Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Η γυναίκα μου έχει τρία ονόματα και ποτέ δεν έγραψε τα δύο από τα τρία.Πάντα το πρώτο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδιά έχω κλείσει εισιτήριο από κρήτη για αθήνα κι έχω βάλει το πρώτο από τα δύο ονόματα του αγοριού μου. Έχω διαβάσει οτι το σημαντικό είναι να βάλεις το πρώτο, αυτό που χρησιμοποιεί ο άλλος κατα κύριο λόγο και οτι αν ξεχάσεις το δεύτερο δεν πειράζει αλλά θα ήθελα αν κάποιος έχει κάποια ανάλογη εμπειρία να μου απαντήσει. Ευχαριστώ
Έκανες τέτοιο μεγάλο λάθος; Μην πάτε να πετάξετε, κινδυνεύετε να σας συλλάβουν και να πάτε φυλακή για 2-3 χρόνια, για πλαστοπροσωπεία (ότι και καλά προσπαθείτε να παρακάμψετε τις λίστες καταζητούμενων στους οποίους απαγορεύεται η επιβίβαση).

Υπογραφή: Ένας τυχαίος σε ένα forum κάπου στο internet.
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
κατ αρχην να πω οτι πρωτη φορα κλεινω εισητηρια μονος μου και δεν ξερω τι πρεπει να κανω


εκλεισα το ενα εισητηριο χωρις προβληματα
και επειτα για τον δευτερο προορισμο εδωσα λαθος τηλεφωνο και δε μου ηρθε sms
επικοινωνησα με την εταιρια,τους ειπα οτι δε μου ηρθε το ςμς και μου ειπαν οτι εδωσα λαθος αριθμο
και οτι δεν γινεται να αναιρεθει η διαδικασια και οτι το emai ειναι αρκετο

ερωτηση1 : το sms που χρεωνεται και επιπλεον που χρησιμευει?
ερωτηση 2 : μπορω/χρειαζεται να κανω κατι απο δω κι επειτα?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
1. Πουθενά. Για δική σου χρήση μόνο (υπενθυμίσεις κλπ).
2. Δεν χρειάζεται.

Καλού κακού (και μόνο), αν έχεις πρόσβαση σε εκτυπωτή, ρίξε μια εκτύπωση του e-mail που σου ήρθε, να το έχεις μαζί σου αν για κάποιο λόγο δε σε βρίσκουν στο check-in στο αεροδρόμιο.
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
δλδ πεταμενα λεφτα
μαλιστα
νομιζα οτι χρειαζοτανε ωστε να το εκτυπωσεις και να κανεις check in και να παρεις boarding pass και να μην πληρωσεις επιπλεον στο αεροδρομιο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
δλδ πεταμενα λεφτα
μαλιστα
νομιζα οτι χρειαζοτανε ωστε να το εκτυπωσεις και να κανεις check in και να παρεις boarding pass και να μην πληρωσεις επιπλεον στο αεροδρομιο
Ποια είναι η εταιρεία που χρεώνει το sms επιπλέον;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
ευχαριστω,δεν το ηξερα και ανησυχησα!!!
Για να την κάνεις σωστά, πρέπει να κάνεις από το σπίτι τσεκ ιν, μην τυχόν πας εκεί με εκτυπωμένο mail και τους πεις ''γεια σας ήρθα για τσεκ ιν''.
Στο σπίτι με τον κωδικό κράτησης και το μειλ, πας στην σελίδα της ryanair, βάζεις τα στοιχεία ή ότι άλλο θες, και κατεβάζεις το baording pass, το εκτυπώνεις και το δείχνεις στο αεροδρόμιο.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
μην το λέτε ότι δεν χρησιμεύει το νούμερο του τηλεφώνου....

εμείς επιστρέφοντας από to ταξίδι μας (Βιετνάμ- Καμπότζη), πέσαμε στην αναγγελία απεργίας ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας...(που μετά ακυρώθηκε)...
αποτέλεσμα αυτού ήταν να ακυρωθούν οι 2 πτήσεις μας (από Bangkok & από Doha) και καθώς δεν είχε περάσει το νουμερο του κινητού μου και στα εισιτήρια επιστροφής, δεν είχαμε καμία ειδοποίηση...
όταν μετά στο αεροδρόμιο της Bangkok μιλήσαμε με Qatar στην Ελλάδα, για το πρόβλημα της ακύρωσης πτήσεων, πρόσθεσαν τα κινητά μας στα στοιχεία μας... και τα ξημερώματα που κοιμόμασταν και περιφερόμασταν στο αεροδρόμιο (σαν τον Tom Hanks:haha:), μας τηλεφώνησαν για να μας πουν σε ποια πτήση μας έβαλαν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom