Τουρκία Κωνσταντινούπολη

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
α ναι; δεν τα χω δει τα ποστ,θα τα κοιταξω γιανα δω τι εχετε γραψει αλλα δεν εχω βρει χρονο ακομα.οκ το βλεπω και αυτο ευχαριστω
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
XRISTOS71 said:
Ποσα σου δίνει η Ευαγγελια για να τα γράφεις αυτά ;;;
Πες τα βρε Χρήστο, taksim.... Α πα πα πα !!!εγω μόλις εξαντλησω τα καλύτερα στο Sultanahmet μετά θέλω Βοσπορο!!
 

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
χαχα, παιδια μπορω να πω οτι ειμαι πληρως μπερδεμενη,λοιπον ακουστε:χτες εκανα ακυρωση του ξενοδοχειου που ειχα κλεισει,το οποιο ειναι στην Αγ.Σοφια απο πισω γιατι βλεποντας τον χαρτη ειδα οτι δεν ειναι ευκολα προσβασιμο με τα ΜΜΜ και επειδη ειχα διαβασει τα πρωτα ποστ που ελεγαν για την ταξιμ και ιστικλαλ.Εγω ειχα κλεισει στη σουλταναχμεντ για λογους καθαρα προσωπικους,συναισθηματα που θα βλεπω την Αγ.Σοφια και κλπ...εγω ομως ειμαι και παρα πολυ φοβιτσιαρα,πολυ ομως,θεωρησα οτι ειναι απομονωμενο το ξενοδοχειο και γιαυτο αρχισα να ψαχνω για ταξιμ...πριν λιγο διαβασα ολα τα ποστ του θεματος:σουλταναχμεντ-ταξιμ,και ομολογω οτι μπερδευτηκα μεχρι κοκαλο.Θελω οπως δηποτε βοηθεια,για μενα να σας πω για παραδειγμα:δεν μαρεσει η ομονοια την φοβαμαι,αν εχει παει καποιος ιταλια και γνωριζει,θα μαρεσε να εμενα σε μια περιοχη οπως διπλα στη φοντανα που θα ειχε συνεχεια κοσμο γιανα μη φοβαμαι,επειδη στην ιταλια ειχα κλεισει σε απομονωμενο δρομο δεν βγαιναμε μετα τις 8 γιατι θεωρουταν επικινδυνο,δεν θελω να νιωσω το ιδιο και στην Κωνσταντινουπολη,θελω αν μπορω να γυριζω μεσανυχτα,ασχετα με το τι κανω,δεν ειμαι του κλαμπ,ειμαι του χαλαρου ρομαντικου αλλα και του κοσμου,να μη νιωθω ερημο το δρομο..σας παρακαλω ριξτε τα φοντα σας μπας και ξεμπερδευτω και κλεισω ξενοδοχειο γιατι στο τελος μας βλεπω σε παγκακι.να τονισω οτι η περιοδος που θα παω ειναι 18-23 δεκεμβρη.
 

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
α αν ειναι να σας πω σε ποιο ειχα κλεισει να μου πειτε αν ξερετε για την περιοχη..
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
αφού φοβάσαι τόσο, η καλύτερη περίπτωση για σένα είναι να κλείσεις στην Taksim ή Isticlal, έτσι δεν θα νιώσεις ούτε ένα λεπτό μόνη και ανασφαλής από τις ορδές του κόσμου όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα :)
 

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
χαχα, παιδια μπορω να πω οτι ειμαι πληρως μπερδεμενη,λοιπον ακουστε:χτες εκανα ακυρωση του ξενοδοχειου που ειχα κλεισει,το οποιο ειναι στην Αγ.Σοφια απο πισω γιατι βλεποντας τον χαρτη ειδα οτι δεν ειναι ευκολα προσβασιμο με τα ΜΜΜ και επειδη ειχα διαβασει τα πρωτα ποστ που ελεγαν για την ταξιμ και ιστικλαλ.Εγω ειχα κλεισει στη σουλταναχμεντ για λογους καθαρα προσωπικους,συναισθηματα που θα βλεπω την Αγ.Σοφια και κλπ...εγω ομως ειμαι και παρα πολυ φοβιτσιαρα,πολυ ομως,θεωρησα οτι ειναι απομονωμενο το ξενοδοχειο και γιαυτο αρχισα να ψαχνω για ταξιμ...πριν λιγο διαβασα ολα τα ποστ του θεματος:σουλταναχμεντ-ταξιμ,και ομολογω οτι μπερδευτηκα μεχρι κοκαλο.Θελω οπως δηποτε βοηθεια,για μενα να σας πω για παραδειγμα:δεν μαρεσει η ομονοια την φοβαμαι,αν εχει παει καποιος ιταλια και γνωριζει,θα μαρεσε να εμενα σε μια περιοχη οπως διπλα στη φοντανα που θα ειχε συνεχεια κοσμο γιανα μη φοβαμαι,επειδη στην ιταλια ειχα κλεισει σε απομονωμενο δρομο δεν βγαιναμε μετα τις 8 γιατι θεωρουταν επικινδυνο,δεν θελω να νιωσω το ιδιο και στην Κωνσταντινουπολη,θελω αν μπορω να γυριζω μεσανυχτα,ασχετα με το τι κανω,δεν ειμαι του κλαμπ,ειμαι του χαλαρου ρομαντικου αλλα και του κοσμου,να μη νιωθω ερημο το δρομο..σας παρακαλω ριξτε τα φοντα σας μπας και ξεμπερδευτω και κλεισω ξενοδοχειο γιατι στο τελος μας βλεπω σε παγκακι.να τονισω οτι η περιοδος που θα παω ειναι 18-23 δεκεμβρη.
εμ πως να μην είσαι μπερδεμένη;;;εδω εμείς...πάμε ξαναπάμε και πάλι μισομπερδεμένοι είμαστε...
λοιπόν εκεί που είχες κλείσει αρχικά όπως το λές πίσω από την Αγ.Σοφία για μένα είναι το καλύτερο σημείο,σε δυό λεπτά με τα πόδια βγαίνεις στο πάρκο μπροστά στην πλατεία όπου είναι όοοολα τα αξιοθέατα και είναι ατμοσφαιρικά -ρομαντικά κλπ και το τραμ κάνει ακριβώς μπροστά εκεί στάση,
ΑΛΛΑ το πρόβλημα είναι με τις συγκοινωνίες και το τι ώρα περίπου θέλεις να επιστρέφεις,γιατί τα τράμ λειτουργούν μέχρι τις 12 και επειδή από ταξίμ θα πρέπει να πάρεις και funiculer μέχρι το kabatas (που κι αυτό είναι μέχρι τις 12)για να επιβιβαστείς μετά από κει στο τράμ...πρέπει να συντονίζεσαι για να μη χάσεις το τελευταίο,
αλλιώς μόνο με ταξί...και παραπάνω έξοδα και αν είσαι μόνη καλύτερα θάλεγα να το αποφύγεις.
Εν ολίγοις αν είσαι τύπος της μέρας και δε σε πειράζει να επιστρέφεις προς το ξενοδοχείο σου πριν τις 12 θα σου συνιστούσα να μείνεις εκεί που είχες πει αρχικά ,
μόνη σου θα πας;;αν πας μόνη και αμφιταλατεύεσαι μήπως νοιώσεις μοναξιά και μελαγχολήσεις άστο καλύτερα πήγαινε μείνε προς Ταξίμ-Ιστικλάλ,σίγουρη επιλογή για να νοιώθεις πιο άνετα για πρώτη φορά.
 

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
οχι δεν θα παω μονη μου αλλα με το αγορι μου αλλα δεν εχει καμμια διαφορα, μου λεει να κλεισω οπου θελω εγω και οπου θα νιωθω εγω καλα...αχ αχ αχ αχ!!!!! ημπερδευθην για τα καλα!!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Το ξενοδοχείο αυτό ειναι μια χαρά,όμορφο και ρομαντικό, και ο δρόμος που βρίσκεται ειναι γεμάτος εστιατόρια και καφέ με ναργιλεδες και εχει πολυ κίνηση!!! Το ξέρω γιατι εχω ψάξει κι εγω για εκει , αυτός ο δρόμος ειναι φουλ απο κόσμο! Μπορειτε δηλαδη να γυρνατε κι εκεινγια φαγητο ή μπυρα το βραδυ!!....
Οσο για τις μετακινήσεις σε 3-4 λεπτά με τα πόδια παίρνεις το τραμ απο τη στάση Sultanahmet.
Αν βαριέστε να αλλάζετε μετά μεταφοράς παίρνετε ταξι δεν κοστίζει πάνω απο 15 λίρες για taksim!!και μη φοβάσαι την Πόλη δεν υπάρχει λόγος,ασε που δεν θα είσαι μόνη σου!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.912
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom