Μήλος Μήλος - Διαμονή

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
^Όχι...Εγώ έμεινα στο Aeolis Hotel στον Άδαμα, με 70ε το τετράκλινο, ολοκάθαρο, πάρα πολύ ευγενικοί άνθρωποι, το ευχαριστήθηκα.
 

dimemples

Member
Μηνύματα
36
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και το Alexandros Village αξίζει πάρα πολύ είναι μεταξύ Πλάκας και Αδάμαντα. Ίσως μοναδικό του μειονέκτημα είναι ότι χρειάζεται μηχανάκι ή αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις (ή έστω λεωφορείο). Κατά τα άλλα όμως είναι εξαιρετικό ξενοδοχείο και σε πολύ καλές τιμές!
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Σκέφτομαι να πάω στη Μήλο τον Αύγουστο (προφανώς ζευγάρι) και θα ήθελα να ακούσω προτάσεις για διαμονή.
-Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση από πλευράς ησυχίας ή κόσμου-κίνησης
-Θα νοικιάσουμε μηχανάκι στο νησί
-Θα προτιμούσα κάτι σχετικά οικονομικό (σε διψήφιο νούμερο πάντοτε, εκτός αν είναι τόσο value for money, ώστε να το ξανασκεφτώ)
-Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως εάν το δωμάτιο είχε θέα θάλασσα
Για Πλάκα αξίζει να ψάξω ή να δω σε πιο ήσυχο μέρος παραλιακά?
Αν έχει κάποιος συγκεκριμένες προτάσεις, κάποιο δωμάτιο στο οποίο έχει μείνει παλαιότερα κλπ. ας βοηθήσει...
Ευχαριστώ!
Φιλε μου δεν εχω να σου προτεινω καπου για να μεινεις απλα σου ευχομαι να περασεις υπεροχα. Το νησι ειναι μαγικο. Εγω πηγα περυσι για δευτερη φορα και περασα σουπερ. Ελπιζω και εσεις να περασετε οσο καλυτερα γινετε. Καλες διακοπες.:clap:
 

nana

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Σκέφτομαι να επισκευτώ φέτος το νησί της Μήλου!Καμιά φρέσκια πρόταση διαμονής υπαρχεί;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Σκέφτομαι να επισκευτώ φέτος το νησί της Μήλου!Καμιά φρέσκια πρόταση διαμονής υπαρχεί;
Να υποθέσω ότι θα πας με άνδρα στη Μήλο...
Πέρσι έμεινα στην Αρχοντούλα, στην Πλάκα.
Συμπαθητικά δωμάτια, καθαρά, σε ήσυχο μέρος, με ωραία θέα (ανάλογα με το δωμάτιο), αλλά 80? τη βραδιά μου φάνηκαν πολλά!
Η Πλάκα γενικά είναι πιο γραφική, με στενά δρομάκια, ενώ από την άλλη το λιμάνι, ο Αδάμαντας, έχει πιο πολύ κόσμο και έντονη ζωή (για τα δεδομένα της Μήλου πάντοτε)
Εξαρτάται τα γούστα!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Να υποθέσω ότι θα πας με άνδρα στη Μήλο...
Πέρσι έμεινα στην Αρχοντούλα, στην Πλάκα.
Συμπαθητικά δωμάτια, καθαρά, σε ήσυχο μέρος, με ωραία θέα (ανάλογα με το δωμάτιο), αλλά 80? τη βραδιά μου φάνηκαν πολλά!
Η Πλάκα γενικά είναι πιο γραφική, με στενά δρομάκια, ενώ από την άλλη το λιμάνι, ο Αδάμαντας, έχει πιο πολύ κόσμο και έντονη ζωή (για τα δεδομένα της Μήλου πάντοτε)
Εξαρτάται τα γούστα!
Στο ίδιο δωμάτιο είχαμε μείνει αλλά δυο χρόνια πριν, αυτός ανέβασε τις τιμές αντί να τις κατεβάσει; Εμείς είχαμε δώσει 70 ευρώ.
Την Πλάκα την προτιμώ από τον Αδάμαντα σαν τοποθεσία. Έχει ησυχία, είναι γραφική και έχει λίγα αλλά ωραία μαγαζάκια για φαγητό ή πρωινό.
Η Μήλος γενικώς δεν έχει φθηνά δωμάτια, εμείς είχαμε ταλαιπωρηθεί πολύ για να βρούμε κάτι οικονομικό και δεν πήγαμε και high season...Εκτός κι αν ψάξεις σε κανένα χωριουδάκι που δεν είναι ...so in και γυρνοβολάς μετά με το αμάξι- κάτι που έτσι κι αλλιώς χρειάζεται σε ένα τέτοιο νησί με τόοοσες παραλίες..:)
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Εγώ είχα μείνει λίγο πιο έξω από τον Αδάμαντα,στα στούντιος Μαργαρίτα. Στα συν ήταν πολύ καθαρά δωμάτια, με ωραία πανοραμική θέα προς τη θάλασσα. Επίσης, καθώς είναι πιο έξω από τον Αδάμαντα είναι ήρεμα και ήσυχα.
Στα πλην χρειάζεται μέσο για να πας μέχρι εκεί (είναι στην κορυφή ενός λόφου). Επίσης, τα δωμάτια είναι σχετικά απλά. Εγώ πάντως είχα δώσει πριν 2 χρόνια 30 ευρώ για το μήνα Ιούνιο. Τσέκαρέ το.

Margarita Studios - Korfos Milos,
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
παντως αξιζει με τα χιλια να μινεις πλακα , πιστευω αν εμενα αδαμαντα δν θα περναγα τοσο ομορφα

καπου εχω το τηλ και απο τα δωματια ( μετρια αλλα καθαρα και φτηνα) :)

αν το βρω θα το βαλω.
 
Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Καλησπερα και απο εμενα και καλη μου αρχη...

Σας διαβαζω εδω και μια εβδομαδα (σορρυ αλλα τωρα σας βρηκα) και μετα απο πολυ ψαξιμο για κατι οικονομικο νομιζω οτι το βρηκα... Μεσα αυγουστου,50 ευρω,για 7 μερες
(απο 55 μετα απο ''καλα'' παζαρια...χαχαχα)

Αλλα για να ειναι οικονομικο θα εχει καποια μειωνεκτηματα.
Απο την ευγενικη Κυρια που με βεβαιωνει οτι ειναι καθαρο,ομορφο εχει κληματιστικο κτλ.
Οκ,ξερω οτι πληρωνεις-παιρνεις... Δεν με βασανιζουν και πολυ να ειναι τοσο σουπερ το δωματιο και ουτε με ενα βημα να μπαινω στην θαλασσα... Απλα να μην μετανιωνω οταν μπαινω μεσα!

Και μετα απο πολυ μπλα μπλα ας ερθω σε αυτο που με προβληματιζει.
Μου ειπε οτι βρισκεται στις ΠΛΑΚΕΣ...και ειναι πολυ κοντα στην ΠΛΑΚΑ... Θα ηθελα καποιον που γνωριζει να με διαφωτισει... Οντως ειναι κοντα? Ποσο κοντα?
Εχω αμαξι,αλλα να μπορω να κανω και καμια βολτα με τα ποδια...

Ευχαριστω πολυ.
 

melen

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα και απο εμενα και καλη μου αρχη...

Σας διαβαζω εδω και μια εβδομαδα (σορρυ αλλα τωρα σας βρηκα) και μετα απο πολυ ψαξιμο για κατι οικονομικο νομιζω οτι το βρηκα... Μεσα αυγουστου,50 ευρω,για 7 μερες
(απο 55 μετα απο ''καλα'' παζαρια...χαχαχα)

Αλλα για να ειναι οικονομικο θα εχει καποια μειωνεκτηματα.
Απο την ευγενικη Κυρια που με βεβαιωνει οτι ειναι καθαρο,ομορφο εχει κληματιστικο κτλ.
Οκ,ξερω οτι πληρωνεις-παιρνεις... Δεν με βασανιζουν και πολυ να ειναι τοσο σουπερ το δωματιο και ουτε με ενα βημα να μπαινω στην θαλασσα... Απλα να μην μετανιωνω οταν μπαινω μεσα!

Και μετα απο πολυ μπλα μπλα ας ερθω σε αυτο που με προβληματιζει.
Μου ειπε οτι βρισκεται στις ΠΛΑΚΕΣ...και ειναι πολυ κοντα στην ΠΛΑΚΑ... Θα ηθελα καποιον που γνωριζει να με διαφωτισει... Οντως ειναι κοντα? Ποσο κοντα?
Εχω αμαξι,αλλα να μπορω να κανω και καμια βολτα με τα ποδια...

Ευχαριστω πολυ.
μήπως μπορείς να μου πεις ποιο ειναι αυτό το ξενοδοχειο που βρήκες?? Ψαχνω και εγώ αλλά τα περισσότερα είναι απο 80 και πάνω ανά διανυκτέρευση!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom