Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο 3ημερο!

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Θα ήλελα τη βοήθεια σχετικά με τον προγραμμματισμό ενος ταξιδίου που έχω προγραμματίσει στο Λονδίνο για 12/5. Το αεροπλάνο προσγειώνεται το Σάββατο στις 14:45 και αναχωρώ για Ελλάδα Τρίτη 15/5 στις 06:30. Κατά συνέπεια έχω στη διάθεση μου 2,5 ημέρες. Έχω διαβάσει τα περισσότερα του forum περι Λονδίνο και είναι τόσα πολλά που πρέπει να δεις που δε φτάνουν ούτε 30 ημέρες.
Τι θα μπορούσα να δώ δε αυτές τις 2,5 ημέρες (επισημαίνω ότι δε θα ήθελα να επισκευτώ τις πινακοθήκες)?
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
την εθνικη πινακοθηκη σε προτρεπω να την επισκεφτεις..
σου δινω και το συνδεσμο της δικης μου τελευταιας επισκεψης
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F5-2010-%F3%F4%EF-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html
Πράγματι...πολυ όμορφη η περιγραφή σου αλλά δυστυχώς δεν έχω τόσες ημέρες στη διάθεση μου. Γι΄αυτό πρέπει να επιλέξω τα πιο ενδιαφέροντα...
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Πατρινέ papariskonst ;), άμα δεν πετάς σύντομα θα έχω προλάβει να τελειώσω την ταξιδιωτική μου ιστορία. Χρησιμοποίησα τις ίδιες ακριβώς πτήσεις. Μπορείς να δεις αν το δικό μας πρόγραμμα σου φαίνεται καλό.
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Εσυ ποια εχεις κατα νου; Ποια θες οπωσδηποτε να δεις με βαση τα δικα σου γουστα; Ξεκινα απ'αυτα κι αν σε παιρνει ο χρονος βαλε κι αλλα.
Θα σου γραψω μερικα πραγματα που ειχα εγω στο προγραμμα, φυσικα δεν τα προλαβα ολα.
-London Eye
-British museum
-Tate modern
-Borough Market
-Musical
-Βραδινη βολτα σε Picadilly circus, Soho, China town
-Πρωινη βολτα ξεκινωντας απο Picadilly, συνεχιζοντας West end, Soho, Leicester square, Covent garden κατηφοριζοντας Trafalgar square και Buckingham palace.
-Βουλη, Big Ben, Αβαειο
-Πυργο Λονδινου
-Νotting Hill
-Little Venice
-Camden market
-Regent's park

Aπο τα παραπανω θα σου ελεγα να δεις οπωσδηποτε musical και προσωπικα το χρονο για το Buckingham θα προτιμουσα να τον ειχα αφιερωσει καπου αλλου, δε με ξετρελανε. Ολα τα παραπανω ειναι πολλα παρα πολλα για τρεις μερες αλλα ορισμενα ειναι απ'τα βασικοτερα αξιοθεατα.
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Εσυ ποια εχεις κατα νου; Ποια θες οπωσδηποτε να δεις με βαση τα δικα σου γουστα; Ξεκινα απ'αυτα κι αν σε παιρνει ο χρονος βαλε κι αλλα.
Θα σου γραψω μερικα πραγματα που ειχα εγω στο προγραμμα, φυσικα δεν τα προλαβα ολα.
-London Eye
-British museum
-Tate modern
-Borough Market
-Musical
-Βραδινη βολτα σε Picadilly circus, Soho, China town
-Πρωινη βολτα ξεκινωντας απο Picadilly, συνεχιζοντας West end, Soho, Leicester square, Covent garden κατηφοριζοντας Trafalgar square και Buckingham palace.
-Βουλη, Big Ben, Αβαειο
-Πυργο Λονδινου
-Νotting Hill
-Little Venice
-Camden market
-Regent's park

Aπο τα παραπανω θα σου ελεγα να δεις οπωσδηποτε musical και προσωπικα το χρονο για το Buckingham θα προτιμουσα να τον ειχα αφιερωσει καπου αλλου, δε με ξετρελανε. Ολα τα παραπανω ειναι πολλα παρα πολλα για τρεις μερες αλλα ορισμενα ειναι απ'τα βασικοτερα αξιοθεατα.
Αν αυτά καταφέρω να τα κάνω σε 3 ημέρες είμαι για τα GUINESS WORLD RECORDS.
Πρέπει να σου πήγε εβδομάδα?
 

AggelikiP

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ιαπωνία-Ταϊλάνδη
Εγω προσωπικα οταν κάνω ταξίδι για πολυ λίγες μερες προτιμω να δω την πόλη παρά τα αξιοθέατα.. Πριν απο 10 μερες ήμουν στο Αμστερνταμ για 2,5 μερες οπως εσυ, προτιμησα να κανω βολτες στην πολη, να δω τα στενα, τις πλατειες, τις παμπ παρα να τρεχω σαν τρελη να δω τα μουσεια (τα οποια γενικα τα λατρευω) και να μην δω την ατμοσφαιρα της πολης.. Και δεν το μετανοιωσα..
Παρ ολα αυτα εγω σου προτεινω να πας στο Βρετανικο μουσειο, στο μουσειο της Madame Tussaud που για μενα αξιζει πολυ!
Η πινακοθηκη ειναι όντως υπέροχη αν σ αρεσει η τεχνη και βολευει γιατι ειναι στην trafalgar square απο την οποια λογικα θα περασεις.. Και το μουσειο Βικτωριας και Αλβερτου..
Αλλά επειδη ειναι μεγαλα όλα, εγω θα σου προτεινα το Βρετανικο και το Madame Tussauds και τον πυργο στον οποιο δεν μπηκα αλλα έχω ακούσει τα καλύτερα.! To Buckingham den αξιζει και ιδιαιτερα..Οσο για το Το London eye για μενα δεν χανεις και τιποτα να μην μπεις, πανακριβο και απλα βλεπεις το Λονδινο πιάτο..
Παντως προσπαθησε να μην τρεξεις για να τα προλαβεις ολα, κοιτα να το απολαυσεις!
 
Μηνύματα
6
Likes
0
καλησπερα παιδια, θα ηθελα σας παρακαλω μερικες πληροφοριες, θα παω λονδινο για τέσσερα βραδια.. στις 10 το πρωι θα βρισκομαι στο τερμιναλ 1 του χιθρου, το ξενοδοχειο μου βρισκεται στην περιοχη Brent Cross (δεν θελω να παω σε μουσεία και λοιπα θελω να γυρισω την πολη περπατώντας οσο μπορω τουλάχιστον) σκοπευω να κυκλοφορω συνεχεια με το μετρο ΤΙ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ συμφερουν τα μονοημερα?

οσο αναφορα το φαγητο εχετε να προτεινεται κατι σε ιταλικο καλο η fast food ?

επίσης .. σε πιο παρκο αξιζει να παμε ..?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.912
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom