Λουτρά Πόζαρ

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
το τελευταίο διάστημα ακούω όλο και περισσότερα καλά λόγια για την εν λόγω περιοχή (Λουτράκι Αριδαίας). θα ήθελα λοιπόν όποιος εχει πάει να μας πει εδώ την άποψη του, πού έμεινε και γενικότερα εντυπώσεις. πριν λίγο μίλησα με το ξενοδοχείο Λύδρα που βρίσκεται στην Αριδαία και μου είπε 60ε το δωμάτιο που έχει τζάκι και υδρομασάζ στο μπάνιο του. καμία άλλη πρόταση? να ψάξω στο Λουτράκι ή στην Αριδαία? απο θέμα φαγητού?
ελπίζω να βρώ πολλές πληροφορίες ώστε να πάω προετοιμασμένος. σας ευχαριστώ.

υ.γ. ελπίζω να άνοιξα το θέμα στο σωστό μέρος και να πώ οτι έψαξα πρώτα αλλα δεν μου έβγαλε άλλο ανοιχτο θέμα για τα ποζαρ.
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Λοιπον το Λουτρακι ειναι εξω απο την Αριδαια.Ενα χωριο, Μια ευθεια δρομος με ξενωνες και δωματια παρα πολυ ωραια σε τιμες πολυ καλες, δηλαδη 30 ευρω, με τις βασικες παροχες (οχι υδρομασαζ και τετοια) και πολυ καλο φαγητο. Μπορεις να κανεις μπανιο σε φυσικη πισινα με μικρο καταρρακτη ζεστου νερο και ακριβως απο διπλα να βαλεις σε εφαρμογη το σκοτζεζικο ντουζ, αν θες, με τον καταρρακτη με κρυο νερο. Τις δημοτικες εσωτερικες πισινες δεν τις συνηστω, δεν προσφερουν κατι. Χρειαζεται ραντεβου. Υπαρχει πισινα με νερο απο τις πηγες, την οποια λειτουργει ιδιωτης, ειναι υπαιθρια, δηλαδη κανεις το μπανιο σου και θαυμαζεις φυσικο τοπιο. Σε καθε περιπτωση προτιμησε βραδινες ωρες, ειναι πολυ ωραια η αισθηση. Ειναι ευκολη η μεταβαση σε κοντινες περιοχες οπως Βεροια Ναουσα. Εχει κι ενα σπηλαιο, επανω στο βουνο, υπαρχει ατομο που ξεναγει συγκεκριμενες ωρες, το γραφει εξω απο το σπηλαιο, μονος δεν μπορεις να μπεις. Εγω δεν πηγα διοτι το ανακαλυψαμε τελευταια μερα και δεν επαιρνε ο χρονος. Εχει ωραιες διαδρομες στο βουνο για παρπατημα η αυτοκινητο. Αυτα για αρχη. Οτι αποριες εχεις...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
μιαι και ζω στην Αριδαία φίλε Μιχάλη να σου πω, πως το ξενοδοχείο Λήδρα είναι ανακαινισμένο και πολύ ωραίο, αλλά έχει τόσα πολλά ωραιότερα και κυρίως ξενώνες στα Λουτρά, που δεν υπάρχει λόγος να κλειστείς σε μία συνηθισμένη επαρχιακή πόλη...Ξενώνες που συστήνω μεταξύ άλλων είναι το Σάντα Μαρίνα, το Λυδία - Λίθος στην Όρμα, όπως και πολλά άλλα...να φροντίσεις να κλείσεις δωμάτιο πριν έρθεις, γιατί σαββατοκύριακα γίνεται χαμός...

Από θέμα φαγητού συστήνω τον Διόνυσο στην Όρμα, το καταφύγιο στους Προμάχους (περίπου 15 χλμ. από Λουτράκι), το Πέτρινο, το Παραδοσιακό και για πιο γκουρμέ τον Υδρόλιθο..για καφέ και ποτό συνηστώ τον Πόθο στο Λουτράκι...

συμφωνώ με την Ιωάννα, πως είναι εμπειρία το μπάνιο στο ζεστό καταρράκτη και ενδιαφέρον το σπήλαιο...
πολύ ωραία μονοπάτια αν είσαι περιπατητής και πολύ ωραία φύση...
και αν έρθεις μέχρι τέλη Δεκέμβρη να διαφημίσω και τα παραδοσιακά αποστακτήρια τσίπουρου...
 

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.αποτι καταλαβαίνω καλύτερα να μείνω στο λουτράκι,σωστά?ψάχνω για ξενώνα τώρα.το κακό είναι οτι θα συνδιαστεί με συνάντηση το απόγευμα του Σαββάτου στη Θεσσαλονίκη αλλα θα έρθω απο παρασκευή και θα φύγω κυριακή.οτι προλάβω θα δω...
 

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
είμαι ανάμεσα στον ξενώνα Ίριδα και στο ξενοδοχείο Ναϊάδες που βρίσκονται στην Όρμα. ποιό να προτιμήσω?
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Να προτιμησεις αυτο:
Edessa - Loutraki - Hotel "4
Εχουν παει συγγενεις μας και μας ειπαν τα καλυτερα. Ο,τι χρειαστεις, μπορεις να μας ρωτησεις. Να φροντισεις να κλεισεις απο νωρις το πρωι πισινα εσωτερικη, γιατι δυσκολα θα βρεις, ειδικα το σαββατοκυριακο. Εκτος και αν θελεις να κανεις στην εξωτερικη, οποτε δεν υπαρχει προβλημα. 2384091502 ειναι το τηλεφωνο για την εξωτερικη πισινα και 2384091300 για τις εσωτερικες. Καλη εκδρομουλα στα μερη μας!
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
είμαι ανάμεσα στον ξενώνα Ίριδα και στο ξενοδοχείο Ναϊάδες που βρίσκονται στην Όρμα. ποιό να προτιμήσω?
Το ξενοδοχείο Ναιάδες ειναι σαφώς ομορφότερο και αν δεν κάνω λάθος και ακριβότερο...
καλή επιλογή...δεν σου το ανέφερα, γιατί πίστευα, πως ήθελες κάτι πιο οικονομικό γύρω στα 40-50 ευρώ
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
μου ειπαν πελατες μου οτι κοντα στα λουτρα εχει ενα χοτελ πετρινο που και εκει εκαναν τεχνητους καταρακτες με ιαματικο νερο και με 2ε μπορεις να το επισκεφτεις...
και αυτο γιατι οι φυσικες πισινες γεμιζουν γρηγορα κοσμο...
ερση δεν το κανονιζουμε να παμε για καμια βουτια....
 

dimiland

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
λουτρα ποζαρ

καμία πρόταση για διαμονή?
Σου προτείνω το Λυδία Λίθος , ένα αρχοντικό στην Όρμα δίπλα στα λουτρά΄. Για τις παροχες του η τιμή είναι εξαιρετική 50-70 ευρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom