Τουρκία Κωνσταντινούπολη

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Λήδα, το ξενοδοχείο φαίνεται πολύ καλό, η περιοχή σούπερ, η τιμή του επίσης (στην προσφορά που το δίνει), το πρωινό - λένε - είναι φτωχό αλλά έτσι κι αλλιώς δεν σε νοιάζει στην Πόλη (στη γωνία του δρόμου έχει μαγαζί με μπουρέκια θανατηφόρα και ό,τι άλλο θες από αρτοσκευάσματα και όχι μόνον), ίσως έχεις (αν διάβασες τα σχόλια) θέμα με τη φασαρία αν είσαι σε χαμηλό όροφο, αλλά πάλι, χειμώνας θα είναι, τα παράθυρα κλειστά, πόση φασαρία νά'χει πια;
Διευκρίνησα να είμαστε σε πάνω όροφο. Καλά ναι το πρωινό δεν με νοιάζει κιόλας.
Μαλλον εκει μας βλεπω...αν πάμε με το καλό, καιρού επιτρέποντος, θα γράψω εντυπώσεις!Thanks!
 

sv2qo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Γνωρίζει κανείς τίποτα για το ξενοδοχείο SANTA PERA στην Κων/πολη?
Έχω ακούσει ότι είναι πολύ βολική η τοποθεσία, αλλά δεν έχω βρει αξιόπιστες κριτικές για την ποιότητα του ξενοδοχείου. Αν το έχει επισκεφτεί κάποιος ή ξέρει ,παρακαλώ ας μου πει..
Ευχαριστώ!
Κάτι χειρότερο απο κακό, επιεικώς απαράδεκτο
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Γνωρίζει κανείς τίποτα για το ξενοδοχείο SANTA PERA στην Κων/πολη?
Έχω ακούσει ότι είναι πολύ βολική η τοποθεσία, αλλά δεν έχω βρει αξιόπιστες κριτικές για την ποιότητα του ξενοδοχείου. Αν το έχει επισκεφτεί κάποιος ή ξέρει ,παρακαλώ ας μου πει..
Ευχαριστώ!
Τα ξενοδοχεία της οικογενείας "Santa" είναι μεσαίας κατηγορίας (3*) που προσφέρουν ικανοποιητικές παροχές σε προσιτές τιμές (50-60 ευρώ το δίκλινο με πρωινό). Γενικά τα δωμάτια δεν είναι από τα μικρότερα στην Κων/πολη, κάποια ίσως χρήζουν συντήρησης, ενώ το πρωινό είναι συμβατικό, χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο.
Στο συγκεκριμένο που ρωτάς δεν έχω μείνει αλλά έμεινα στο Santa Hill. Το δωμάτιο ήταν μεγάλο, κάποιες μικροφθορές είχε στο μπάνιο αλλά δεν ενοχλούσαν, για το πρωινό τα είπα, εξυπηρετικό προσωπικό (έστω, με τα λίγα αγγλικά τους, έδειχναν ότι προσπαθούσαν ειλικρινά να βοηθήσουν).
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
γνωρίζει κανείς πως μπορώ να πάω από το αεροδρόμιο Sabiha Gokcen στην Bursa? Στην σελίδα της Pegasus γράφει ότι υπάρχει λεωφορείο, αλλά μετά με προωθεί σε μια σελίδα που είναι στα τούρκικα και δεν μπορώ να καταλάβω ούτε πόση ώρα είναι η διαδρομή, ούτε την τιμή. παραθέτω και το λινκ, ευχαριστώ! http://www.akmisseyahat.com.tr/
 
Last edited:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
γνωρίζει κανείς πως μπορώ να πάω από το αεροδρόμιο Sabiha Gokcen στην Bursa? Στην σελίδα της Pegasus γράφει ότι υπάρχει λεωφορείο, αλλά μετά με προωθεί σε μια σελίδα που είναι στα τούρκικα και δεν μπορώ να καταλάβω ούτε πόση ώρα είναι η διαδρομή, ούτε την τιμή. παραθέτω και το λινκ, ευχαριστώ! http://www.akmisseyahat.com.tr/
Την διάβασες τη σελίδα της μέχρι το τέλος; Τις γράφει τις ώρες αναχώρησης
http://www.flypgs.com/en/airport-transport/
όπως και στη σελίδα που σε ανακατευθύνουν για να κλείσεις εισιτήρια
http://www.akmisseyahat.com.tr/hareket/bursa

Btw, τι δεν κατάλαβες από τις απαντήσεις που πήρες στην άλλη σελίδα που έκανες τις ίδιες ερωτήσεις;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι διόρθωσα την ερώτηση μου και δεν μπορώ να καταλάβω πόση ώρα διαρκεί η διαδρομή και πόσο κοστίζει. Το βρήκες κάπου μέσα στο σάιτ εσύ αυτό? Έχω υποβάλλει ξανά την ερώτηση? Επειδή δεν το θυμάμαι...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ναι διόρθωσα την ερώτηση μου και δεν μπορώ να καταλάβω πόση ώρα διαρκεί η διαδρομή και πόσο κοστίζει. Το βρήκες κάπου μέσα στο σάιτ εσύ αυτό? Έχω υποβάλλει ξανά την ερώτηση? Επειδή δεν το θυμάμαι...
http://forum.virtualtourist.com/Bur...kcen-Airport-to-Bursa-and-then-to-Gemlik.html
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι την έχω υποβάλλει σε άλλο φόρουμ την ερώτηση και δεν πήρα απάντηση για την τιμή ούτε για τα δρομολόγια παρά μόνο με παρέπεμψαν στο σάιτ πάλι και μου πρότειναν και άλλους εναλλακτικούς τρόπους.. Δεν νομίζω να δημιουργείται θέμα που υποβάλλω και εδώ το ερώτημα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ναι την έχω υποβάλλει σε άλλο φόρουμ την ερώτηση και δεν πήρα απάντηση για την τιμή ούτε για τα δρομολόγια παρά μόνο με παρέπεμψαν στο σάιτ πάλι και μου πρότειναν και άλλους εναλλακτικούς τρόπους.. Δεν νομίζω να δημιουργείται θέμα που υποβάλλω και εδώ το ερώτημα.
Δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι ότι τα δρομολόγια υπάρχουν και στα δύο σάιτ που σε παραπέμπουν (όπως παρέθεσα κι εγώ). Τι δεν βλέπεις; Όσο για την τιμή, πάρ'τους ένα τηλέφωνο και ρώτα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι ότι τα δρομολόγια υπάρχουν και στα δύο σάιτ που σε παραπέμπουν (όπως παρέθεσα κι εγώ). Τι δεν βλέπεις; Όσο για την τιμή, πάρ'τους ένα τηλέφωνο και ρώτα.
οοκ νομίζω κατάλαβες και κατάλαβα.. ας μην αναπαράγουμε το θέμα.. όποιος θέλει θα απαντήσει.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τελικά, έχει δίκιο ο Φλωμπέρ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.634
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom