Μήλος Μήλος - Διαμονή

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
α να συμπληρωσω το σκαφος περναγε πρωτα απο κλημα, μετα αρκουδες κ μετα επαιρνε καυευθυνση για δυτικα
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλώς όρισες Tinkerbell!!!!!!! και αναρωτιόμουνα πού είσαι????
Κατατοπιστικότατη!!!! Στην Αγία Κυριακή δεν πήγες????
Σα να το ήξερα μόλις σήμερα έχω βγάλει το πρόγραμμά μας για μήλο, ακριβώς για το λόγο που ανέφερες. Και μια και είπες για daquire mango μιας έχω μια αδυναμία σε τέτοιου κοκτέιλ πόσο πάει το κοκτέιλ στο νησί???Έτσι για να συγκρίνω. Επίσης, πού είναι στην πλάκα το μαγαζί με τη ζωντανή έντεχνη και ρεμπέτικη μουσική???
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
χαχα τελικα ομως ειδες που ημουνα! :D οχι αγια κυριακη δεν πηγαμε! αν κ αποτι καταλαβα ειναι καλυτερη απο προβατα..αν θες πηγαιντε για μπανιο αγ.κυριακη κ φαγητο ταραντελα! α να σε ενημερωσω οτι οι αποστασεις ειναι πολυ κοντινες!! αδαμαντα-φυριπλακα ειναι κανα τεταρτο! μπορει κ λιγοτερο!

στον γατη που κατσαμε, τα κοκτειλ τα ειχε 9 ευρω..αλλα αν φας πρωτα αρχοντουλα κ πας μετα (ή καποια αλλη μερα) στον "γατη" σου χει ο,τι παρεις 5 ευρω! το πρωτο ποτο ομως!..με τη ζωντανη μουσικη πρεπει να λες το κρι κρι..ειναι ακριβως πανω στο δρομο..αναλογα με τις μερες εχει κ διαφορετικο προγραμμα..εμεις τις ημερες που μεναμε πετυχαμε ρεμπετικα,ενω ακολουθει κ εντεχνο,jazz, metal κτλ..ειναι διαφορετικα συγκροτηματα καθε φορα..παντως μην αγχωνεσαι για την πλακα..ειναι σχεδον ολα μαζι οποτε θα βρεις ευκολα ο,τι ψαχνεις..!
κ κατι αλλο! ξεχασα να βαλω τον παπαφραγκα! ο οποιος εχει 2 παραλιες! η πρωτη φαινεται απο το δρομο ερχομενος απο αδαμαντα κ η δευτερη απλα βλεπεις την πινακιδα "παπαφραγκας" κ μπαινειw μεσα απο τα καγκελα! στην πρωτη δε πηγα αλλα μου ειπαν οτι μαζευει πιο πολυ κοσμο.. η δευτερη δεν ειναι για οσους εχουν υψοφοβια ή μικρα παιδια...! η καταβαση ειναι κατι σκαλισμενα σκαλοπατακια τα οποια γλιστρανε!γιαυτο κ προσοχη...oμως αξιζει τον κοπο..ειναι πολυ ομορφα κ αριστερα υπαρχει μια τρυπα στα βραχια που σε βγαζει σε μια μεγαλη σπηλια..τρομαχτικη μεν, αλλα ειναι ομορφη... :)
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
α κ κατι αλλο (αμαν:p) μολις φτασετε στο λιμανι αν δεν εχετε χαρτη της μηλου , ακριβως απεναντι σας θα δειτε ενα μικρο σπιτακι "τουριστικες πληροφοριες"! εκει μπορειτε να παρετε χαρτη της μηλου ΔΩΡΕΑΝ, ενα εντυπο για το φεστιβαλ της μηλου ΚΑΙ το βιβλιο best of milos!!! :)
και φυσικα ρωτατε κ ο,τι αλλο θελετε..
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Aγια Κυριακη εχει τελεια νερα ειναι πολυ ωραια!

Αρχοντουλα αν παρετε κρεατικα παρτε ψαρονεφρι με μελι και ελατε να μου πειτε και μανιταρια γεμιστα στα sos επισης!

Γνωμη μου ειναι για διαμονη να προτιματε τον Αδαμαντα...

Αν θελετε απομονωση γτ θα βαρεθειτε να βλεπετε κολλημενα ζευγαρακια στις παραλιες , τραβηξτε προς Αγιο Ιωαννη η Αμμουδαρακι...

Σαρακηνικο υπολογιστε μια ωριτσα για φωτογραφιες , για μπανιο ειναι μια αηδια τα νερα...

α! και οπωσδηποτε μια βολτα απο τον φουρνο Αρτεμις απεναντι απο το Γρηγορη... οτι πρεπει για πρωινο απειρα τυροπιτοειδη και σαντουιτς...
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Βρε παιδιά τόσο καιρό στο πιο σημαντικό δεν αναφερθήκαμε!!!!
Τί τράπεζες έχει το νησί??????????
 

Avgousta*

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λασίθι
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας, Ισλανδια
Στον Αδάμαντα έχει Αγροτική και στον Τριοβάσαλο Πειραιώς, Εθνική και Εμπορική. Αν και με το ΔΙΑΣ δε χρειάζεται να σε απασχολεί τι τράπεζες υπάρχουν.
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
νομιζω εθνικη εχει κ στον αδαμαντα! :)
 

kwstas87

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Καλησπερα παιδια ψαχνω ενα Δωματιο με Θεα θαλασσα φτηνο γιατι θα παω και 14-18 Σεπτεμβρη .... Αλλα στον αδαμαντα ... Εχεται καμια προταση ?
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Καλησπερα παιδια ψαχνω ενα Δωματιο με Θεα θαλασσα φτηνο γιατι θα παω και 14-18 Σεπτεμβρη .... Αλλα στον αδαμαντα ... Εχεται καμια προταση ?
Πριν 2 βδομάδες γύρισα από Μήλο.Μέναμε στο αλμυρις στον Αδάμαντα.Ήταν πολύ όμορφα και καινούρια τα δωμάτια και πεντακάθαρα.Από το μπαλκόνι μας βέπαμε πλάι τη θάλασσα.
 

kwstas87

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Παιδια εχει μεινει κανεις στο Lagada Beach hotel .. Εντυπωσεις ? Εχω κλεισει μια προσφορα σε δωματιο με θεα Θαλασσα
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Παιδια εχει μεινει κανεις στο Lagada Beach hotel .. Εντυπωσεις ? Εχω κλεισει μια προσφορα σε δωματιο με θεα Θαλασσα

δεν εχω μεινει αλλα που περασα απεξω φαινοταν ωραιο.και εκει που ειναι(τερμα αριστερα απο το λιμανι)ειναι και ησυχα ολη τη μερα.ειναι ενα μικρο κολπακι μπροστα απο το ξενοδοχειο..ειναι σαν να ειναι πανω στη παραλια.τι προσφορα βρηκες και για ποτε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom