Λουτρά Πόζαρ

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
στο Λυδία έχει 95-85 κ 70.τελικά έκλεισα στο Ναϊαδες με 90 τζακι-υδρομασαζ και πρωινό.

για φαγητό?
 

zwgrafos

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Το γύρο του κόσμου..
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα μπορα
Είναι φοβερά στα Λουτρά Πόζαρ, είχα πάει πριν 3 χρόνια το χειμώνα και φυσικά και έκανα και μπάνιο στο "καυτό" καταρράκτη, τύφλα να έχουνε τα Spa...
Είναι τρομερή εμπειρία αν σκεφτείς πως απολαμβάνεις το μπάνιο σου και έξω απ το νερό έχει 2o C θερμοκρασία...
Να και μια Photo... :D

ausers.ach.sch.gr_panos_P1010081.jpg
 

yiota

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
γεια σας και χρονια πολλα
φευγουμε την Δευτερα για Λουτρα Πόζαρ με τα 2 παιδια μας ηλικιες γυρω στα 13 και ψαχνουμε που να μεινουμε...
Εχουμε δει στο διαδικτυο το "Νυμφες" , το "4 εποχες" και ολα εχουν διαθεσιμοτητα ,, τωρα που μιλάμε ....
αλλά οι τιμες τους 140 με 150 Ε το διχωρο δωματιο!!!! στο δε Νυμφεσ σου χρεωνουν 10ευρω/ατομο/ωρα την σαουνα η το χαμαμ!!!

τι μου προτεινετε?

ευχαριστώ
 

leprechaun

Member
Μηνύματα
25
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία, Μπαλί
Λοιπόν μιχάλη!επειδή μένω σε διπλανό χωριό του λουτρακίου, εννοείται να μείνεις λουτράκι κ όχι αριδαία!το λουτράκι είναι μέσα στη φύση,τί την θες την πόλη?θα σκυλοβαρεθείς..κοίτα αν ψάχνεις κάτι ποιο πολυτελές, πρόσφατα άνοιξε το Chateau Rond στο λουτράκι,είναι υπερχλιδάτο κ οι τιμές είναι γύρω στα 135 euro/βραδιά..για κάτι οικονομικό σου προτείνω τον ''Ποζαρίτη'',είναι πάνω στον κεντρικό δρόμο του λουτρακιου,απλά δωμάτια με τζάκι κ τιμές 35-40 ευρώ..γενικά αν το ψάξεις έχει φθηνά..για φαί-καφέ-ποτό σου προτείνω Πόθο και πάλι Πόθο (cafe-bar-restaurant)..είναι στο δρόμο προς λουτράκι..τέλειο φαί,πανέμορφος χώρος-όλο πέτρα,με τεράστιο τζάκι στη μέση του μαγαζιού για ζεστές σοκολάτες!
 

maraki_83

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!! Μόλις επέστρεψα από τα Λουτρά Πόζαρ μετά από μια 3ήμερη διαμονή και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου! Καταρχήν, μείναμε στον ξενώνα Ίριδα, με € 75 τη βραδιά, χωρίς πρωινό, με τζάκι και υδρομασάζ στο δωμάτιο! Ο ξενώνας είναι μοναδικός ... φτιαγμένος με πολύ γούστο και μεράκι! Κάθε δωμάτιό του είναι μοναδικό ... το συστήνω ανεπιφύλακτα! Εμείς κάναμε μπάνιο στη φυσική πισίνα, εκεί που πέφτει ο καταρράκτης.. μοναδική εμπειρία... Μέσα το νερό να καίει και έξω να έχει 4 βαθμούς!!! Το τοπίο είναι πάρα πολύ όμορφο αν και πιστεύω ότι θα είναι πολύ πιο όμορφο την άνοιξη που θα είναι όλα πράσινα και ανθισμένα!! Φαγητό στο ΔΙΟΝΥΣΟ εννοείται και τις 2 ημέρες που ήμασταν εκεί ... ό,τι φάγαμε ήταν καλύτερο από σπιτικό! Από βραδινή ζωή τώρα δεν έχει και τίποτα ιδιαίτερα... Εμείς πήγαμε στην Αριδαία για ένα ποτάκι αν και σίγουρα κάτι θα έχει στο Λουτράκι, αλλά εμείς δεν το εντοπίσαμε!! Γενικά, η όλη εμπειρία θα χαρακτηριζόταν ως το απόλυτο λιώσιμο ... πολύ χαλάρωση! Το συστήνω σίγουρα για ένα διημεράκι - τριημεράκι.. Αξίζει!!!
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Λουτρά Πόζαρ ,τι μου θυμησατε ..
Υπέροχο ξενοδοχείο 4 Εποχές ..σουίτα χειμώνας ..τιμές σχετικά καλές για την ποιότητα που προσφέρουν jaccuzi .τζακι ,lcd Παροχες SPA
Είχα πάει 2 ημέρο Αγίου Βαλεντίνου και είχα λιώσει δεν είχα κουράγιο να περπατίσσω απο την πολύ χαλάρωση !
 

OLGA-PETROS

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!Το τελευταίο καιρό ακούω πολλά καλά λόγια για τα ιαματικά λουτρά στην περιοχή Λουτράκι Αριδαίας. Θέλουμε να πάμε για 10 ημέρες περίπου. Διάβασα με προσοχή τα παραπάνω σχόλια, το μόνο που δεν έχω καταλάβει είναι η χρήση της πισίνας. Είναι με πληρωμή? χρειάζεται να κλείσεις από πριν? Δηλαδή αν θέλω να κάνω μπάνιο 2 φορές την ημέρα επί 7 μέρες πρέπει να είναι συγκεκριμένες ώρες και όχι ελευθέρα? που βρίσκεται εξωτερική πισινά? Αν θα μείνω Λουτράκι πάω με τα πόδια η θέλω αυτοκίνητο? Παρακαλώ εξηγήστε μου, oπιος γνωρίζει. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 
Last edited by a moderator:

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Υπάρχουν διάφορες επιλογές για μπάνιο, χαμάμ και μασάζ. Πρώτα απ' όλα υπάρχει ο φυσικός χώρος που τον ονομάζουν καταρράκτη όπου μπορείς να κάνεις μπάνιο και το κόστος είναι 2 ευρώ για όση ώρα θες. Επίσης υπάρχει και μεγάλη εξωτερική πισίνα, αλλά δε θυμάμαι αν είχε χρέωση. Επίσης υπάρχουν οι εσωτερικές πισίνες, τα χαμάμ και τα τζακούζι. Γι' αυτά πρέπει να κάνεις κράτηση την ίδια μέρα. Δυστυχώς δεν κάνουν κρατήσεις από τις προηγούμενες μέρες, οπότε αν τύχει να είναι αργία ή σαββατοκύριακο με πολύ κόσμο, μπορεί και να μην βρεις. Σημείωσε ότι λειτουργούν όλο το εικοσιτετράωρο. Στο χώρο υπάρχουν αποδυτήρια, πιστολάκια για στέγνωμα μαλλιών, χώρος αναμονής. Η διάρκεια κάθε κράτησης είναι γύρω στα 30 λεπτά. Το δε κόστος είναι 5 ευρώ το άτομο. Αν μείνετε στο Λουτράκι, τα λουτρά απέχουν περίπου 2 χλμ. Παραθέτω κάποιες φωτογραφίες που ίσως σε βοηθήσουν.
 

Attachments

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εκτός από τον καταρράκτη έχει και πισίνα ολυμπιακών διαστάσεων στην οποία η είσοδος είναι επίσης 2 ?.
Συνιστάται να μη μένουμε παραπάνω από 40 λεπτά στο νερό. Την πρώτη φορά που είχα πάει ήταν Χριστούγεννα και είχα κατενθουσιαστεί , έτσι κάθησα 1 ώρα και μετά δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου μέχρι το αμάξι.
Στα ιδιωτικά χαμάμ είναι 15 ευρώ για 45 λεπτά .
Νομίζω όμως ότι δεν είναι 24ωρο. Πληροφορίες εδώ : 23840 91300.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom