Κράτηση θέσεων μέσω διαδικτύου στον ΟΣΕ!!!!

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Πρωτα ο Θεος μολις τελειωσει η εξεταστικη, να κοψει λιγο και το κρυο θα σας ερθω :) Μαρτη μηνα δηλαδη, καλα δε θα'ναι;
Εχετε ιδεα ποση ωρα ειναι Θεσσαλονικη-Γιαννενα και ποσο κανει το εισητηριο του Κτελ;
 

giannis.de

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
SOS

poulaw ticket ose apo athina pros thessaloniki 27/2/2012 23.55 to vradi. kostos 19.00eyrw. eksaitias tou oti kollise to sistima anagastika na ksanakleisw enw tin prwti fora telika me eixe xrewsei kanonika.kai eimai me dio eisitiria. an vrethei kaneis as epikoinwnisei.euxaristw
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Aθηνα-Θεσσαλονικη: 9, 19 ευρω
Θεσσαλονικη-Γιαννενα: 30 ευρω!!!!
Γιαννενα-Αθηνα: 39 ευρω!!!!
Συνολο: 88 ευρω
Αυτα τα σκατο-κτελ !!! :(
 

freda90r

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κων/πολη
Ταξίδι-Όνειρο
Κανάρια νησιά
Γειά σας παιδια!Έχω ένα εισιτήριο τρένου ΟΣΕ από Αθήνα - Θεσσαλονίκη για τις 29/2/12 και δεν με βολέβει τελικά η ημερομηνία του!Το έκλεισα 9 ευρώ από το ίντερνετ,είναι για ενήλικα και δεν περιλαμβάνει έκπτωση.Αν το θέλει κανείς ή αν ξέρετε κάποιον που να το θέλει στέλτε μου μήνυμα..thanks!!! :)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Βγηκαν τα εισιτηρια για Μαρτιο αλλα οι προσφορες που ειναι οεο;;; Απο χθες το μεσημερι εχουν βγει οι θεσεις......
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Η σελίδα του ΟΣΕ, πέρα από μια μικρή αλλαγή κατά τη διαδικασία αγοράς του εισιτηρίου (ζητάει να συμπληρώσεις πρώτα τον αριθμό των ατόμων που ταξιδεύουν για να σου εμφανίσει τις θέσεις που μπορείς να επιλέξεις), ζητάει πλέον και κάποια στοιχεία επικοινωνίας (όνομα, τηλέφωνο και email) και αμέσως μετά την αγορά του εισιτηρίου σου στέλνει επικυρωτικό email με τα στοιχεία του εισιτηρίου που αγόρασες (κωδικό, ημερομηνία, προορισμό, βαγόνι, θέση) στα ελληνικά και στα αγγλικά καθώς και το link στο οποίο μπορείς να βρεις και να τυπώσεις το εισιτήριό σου.
Τελικά η χαρά κράτησε λίγο. Μία και μοναδική φορά έλαβα αυτό το mail. Έκτοτε δεν έλαβα τίποτα παρά το ότι σε κάθε ηλεκτρονικό εισιτήριο υπάρχει η ένδειξη: Ένα επικυρωτικό email εστάλη και στην ηλεκτρονική διεύθυνση...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τελικά η χαρά κράτησε λίγο. Μία και μοναδική φορά έλαβα αυτό το mail. Έκτοτε δεν έλαβα τίποτα παρά το ότι σε κάθε ηλεκτρονικό εισιτήριο υπάρχει η ένδειξη: Ένα επικυρωτικό email εστάλη και στην ηλεκτρονική διεύθυνση...
+1 και σε ευχαριστώ που το έθιξες. Δεν έχω λάβει κι εγώ παρόμοιο επικυρωτικό μέιλ, ευτυχώς είμαι πολύ έξυπνη και σημείωσα τον κωδικο μου :)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
+1 και σε ευχαριστώ που το έθιξες. Δεν έχω λάβει κι εγώ παρόμοιο επικυρωτικό μέιλ, ευτυχώς είμαι πολύ έξυπνη και σημείωσα τον κωδικο μου :)
Απ' ότι καταλαβαίνω αυτό το ένα και μοναδικό mail που έλαβα, σε κάποια χρόνια θα έχει συλλεκτική αξία:bleh::haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Δηλαδή, για να καταλάβω, ταξιδεύεις μόνο με τον κωδικό; Χωρίς το ηλεκτρονικό εισιτήριο που έστελναν;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Αυτό που ζητάνε τελικά στον έλεγχο εισιτηρίων είναι ο κωδικός και/ή το όνομά σου. Και βέβαια πρέπει να ξέρεις το βαγόνι και το νούμερο της θέσης σου.

Μόλις κλείσεις βέβαια εισιτήριο μπορείς να τυπώσεις τη σελίδα με όλα τα στοιχεία σου. Επίσης, αν έχεις σημειώσει τον κωδικό, μπορείς να μπεις στο site του ΟΣΕ και να τυπώσεις από εκεί το εισιτήριό σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom