτείνετε?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Σκέφτομαι ήδη το επόμενο μου προγραμματισμένο ταξίδι και είμαι μεταξύ Κοπενχάγη, ΜόναχοΒαρκελώνη. εσείς τι προτείνετε?
ε,πεσ κατι παραπανω ....για ποσες μερες θα πας και ποτε?παιζουν καποιο ρολο αυτα...η Βαρκελώνη ειναι πολύ ενδιαφερουσα και ευχαριστη πολη αλλά λιγο πιο ....καλοκαιρινη κατα τη γνωμη μου....ανάμεσα σε Κοπεγχαγη και Μοναχο....μαλλον το Μοναχο θα σου ελεγα....ομορφη η Κοπεγχαγη αλλά ακριβη....το Μοναχο έχει και πραγματα να δεις και να περασεις καλά...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.382
Ακριβώς,πες μας κάτι παραπάνω για εποχή κτλ..Πάντως μόλις διάβαζα πληροφορίες για Κοπεγχάγη σε σημερινή Κυριακάτικη εφημερίδα και ξεσηκώθηκα επειδή έχω πολλά χρόνια να πάω.¨Ομορφη και διαφορετική,αξίζει τον κόπο μια επίσκεψη.
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Εξαρτάται την πέριοδο που θα επιλέξεις για την πραγματοποίηση του ταξιδιού σου.
Από προσωπική εμπειρία, θα σου πρότεινα Βαρκελώνη για τους καλοκαιρινούς μήνες.
Απ' την άλλη, η Κοπενχάγη είναι μια πόλη, η οποια είναι στα άμεσα σχέδια μου για ταξίδι και το χω μελετήσει το θέμα. Πέρσι, μέσα Νοεμβρίου μέχρι αρχές Μαρτίου το πήγε σερύ όλο στρωμμένο χιόνι. Βέβαια, μπορεί να μην έχει τα αξιοθέατα της Ρώμης ή του Λονδίνου, αλλά χαρακτηρίζεται ως ''πράσινη'', πολυτελή και με το καλύτερο επίπεδο ζωής πόλη και νομίζω ότι αξίζει, αφού τέτοιο θέαμα δεν θα το συναντήσεις ποτέ στην Ελλάδα. Πάντως να ξέρεις ότι όσο ανεβαίνεις βόρεια αυξάνονται και τα έξοδα του ταξιδιού. Για το Μόναχο δεν μπορώ να εφράσω άποψη, καλύτερα να βοηθήσει κάποιος άλλος.
Όπου κι αν αποφασίσεις τελικά σου εύχομαι να περάσεις τέλεια!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
εγω σαν φανατικος ισπανοφιλος και αφου θα πας καλοκαιρακι προτεινω τρελα βαρκελωνη.απιστευτα ομορφη,ωραιος κοσμος,φθηνη και εισητηρια βρισκεις φθηνα αν τα κλεισεις καπου στον φεβρουαριο-μαρτιο.εχεις και επιλογες για γρηγορες εξορμησεις εκει γυρω.θα κανεις και το μπανακι σου σε υπεροχες παραλιες,γενικος ειναι για ζωαρα η βαρκελωνη.βορεια ευρωπη καλυτερα για χειμωνα φιλος.βαρκελωνη με εισητηρια γυρω στα 150-200 ευρω πηγαινε-ελα.vueling,aegean,iberia βρισκεις εισητηρια και εφυγες.για διαμονη θα βρεις και με 20-25 ευρω την μερα σε μια χαρα δωματιακι.φαγητο,ποτε,καφεδες φθηνα.ενοικιαση αυτοκινητου για εξορμησεις απο το http://www.rentspain.com
αξιοθεατα πολλα και τρελα.απο γκαουτι,μεχρι γκοθικ κτηρια,μουσεια,λοφο μονζουι,λα ραμπλα,παρκο τσιταντελα,σοκακια που σε βγαζουν παντα καπου μαγικα,μπαρακια με καθαρα και φθηνα ποτα,ωραιες γυναικες :clap: λατιν,χαχα
ενοικιαση ποδηλατου με 12 ευρω την μιαμιση μερα συστηνεται στανταρ.
αν αποφασισεις να πας σε βοηθαω σε οτιδηποτε θελησεις
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
η εποχή που αναφέρεις είναι πολύ καλή για Βαρκελώνη.έχει καλό καιρό,ούτε κρύο ούτε πολύ ζέστη και δεν έχει πολλούς τουρίστες..με αποτέλεσμα να μπορείς να ευχαριστηθείς περισσότερο τις βόλτες και τα αξιοθέατα..
πάντως όπου και να πας τελικά,καλά να περάσεις!
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
η εποχή που αναφέρεις είναι πολύ καλή για Βαρκελώνη.έχει καλό καιρό,ούτε κρύο ούτε πολύ ζέστη και δεν έχει πολλούς τουρίστες..με αποτέλεσμα να μπορείς να ευχαριστηθείς περισσότερο τις βόλτες και τα αξιοθέατα..
πάντως όπου και να πας τελικά,καλά να περάσεις!
....τελικα το σημαντικοτερο είναι να περνάς καλα οπου και αν βρίσκεσε
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
....και ειχα μια τάση για κοπεγχαγη.
5-1 βαρκελωνη vs κοπεγχαγη
νομίζω πως δεν πρέπει να σε πτοήσει το 5-1...
είναι καλύτερο πιστεύω ο καθένας μας ν 'ακολουθεί τις τάσεις του..
η πείρα με έχει διδάξει πως τότε περνάει καλύτερα!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom