Μαρόκο Μέρες και νύχτες της Αραβίας

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αχ αυτό το Μαρόκο να δω πότε θα μας κάτσει!
Μετά το απολαυστικότατο και αξιοζήλευτο Κυργιστάν σας δε περίμενα ιστορία του ιδίου βεληνεκούς, μάλλον έχετε ταλέντο ωραία μου δεσποινίς !
Ευχαριστώ πάρα πολύ! :)
Θα πας κι εσύ, δεν έχω καμία μα καμία αμφιβολία! :p

Που και που, στα νοητά ταξίδια που κάνω, βρίσκω εισιτήρια για Μαρόκο, μέσω Ιταλίας, με λιγότερο από 100€, γυρω στα 80.
Δεν έχω πάει επειδή ακόμα κι έτσι δεν έχω λεφτά για ταξίδια... :(
Εύχομαι να πας σύντομα! :) Επίσης δεν είχα ιδέα ότι ανά φάσεις παίζουν ΤΟΣΟ χαμηλές τιμές, όλο σε πειρασμούς μας βάζει η ryan!
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Μιλάω για 2 διαφορετικά εισιτήρια, οπότε θα πρέπει επίσης να βρεις και μέρες/ώρες που να βολεύουν, για την ανταπόκριση, αλλά πιστεύω πως ναι, γίνεται.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αν αναλαμβάνεις και έκδοση διαβατηρίου θα σε προτιμήσω :D:D
Ναι όντως με ryanair είχα δει οτι βγαίνει λιγότερα από 200€.
Για σένα μόνο σε τιμή ευκαιρίας!! όλα μέχρι 100 άντε και λίγο παραπάνω!

ήΘεσσαλονίκη-Πίζα- Φεζ
http://www.ryanair.com/gr/cheap-flights/thessaloniki-to-pisa/?out-date=2015-04-03&in-date=2015-04-10

http://www.ryanair.com/gr/cheap-flights/pisa-to-fez/?in-date=2015-05-13&out-date=2015-05-06

Ή Θεσσαλονίκη-Ρώμη-Φεζ
http://www.ryanair.com/gr/cheap-flights/rome-ciampino-to-fez/?in-date=2015-04-22&out-date=2015-04-15

Ή Θεσσαλονίκη-Ρώμη-Μαρακές
http://www.ryanair.com/gr/cheap-fli...akesh/?in-date=2015-05-21&out-date=2015-05-16

Ή Θεσσαλονίκη-Μιλάνο-Φεζ
http://www.ryanair.com/gr/cheap-flights/milan-bergamo-to-fez/?in-date=2015-04-28&out-date=2015-04-21
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Σωραίος βρε @jimp , μολονότι μου κλέβεις τη δουλειά! :p
Mου φαίνεται θα προτιμήσω @jimp
Πιο οργανωμένος είναι και πολύ γρήγορος:D

Πω πω είναι προκλητικές αυτές οι τιμές και έχεις έξτρα μπόνους και μια διανυκτέρευση στην ωραιότατη Ιταλία.Εγώ είχα βρεί και από Τζιρόνα της Ισπανίας.Το καλό είναι πως αυτές οι τιμές είναι σταθερές.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν θέλω κάτι το ιδιαίτερο για την ταχύτητα της απάντησης, απλά ένα μαγνητάκι, ζω ταπεινά όπως είπε και ο κύριος υπουργός, ταπεινός αλλά ωραίος!
 

mikaelpap

Member
Μηνύματα
44
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
». Ομολογώ ότι φρίκαρα, τον θεώρησα τόσο αγενή! «Συγγνώμη κύριέ μου» του είπα, «εμείς ξέραμε ότι οι ταράτσες σαν τη δικιά σας είναι ανοιχτές για τους τουρίστες και ότι δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση αγοράς. Κάποιος μπορεί να θελήσει να ψωνίσει κάτι, άλλος όχι»! «Ναι, δεν είπα κάτι, φυσικά, δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση» ανέφερε, αλλά χωρίς να αλλάζει το στυλ του. Κοίταξα τριγύρω μου και διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι απλά χάζευαν. Αρκετοί όντως ψώνιζαν, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήταν ο κανόνας. Οι περισσότεροι μάλιστα από όσους ψώνιζαν ήταν μέλη τουριστικών γκρουπ που τους είχαν πάει τα πρακτορεία εκεί. Και βέβαια οι περισσότερες αγορές δεν αφορούσαν ακριβά μπουφάν, αλλά χαζομαρούλες. Σκέφτηκα να ψώνιζα κανά παπουτσάκι διακοσμητικό, κάτι μικρό, να αφήσω μερικά ντιρχάμ, αλλά αποφάσισα να μην υποκύψω στο bullying του. Μας κατέβασε νευριασμένος στην είσοδο, όπου περίμενε ο και καλά «μη-οδηγός». Ο υπάλληλος άρχισε να του λέει κάτι στα αραβικά (λογικά μας έβριζε) και μας φώναξε «αν μη τι άλλο αφήστε κάτι σε αυτόν». Όντως του έδωσα ένα tip, αν και δεν θα έπρεπε καθώς μας ξεγέλασε. Λογικά μας πήγε εκεί περιμένοντας να πάρει προμήθεια από την αγορά που θεώρησε ότι θα κάναμε.

καταπληκτικές οι foto και το ταλέντο σου στη περιγραφή.............μου θύμισες σχεδόν το ίδιο συμβάν πρίν πολλά-πάρα πολλά χρόνια στο Μαρακές, όπου κατέληξε σε παρ,ολίγο σύρραξη και λύθηκε με την επέμβαση της αστυνομιας ,απο τι πιο επικίνδυνες καταστάσεις που πέρασα όμηρος σε σουκς γιατ ι δεν ψώνισα....
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καταπληκτικές οι foto και το ταλέντο σου στη περιγραφή.............μου θύμισες σχεδόν το ίδιο συμβάν πρίν πολλά-πάρα πολλά χρόνια στο Μαρακές, όπου κατέληξε σε παρ,ολίγο σύρραξη και λύθηκε με την επέμβαση της αστυνομιας ,απο τι πιο επικίνδυνες καταστάσεις που πέρασα όμηρος σε σουκς γιατ ι δεν ψώνισα....
Σε ευχαριστώ πολύ! :) Διαβάζοντας την περιπέτειά σου νομίζω ότι πάλι καλά πρέπει να λέμε εμείς! :p
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.791
Καλά τόση στραβομάρα έχω;Μόλις τώρα είδα την ιστορία.
Αχ Φες!!!!!!
Εγώ πήγα με 120 τα 2 άτομα από BCN
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλά τόση στραβομάρα έχω;Μόλις τώρα είδα την ιστορία.
Αχ Φες!!!!!!
Εγώ πήγα με 120 τα 2 άτομα από BCN
Καλά, εσύ είσαι και κοντά! :)
Φεζ, ναι, μαγεία πανάθεμά τη! :) Αλλά και το Ραμπάτ μου άρεσε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom