Τουρκία Κωνσταντινούπολη

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Το είδα, στο booking έχει καλύτερες κριτικές, βρήκα μια προσφορά για δίκλινο deluxe με 2 μονά κρεβάτια, γι'αυτό ρωτάω...

Στην Πόλη ρίχνει πολύ χιόνι...
Και είναι πανέμορφη η Πόλη χιονισμένη!!
 
Last edited by a moderator:

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Στο ibb.gov.tr μπορειτε να δειτε ζωντανα χιονισμενες διαφορες περιοχες της Πολης.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Έχει μείνει κανείς στο Peak Hotel?
Για την τοποθεσία ξέρω, με ενδιαφέρει να μάθω για τα δωμάτια...
Ευχαριστώ
Για το Peak Hotel ενδιαφερομαι κι εγω. Εχω κλεισει για Απριλιο. Διαβαζω οτι δεν ειναι καλα ολα τα δωματια. Μικρά και χωρίς θέα. Μονο τα ανακαινισμενα, τα οποια όμως είναι και πιο ακριβά.Γενικά πάντως έχει πολύ καλή βαθμολογία στο booking και απ οτι λενε εξαιρετικο πρωινο. Αν πας νωρίτερα απο μενα γραψε τις εντυπωσεις σου για να παρω μια ιδεα απο το τι με περιμενει.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
απ οτι λενε εξαιρετικο πρωινο.
Παιδιά, μην κολλάτε στο πρωινό. Στην Πόλη, το τελευταίο πράγμα που θα σας απασχολεί είναι το πρωινό του ξενοδοχείου.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Θα πάμε και εμείς στην Πόλη τα χριστούγεννα οδικώς. Η εμπειρία σας τι λέει όταν χιονίζει?θα έχουμε πρόβλημα στο δρόμο?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα πάμε και εμείς στην Πόλη τα χριστούγεννα οδικώς. Η εμπειρία σας τι λέει όταν χιονίζει?θα έχουμε πρόβλημα στο δρόμο?
Πιθανόν όχι. Αλλά καλύτερα το κομμάτι της Ανατολικής Θράκης να το διασχίσετε μέρα. Ο δρόμος σε αρκετά σημεία έχει καιρό να συντηρηθεί και καλά είναι να βλέπεις (όσο μπορείς) τι βρίσκεται μπροστά σου.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Πιθανόν όχι. Αλλά καλύτερα το κομμάτι της Ανατολικής Θράκης να το διασχίσετε μέρα. Ο δρόμος σε αρκετά σημεία έχει καιρό να συντηρηθεί και καλά είναι να βλέπεις (όσο μπορείς) τι βρίσκεται μπροστά σου.
Thanks baba αν και λέγαμε να φύγουμε κατά τις 4 το πρωί για να φτάσουμε νωρίς!αντε να δούμε πως θα ναι ο καιρός!!!ωραια πάντως φαίνεται χιονισμένη!!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Για το Peak Hotel ενδιαφερομαι κι εγω. Εχω κλεισει για Απριλιο. Διαβαζω οτι δεν ειναι καλα ολα τα δωματια. Μικρά και χωρίς θέα. Μονο τα ανακαινισμενα, τα οποια όμως είναι και πιο ακριβά.Γενικά πάντως έχει πολύ καλή βαθμολογία στο booking και απ οτι λενε εξαιρετικο πρωινο. Αν πας νωρίτερα απο μενα γραψε τις εντυπωσεις σου για να παρω μια ιδεα απο το τι με περιμενει.
Εχω μείνει στο Peak,είναι περίπου όπως τα διάβασες..
Μικρό έως ανύπαρκτο θάλεγα λόμπυ,το δωμάτιο στο οποίο έμεινα (μη ανακαινισμένο)σαν ευρυχωρία θάλεγα σχετικά καλό,γιατί έχω μείνει σε "τρύπα"απαράδεκτο δωμ στο city toulip,το πρωινό όντως πολύ καλό.
Η θέση του για όσους ενδιαφέρονται νάναι κοντά στην Ιστικλάλ είναι ιδανική,απ αυτά που έχω μείνει σ αυτήν την περιοχή θεωρώ ότι ειναι καλούτσικο,αν έχει την τύχη καποιος να μείνει και στην πτέρυγα των ανακαινισμένων θάναι μιά χαρα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Thanks baba αν και λέγαμε να φύγουμε κατά τις 4 το πρωί για να φτάσουμε νωρίς!
Ε, αν ξεκινήσετε τόσο πρωί, πού είναι το πρόβλημα; Καφεδάκι κατά τις 7:30 στο Alex city, 8:30 στα σύνορα, μια χαρά, όλη η μέρα μπροστά σας, νωρίς το απόγευμα στην Πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.140
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom