Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Έχει πάθει το ίδιο ένας φίλος που του έκλεισαν εισιτήρια κάτι γνωστοί του χωρίς να έχουν την ταυτότητα, του γράψανε λάθος ένα γράμμα απο το όνομά του και δεν του το αναγνωρίζανε. Αντί για Charalabos που έλεγε η ταυτότητα γράψανε Charalampos. Θα το θεωρήσουν απλά σαν άλλο εισιτήριο απο τη στιγμή που δεν θα γράφει ακριβώς το ίδιο ονοματεπώνυμο. Δυστυχώς εκείνος επιβαρύνθηκε ένα μικρό ποσό για να γίνει η αλλαγή!
Πάντως μην το αφήσεις έτσι, όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω επικοινώνησε με την εταιρεία για να δείτε πως γίνεται να διορθωθεί χωρίς βέβαια να σε επιβαρύνουν!
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
παιδια ολα οκ! επικοινωνησα με το τηλεφωνικο κεντρο της olympic air και μου ειπαν οτι δεν θα υπαρξει προβλημα αφου ειναι πτηση εσωτερικου.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Γειά σας. Σήμερα το πρωί έκλεισα δύο εισιτήρια μέσω τηλεφώνου με την Aegean και η κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο από λάθος, ενώ της έλεγα ψηφίο με ψηφίο το επίθετο , έγραψε κάποιο γράμμα του επιθέτου αντί K που είναι το σωστό, με G.
Το πρόσεξα τυχαία στο mail που μου έστειλαν. Πήρα τηλέφωνο την Aegean και η κοπέλα μου είπε ότι πέρασε σημείωση για την αλλαγή και ότι πλέον είναι εντάξει. Πιστεύω να μην υπάρξει πρόβλημα στο αεροδρόμιο.
Έχει τύχει ποτέ παρόμοιο περιστατικό σε κάποιον από εσάς ? Σας ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

kuriakipetr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά βοήθεια!!!

Πριν λίγες μέρες έκλεισα αεροπορικά εισιτήρια για Παρίσι μέσω ενός ταξιδιωτικού γραφείου με Alitalia. Η πτήση περιλαμβάνει και μία στάση στη Ρώμη. Εξαιτίας όμως ενός δικού μου λάθους, η κοπέλα στο ταξιδιωτικό έβγαλε τα εισιτήρια μόνο με το πρώτο μου όνομα (Κυριακή) και όχι και με τα δύο (Κυριακή Μαρία). Φυσικά γύρισα ΑΜΕΣΩΣ πίσω για διόρθωση αλλά μου είπαν ότι δεν μπορούν να τα αλλάξουν!!! Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να στείλουν ένα σήμα στην Alitalia με τη συμπλήρωση του ονόματός μου. Μου είπαν οτι 99,9% δεν θα έχω πρόβλημα (επειδή πρόκειται για το δεύτερο όνομα, αν ήταν το πρώτο θα έπρεπε οπωσδήποτε να βγάλω άλλα εισιτήρια) και ότι μόνο κάποιος πολύ παράξενος υπάλληλος θα μου δημιουργούσε πρόβλημα.
Εγώ εξακολουθώ να φοβάμαι! Είναι πτήση εξωτερικού και υπάρχει και στάση στην Ρώμη.
Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;;;;;
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Παιδιά βοήθεια!!!

Πριν λίγες μέρες έκλεισα αεροπορικά εισιτήρια για Παρίσι μέσω ενός ταξιδιωτικού γραφείου με Alitalia. Η πτήση περιλαμβάνει και μία στάση στη Ρώμη. Εξαιτίας όμως ενός δικού μου λάθους, η κοπέλα στο ταξιδιωτικό έβγαλε τα εισιτήρια μόνο με το πρώτο μου όνομα (Κυριακή) και όχι και με τα δύο (Κυριακή Μαρία). Φυσικά γύρισα ΑΜΕΣΩΣ πίσω για διόρθωση αλλά μου είπαν ότι δεν μπορούν να τα αλλάξουν!!! Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να στείλουν ένα σήμα στην Alitalia με τη συμπλήρωση του ονόματός μου. Μου είπαν οτι 99,9% δεν θα έχω πρόβλημα (επειδή πρόκειται για το δεύτερο όνομα, αν ήταν το πρώτο θα έπρεπε οπωσδήποτε να βγάλω άλλα εισιτήρια) και ότι μόνο κάποιος πολύ παράξενος υπάλληλος θα μου δημιουργούσε πρόβλημα.
Εγώ εξακολουθώ να φοβάμαι! Είναι πτήση εξωτερικού και υπάρχει και στάση στην Ρώμη.
Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;;;;;
Έτυχε και σε μένα πριν 2 βδομάδες το ίδιο πρόβλημα (πετάω για Πράγα αρχές Δεκέμβρη) απο την myhellas που έκλεισα τα εισητήρια μου είπαν πως έστειλαν σήμα σημα στην Aegean και πως δεν θα έχω πρόβλημα.....
Μια φίλη μου που το έχει αντιμετωπίσει χιλιάδες φορές που ταξιδεύει λόγω εργασίες (αυτή μου εξήγησε κίολας τι έπρεπε να κάνω) μου είπε πως δεν της είχαν δημιουργήσει πρόβλημα.
 

kuriakipetr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μακάρι να είναι έτσι και να μην μου δημιουργήσουν πρόβλημα! Από εκείνη τη στιγμή έχω αγχωθεί τόσο πολύ που θα χαλάσω το ταξίδι από μόνη μου στο τέλος...
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χαλαρωσε...Εμενα θα με απασχολουσε περισσοτερο (μονο δηλαδη) το οτι θα ταξιδευα με Alitalia
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Χαλαρωσε...Εμενα θα με απασχολουσε περισσοτερο (μονο δηλαδη) το οτι θα ταξιδευα με Alitalia
Γιατί τι έχει η Alitalia??? έχω ταξιδεψει 2 φορές και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη.....η δικιά μας easy jet είναι καλύτερη???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom