Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
Σας ευχαριστω πολυ παιδια θα το ψαξω αμεσα!!!!!

Ψάχνω να βρω το ξενοδοχείο που μου πρότεινε ο jimp σε booking ή κάτι σχετικό για να βρω σχόλια πελατών και δεν το βρίσκω πουθενά;;:cry:μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;;;
 
Last edited by a moderator:

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Ψάχνω να βρω το ξενοδοχείο που μου πρότεινε ο jimp σε booking ή κάτι σχετικό για να βρω σχόλια πελατών και δεν το βρίσκω πουθενά;;:cry:μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;;;
Μάλλον η αλυσίδα Travelodge δεν συνεργάζεται με την booking για αυτό και δεν βρίσκεις κριτικές.
Δες για κριτικές στο παρακάτω link του Tripadvisor,
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Re...on_Kings_Cross_Royal_Scot-London_England.html
 
Last edited:

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Γεια σας, και' γω με τον άνδρα μου λέμε να πάμε για πρωτοχρονιά στο αγαπημένο Λονδινάκι! Λέμε να μείνουμε σε κάποιο ξενοδοχείο στην περιοχή Sheperd's Bush, έχουμε ξαναμείνει και μας άρεσε. Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν τα δρομολόγια μετρό - λεωφορείων στις 31/12 και 1/1 θα λειτουργούν κανονικά. Αφού παρακολουθήσουμε τα πυροτεχνήματα την παραμονή πρωτοχρονιάς θα υπάρχει μετρό - λεωφορείο να γυρίσουμε πίσω στο ξενοδοχείο; Και την 1/1 θα μπορούμε να κατέβουμε στο κέντρο; Ας μας απαντήσουν οι "έμπειροι"! :icon_cheesygrin:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γεια σας, και' γω με τον άνδρα μου λέμε να πάμε για πρωτοχρονιά στο αγαπημένο Λονδινάκι! Λέμε να μείνουμε σε κάποιο ξενοδοχείο στην περιοχή Sheperd's Bush, έχουμε ξαναμείνει και μας άρεσε. Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν τα δρομολόγια μετρό - λεωφορείων στις 31/12 και 1/1 θα λειτουργούν κανονικά. Αφού παρακολουθήσουμε τα πυροτεχνήματα την παραμονή πρωτοχρονιάς θα υπάρχει μετρό - λεωφορείο να γυρίσουμε πίσω στο ξενοδοχείο; Και την 1/1 θα μπορούμε να κατέβουμε στο κέντρο; Ας μας απαντήσουν οι "έμπειροι"! :icon_cheesygrin:
Ευαγγέλιο που λέει και ο @kalspiros

https://www.tfl.gov.uk/info-for/media/news-articles/getting-around-on-new-year-s-eve

*αν και το παραπάνω είναι από πέρυσι, μπορείς να πάρεις μία ιδέα.

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, κάθε παρασκευη και σάββατο έχει μετρό και το βράδυ σε συγκεκριμένες γραμμές
https://www.tfl.gov.uk/campaign/tube-improvements/the-future-of-the-tube/night-tube
 
Last edited:

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Jimp, σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, είμαστε πολύ κοντά στο να κλείσουμε να πάμε. Πέρυσι ήμασταν εκεί την περίοδο των Χριστουγέννων, ανήμερα τα Χριστούγεννα δεν κυκλοφορούσε τίποτα, μόνο ταξί.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μετά τα πυροτεχνήματα έχει μετρό νομίζω μέχρι τις 4 και δωρεάν.Αν θυμάμαι καλά οι σταθμοι που είναι κοντά στα πυροτεχνήματα δεν λειτουργούν. Είναι ωραία οπότε σίγουρα καλά θα περάσετε.
Επισης να έχετε το νου σας πότε θα βγούν τα εισιτήρια για τα πυροτεχνήματα γιατι σίγουρα θα εξαντληθούν.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Και μιας και το έφερε η κουβέντα, κάθε παρασκευη και σάββατο έχει μετρό και το βράδυ σε συγκεκριμένες γραμμές
https://www.tfl.gov.uk/campaign/tube-improvements/the-future-of-the-tube/night-tube
Θα έχει από Σεπτεμβρη.
Fyi άλλαξε ο χάρτης του tfl με μια καινούρια γραμμή overground να βάζει κι άλλες προτεινόμενες περιοχές για διαμονή στο χάρτη. Liverpool street- Chingford/ Enfield
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Μετά τα πυροτεχνήματα έχει μετρό νομίζω μέχρι τις 4 και δωρεάν.Αν θυμάμαι καλά οι σταθμοι που είναι κοντά στα πυροτεχνήματα δεν λειτουργούν. Είναι ωραία οπότε σίγουρα καλά θα περάσετε.
Επισης να έχετε το νου σας πότε θα βγούν τα εισιτήρια για τα πυροτεχνήματα γιατι σίγουρα θα εξαντληθούν.
Ναι, από ότι διάβασα στο site του tfl την περσινή ανακοίνωση που μου έστειλε ο jimp έτσι είναι, είχε μετρό, πιστεύω ότι δεν θα αντιμετωπίσουμε ιδιαίτερα προβλήματα. Τώρα γι' αυτό με τα εισιτήρια για τα πυροτεχνήματα, το θεωρώ μ!@#$α.
 

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
Παιδιά ξερεις κανεις κανένα εστιατόριο για τη μέρα της πρωτοχρονιάς με θέα τα πυροτεχνήματα;;;;;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδιά ξερεις κανεις κανένα εστιατόριο για τη μέρα της πρωτοχρονιάς με θέα τα πυροτεχνήματα;;;;;
Τα εστιατόρια εκεί γύρω είναι κλειστά το βράδυ της πρωτοχρονιάς αν δεν κάνω λάθος. Μια καλή λύση είναι σε κάποιο απο τα εστιατόρια στον ουρανοξύστη Shard με "αλμυρές" τιμές όμως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.197
Μηνύματα
883.593
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom