Κυριακή 25/7/2010, 24ωρη απεργία των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ, τα επόμενα θα ανακοινώνονται 48 ώρες πριν τη κάθε φορά?

Πάντως φέτος, μια φορά χωρίς άγχος δεν έχουμε ταξιδέψει....πάλι καλά που ταξιδέψαμε να λέμε...
Σου τα έλεγα εγω φίλε...... αρχίζει και χτυπάει το κάρμα μου!!!!! Ας διάλεγες Ν. Αμερική. Δεν φταίω.....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.802
Likes
18.738
Σου τα έλεγα εγω φίλε...... αρχίζει και χτυπάει το κάρμα μου!!!!! Ας διάλεγες Ν. Αμερική. Δεν φταίω.....
Μπα, εδώ επηρεάζει τους πάντες, δεν είναι το κάρμα σου...να δούμε τι θα γίνει, μπορεί να κυρηχθεί παράνομη η απεργία, μπορεί να την αναστείλουν, πολλά μπορεί.....πάντως, απ'ότι διάβασα και απεργία να μη κάνουν, αναφέρουν ότι θα εξυπηρετούν τις πτήσεις που προβλέπει ο κανονισμός εργασίας, οπότε μιλάμε για καθυστερήσεις, ματαιώσεις κτλ και σε ημέρες που θα εργάζονται κανονικά...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μπα, εδώ επηρεάζει τους πάντες, δεν είναι το κάρμα σου...να δούμε τι θα γίνει, μπορεί να κυρηχθεί παράνομη η απεργία, μπορεί να την αναστείλουν, πολλά μπορεί.....πάντως, απ'ότι διάβασα και απεργία να μη κάνουν, αναφέρουν ότι θα εξυπηρετούν τις πτήσεις που προβλέπει ο κανονισμός εργασίας, οπότε μιλάμε για καθυστερήσεις, ματαιώσεις κτλ και σε ημέρες που θα εργάζονται κανονικά...
Αντιπαρέρχομαι τον σχολιασμό σου περί μειώσεως της δυναμικής μου (δεν μου αρέσει να με αμφισβητούν) και ρωτώ, τι εννοείς? Ποιές πτήσεις θα εξυπηρετούν? ποιές είναι αυτές που προβλέπει ο ΚΕ? Μήπως μπορείς να γίνεις πιο σαφής? Διότι μπορεί να αστειεύομαι , αλλά αλήθεια σύντροφε δεν μου αρέσουν καθόλου όσα διαβάζω.... και επειδή είμαι και έτοιμη να σκοτώσω άνθρωπο θα ήθελα να γίνεις πιο ενημερωτικός... Ευχαριστώ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.802
Likes
18.738
Αντιπαρέρχομαι τον σχολιασμό σου περί μειώσεως της δυναμικής μου (δεν μου αρέσει να με αμφισβητούν) και ρωτώ, τι εννοείς? Ποιές πτήσεις θα εξυπηρετούν? ποιές είναι αυτές που προβλέπει ο ΚΕ? Μήπως μπορείς να γίνεις πιο σαφής? Διότι μπορεί να αστειεύομαι , αλλά αλήθεια σύντροφε δεν μου αρέσουν καθόλου όσα διαβάζω.... και επειδή είμαι και έτοιμη να σκοτώσω άνθρωπο θα ήθελα να γίνεις πιο ενημερωτικός... Ευχαριστώ
http://www.eeeke.gr/index_files/ANOUNCEMENT_TO_MEMBERS-20-7-10.pdf
http://www.eeeke.gr/index_files/press_release_EEEKE.20-7-10.pdf
http://www.eeeke.gr/index_files/article-apogeumatini-18.7.2010.pdf
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Απ'ότι κατάλαβα μέχρι τώρα έκαναν κάποιες "υπερβάσεις" προκειμένου να καλυφθούν οι αυξημένες ανάγκες, αλλά τώρα θα μουλαρώσουν και θα εφαρμόζουν πιστά τον κανονισμό, χωρίς να μπορεί κανείς να τους πει και τίποτα. Αναρωτιέμαι αν θα επανέλθουν στις "υπερβάσεις" σε περίπτωση που καλυφθούν οι οικονομικές τους απαιτήσεις, και κατά πόσον διακυβευόταν η ασφάλεια των πτήσεων μέχρι τώρα που δούλευαν παραπάνω απ'όσο προβλεπόταν και εξυπηρετούσαν περισσότερα αεροσκάφη απ'όσα προβλέπει ο κανονισμός...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Εγω έχω κλείσει για 8 Αυγ. (Κυριακή) και μετά στο καπάκι άλλη πτήση. Υπάρχει τρόπος να μάθουμε πότε θα είναι τα επόμενα "χτυπήματα" ή είναι Kinder-έκπληξη? Και αν ναι πόσες ημέρες πριν ανακοινώνονται?
kinder-έκπληξη είναι:haha::haha:
για να έχει λίγο suspense το ταξίδι μας,αγωνίζονται οι άνθρωποι:D
το δικό μου πάντως που ήταν για 25/7 στις 2.30μμ,θα έχει μπόλικο...
η aegean δεν ξέρει τίποτα για απεργία....:shock: 2 μέρες πριν,το μαθαίνουν συνήθως μου είπαν....
dym kyr...χωρίς να θέλω καθόλου να σε αμφισβητήσω,νιώθω και το δικό μου κάρμα κάπως βεβαρυμένο....:haha::haha:
το θετικό είναι πως τα αεροπορικά,ακόμα και αν προέρχονται από εξαργύρωση μιλίων,μπορούν είτε να αλλάξουν για άλλη μέρα ή ώρα,είτε να επιστραφούν τα μίλια και να ακυρωθούν!πάλι καλά!;)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
kinder-έκπληξη είναι:haha::haha:
για να έχει λίγο suspense το ταξίδι μας,αγωνίζονται οι άνθρωποι:D
το δικό μου πάντως που ήταν για 25/7 στις 2.30μμ,θα έχει μπόλικο...
η aegean δεν ξέρει τίποτα για απεργία....:shock: 2 μέρες πριν,το μαθαίνουν συνήθως μου είπαν....
dym kyr...χωρίς να θέλω καθόλου να σε αμφισβητήσω,νιώθω και το δικό μου κάρμα κάπως βεβαρυμένο....:haha::haha:
το θετικό είναι πως τα αεροπορικά,ακόμα και αν προέρχονται από εξαργύρωση μιλίων,μπορούν είτε να αλλάξουν για άλλη μέρα ή ώρα,είτε να επιστραφούν τα μίλια και να ακυρωθούν!πάλι καλά!;)
Δεν σε λυπάμαι!!!! Καλά να πάθεις για να μάθεις άλλη φορά να μην με κάνεις παρέα:bleh::bleh::haha::haha: @%*%$#@@ κάρμα και εσύ εεε? Αστο! δεν παίρνει γιατρειά....:(
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Εγώ για να μην πεθάνω από το άγχος τελικά, άλλαξα το εισιτήριο για το Σάββατο,μετα από τη συμβουλή των παιδιών παραπάνω.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.077
Likes
2.846
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω αποφασισα να παω οδικως με κανα πλοιο της ΜΙΝΟΑΝ που εχιε ξενη σημαια...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.077
Likes
2.846
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
περαν της ταλαιπωριας μηπως καποια απο τα αιτηματα τους ειναι σωστα;
οχι τα οικονομικα αλλα αυτα περι αναπτυξης και εκσυγχρονισμου αεροδρ. εξοπλισμου κλπ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.095
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
περαν της ταλαιπωριας μηπως καποια απο τα αιτηματα τους ειναι σωστα;
οχι τα οικονομικα αλλα αυτα περι αναπτυξης και εκσυγχρονισμου αεροδρ. εξοπλισμου κλπ
Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι απλώς κατάπτυστα, καθώς οι συνδικαλιστές απλά προσπαθούν να πάρουν στα χέρια τους τη διοίκηση της υπηρεσίας. Να αποφασίζουν δηλαδή αυτοί, και όχι οι προϊστάμενοι, τον τρόπο διοίκησης, οργάνωσης και λειτουργίας της ΥΠΑ.

Δε διεκδικούν δηλαδή πράγματα που έχουν να κάνουν με τις εργασιακές τους σχέσεις, με τις συνθήκες εργασίας, τις αμοιβές τους, τις υπερεργασίες τους κλπ, αλλά διεκδικούν να αλλάξει ο τρόπος λειτουργίας της υπηρεσίας και να γίνει όπως θέλουν αυτοί. Να αποφασίζουν δηλαδή αυτοί πως θα διοικούνται οι αερομεταφορές στην Ελλάδα. Να γίνουν κράτος εν κράτει.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.077
Likes
2.846
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
λιγο εκτος θεματος, αλλα οι αερομεταφορες δεν ειναι μεσα σε πλαισιο διεθνων κανονων και κυριως ΕΕ?
τι μπορουν να αλλαξουν αυτοι με την απεργια; ή τι θελουν;

(μεγαλη κουβεντα ε;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.242
Μηνύματα
884.636
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom