Ηνωμένο Βασίλειο Λονδινο: Top 10+1 για αρχαριους by tripakias

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η αληθεια ειναι πως το ποδοσφαιρο στην Αγγλια δεν εχει καμμια σχεση με το δικο μας. Αυτο ειναι γνωστο... και η παρακολουθηση ενος αγωνα εκει ειναι εμπειρια, οπως και να το κανεις. Απο την αλλη ομως ειναι και πολυ ακριβη.
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ψάχνοντας για ταξιδάκι για Καθαρή Δευτέρα, βρήκα την προσφορά της easy :

Παρ 24 Φεβ 2012
14:45 ATH Αθήνα Διεθνές easyJet EZY5086
16:40 LGW Λονδίνο Γκάτουικ 3 ω 55

Δευ 27 Φεβ 2012
13:55 LGW Λονδίνο Γκάτουικ easyJet EZY5087
19:30 ATH Αθήνα Διεθνές 3 ω 35


Σύνολο περιπου στα 250€ για δύο άτομα με μια βαλίτσα
Αξίζει τον κόπο και τα χρήματα για τόσο λίγο, δυστυχώς δεν μπορώ να παρω και άλλη μέρα άδεια.
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Ψάχνοντας για ταξιδάκι για Καθαρή Δευτέρα, βρήκα την προσφορά της easy :

Παρ 24 Φεβ 2012
14:45 ATH Αθήνα Διεθνές easyJet EZY5086
16:40 LGW Λονδίνο Γκάτουικ 3 ω 55

Δευ 27 Φεβ 2012
13:55 LGW Λονδίνο Γκάτουικ easyJet EZY5087
19:30 ATH Αθήνα Διεθνές 3 ω 35


Σύνολο περιπου στα 250€ για δύο άτομα με μια βαλίτσα
Αξίζει τον κόπο και τα χρήματα για τόσο λίγο, δυστυχώς δεν μπορώ να παρω και άλλη μέρα άδεια.
Τη θεωρώ πολύ καλή τιμή με βάση το ψαχούλεμα που έχω κάνει.
Η γνώμη μου είναι να τα κλείσεις!
Αν περιμένουμε πότε θα είναι όλα ιδανικά(μέρες άδειας,τιμή εισιτηρίου,συγχρονισμός παρέας) θα πηγαίνουμε πάντα στα χωριά μας και δεν θα δούμε ποτέ τίποτα παραέξω..
Αλλά συμβουλέψου και τη γνώμη των βετεράνων του forum..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εχουν γραφτει δυο τρια πραγματακια σε αυτο το τοπικ αλλα και σε αλλα για το president. Ψαξε λιγο...
Επισης το κεντρικο τμημα της οψης του κτιριου αν θυμαμαι καλα εχει βαφτει κοκκινο (οχι δηλαδη οπως το μουντο χρωμα της φωτογραφιας του λινκ που εδωσες). Κατα τ' αλλα αρκετα καλη επιλογη αν δεν εισαι ιδιοτροπη. Η τοποθεσια βολικοτατη....
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ευχαριστώ τα είδα, ιδιότροπη δεν είμαι ξέρω στο Λονδίνο δεν έχει με 50€ τις χλιδές του Βερολίνου. Με μια καλύτερη έρευνα στα διάφορα προτεινόμενα ξενοδοχεία προσανατολίζομαι για το Σύγκριση τιμών Ξενοδοχείο Shakespeare - trivago, μου το δίνει με 233 για 3 μερες.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Πρόκειται να ταξιδέψουμε δύο φίλες στο Λονδίνο 10-13/11. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο ξενοδοχείο γύρω στα 120Ε/βραδιά σε κάποιο σχετικά κεντρικό σημείο? Μας νοιάζει μόνο να είναι καθαρό και σχετικά φιλόξενο (εννοώ σαν χώρος). Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο που έχει μείνει?Έχω διαβάσει τα προηγούμενα post καιέχω κοιτάξει για αυτά τα ξενοδοχεία. Τα περισσότερα μου δίνουν αρκετά υψηλές τιμές πάνω από 150Ε χωρίς να είναι κάτι το ιδιαιτερο...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αγαπητη coco_ εψαξες στις μηχανες αναζητησεις και δεν βρηκες κατι που να σου αρεσει με 120 ευρω τη βραδια ή κοιταξες μονο για οσο προτεινονται εδω μεσα;

Με αφορμη τις ημερομηνιες που πας στο Λονδινο, θελω να θυμισω οτι η πιο κοντινη Κυριακη (η δευτερη δηλαδη) στις 11 του Νοεμβρη (φετος πεφτει στις 13) ειναι Remembrance Day για τους Βρετανους... τιμουν τα θυματα του Πρωτου Παγκοσμιου Πολεμου. Στην τελετη ολοι μαυροφορεμενοι (απο την κορφη μεχρι τα ποδια) φορωντας μια κοκκινη καρφιτσα σε σχημα παπαρουνας. Ολοι ομως, η Βασιλισσα και η οικογενεια της, ο Πρωθυπουργος, υπουργοι και καθε λογης πολιτικοι και επισημοι. Η "παρελαση" γινεται στο Whitehall, δρομος που ξεκινα απο την Trafalgar και καταληγει στο Westminster. Οταν το Big Ben χτυπησει στις 11 π.μ. θα κρατηθουν 2 λεπτα σιγης στη μνημη οσων εδωσαν τη ζωη τους για την πατριδα. Αν βρεθειτε σε κλειστο χωρο (αλλα και σε ανοιχτο) με Βρετανους ειναι πολυ πιθανο να σας ζητηθει να σιγησετε κι εσεις.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Tripakia σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία αυτή. Τουλάχιστον όταν θα βρίσκομαι εκεί δεν θα κοιτπάω σαν εξωγήινος τι συμβαίνει γύρω μου:).
Κοίταξα αρκετά από αυτα που προτείνεις σε κάποια δημοσίευση προηγούμενη και έψαξα μέσω booking, αλλά επειδή έχω λίγο μπερδευτεί μέσα σε αυτό τον κυκεώνα θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πεί κάποιο που επισκέυτηκε ο ίδιος και έμεινε ικανοποιημένος και είναι γύρω στα χρήματα που γράφω και σχετικά κεντρο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θα κοιταξω αργοτερα και θα σου πω. Κι εγω με μια προχειρη ματια που εριξα σε αυτα που ειμαι πληρως ικανοποιημενος, ξεφευγουν λιγο οι τιμες. Αλλα αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις θα βρεις ανετα...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom