Μήλος Μήλος - Διαμονή

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
και γω οταν ειχα παει, ημουνα χωρις μεσο με το φιλο μου. μια χαρα ητανε με το λεωφορειο παντως απ'οτι θυμαμαι. πανε σε αρκετες παραλιες.. το μονο κακο ειναι οτι σε περιοριζει λιγο το βραδυ γτ πρεπει να γυρισεις σχετικα νωρις αν θες να κατσεις λιμανι κ διαμενεις χωρα ( κ το αντιστροφο) . α κ το πρωι. πρεπει να χεις προγραμμα απο το πρωι σχεδον.. αλλα να παρεις κανα δυο φορες κ ταξι, δε χαλασε ο κοσμος. μας ειχε ερθει φτηνα θυμαμαι οταν ειχαμε παει στο πανεμορφο τσιγκραδο ( ακριβως διπλα ειναι και η τελεια φυριπλακα).. οποτε εκ πρωτης οψεως ειναι βολικα. σιγουρα ομως καλυτερα με δικο σας μεσο, αλλα παλευεται κ ετσι. μη παρακαμψετε να πατε βολτα με το ιστιοπλοικο!! εμεις ειχαμε παει με το πρωτο νομιζω απο αριστερα- δε θυμαμαι πως το λεγανε :p - ισως το χα γραψει παλιοτερα εδω.. αν κ οι αποψεις διιστανται.. αλλα αν σαρεσει η μικρη σχετικα παρεα κ το απεριοριστο κολυμπι ( με μασκες, ηταν υπεροχααα <3 ) θα προτιμησεις σιγουρα κ συ ιστιοπλοικο.. :) αυτα! θα το βρω κ θα το ποσταρω! να μπαινεις συχνα :p α κ προτιμηση να μεινετε λιμανι για τεχνικους λογους με το πρωινα λεωφορεια ( πχ θυμαμαι επρεπε να κατεβουμε στο ενα χωριο κ να περιμενουμε αλλο λεωφορειο ) .. αλλα αν εισαι χαλαρος τυπος, η χωρα ειναι μακραν καλυτερη κ αυτο ειναι μικροπροβληματακι.. οποτε συζητα το κ με το φιλο σου να δειτε τι προτιματε.. πολλα εγραψα :p
 

Μάιρα

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
@gewrgia30 @{tinkerbell} Σας ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ!!! :) Το ταξί είναι ακριβό ή σαν τις τιμές της Αθήνας? Επίσης, έβγαλα φέτος δίπλωμα για αυτοκίνητο και μου έχουν πει ότι στα νησιά δεν σου νοικιάζουν αμάξι αν δεν έχεις δίπλωμα πάνω από 2 χρόνια... ισχύει; :cool:
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
Ναι ισχυει.. Βεβαια παρε τηλ σε οσα γραφεια ενοικιασεων υπαρχουν κ ρωτα εναν εναν.. Ισως εισαι τυχερη.. Δε θυμαμαι τιμες, αλλα οι αποστασεις ειναι πολυ πιο κοντινες απ`οσο φαινονται στο χαρτη..να, βρηκα για τις τιμες.. Τωρα που τα ξαναβλεπω μου φαινονται λιγο ακριβουτσικα.. Αλλα αν εισαι με κλεωφορειο μονο, ε μια φορα, θα το κανεις το ψυχικο κ θα παρεις ταξι :p http://www.milos-tours.gr/transportation/kostos-diadromon-taxi.php
 

Μάιρα

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
@{tinkerbell} ωω ναι μερικά δρομολόγια είναι πολύ ακριβά!!! Αλλά ναι έχεις δίκιο!! Θα το μελετήσω και θα επανέλθω με νέες ερωτήσεις!! :rolleyes: Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!! :)
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Καλησπέρα σας..θέλω να σας κάνω κι εγώ μια ερώτηση για μήλο..θέλω πολύ να πάω αλλά ειμαι βόρεια ελλάδα αρκετά πάνω και ηθελα να σας ρωτήσω αν μπορώ να το συνδιάσω με πτήση απο θεσσαλονίκη σε κάποιο νησί των κυκλάδων που να βρισκεται κοντα στη μήλο και μετά να πάρω πλοίο για μήλο.μ φαίνεται πιο ξεκούραστο απ το να ταξιδεύω ολη μερα με κτελ μεχρι αθήνα κ μετά πόσες ωρες μεσα σ ένα πλοίο..αν κάποιος γνωρίζει ας μου πει!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Έχει η aegean πτήσεις ΘεΣΣαλονίκη- Μήλο μέΣω Αθήνας. Γύρω στα 225€ έκλεισα για τέλη Ιουλίου αλλα με τρένο και πλοίο δεν είχε τελικά μεγάλη διαφορά.
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Με τρενο και πλοιο μου βγαινει 150 οποτε υπαρχει μεγαλη διαφορα θα ελεγα...θα το ψαξω κι αλλο,..παντως σ ευχαριστω πολυ!!
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Καλησπερα σας..μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα μεσω athenatravel δωματιο στον αδαμαντα για μεσα ιουλιου για 7 βραδια μονο 210ευρω..πιστευω οτι ειναι το καλυτερο που μπορουσα να βρω..προτεινωνα επικοινωνησετε με το athenatravel..εμενα με βοηθησε πολυ!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
Παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμά σου.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Απαγορεύονται τα μηνύματα με greeklish και με ΚΕΦΑΛΑΙΑ.
Αυτά τα μηνύματα θα σβήνονται άμεσα.
Συνεχείς παραβιάσεις θα οδηγούν σε προσωρινό μπλοκάρισμα του χρήστη.
 

papatomas7

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Καημερα παιδια οπως καταλαβαινετε παω μηλο φετος με την κοπελα μου και θελω προτασεις για διαμονη.δεν θα κλεισω θα παω ετσι και θα ψαξω εκει.Μιλαω για την περιοδο 23/07 μεχρι 28/07.Θα βρω ετσι?καμια βοηθεια?
 

Liakos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καημερα παιδια οπως καταλαβαινετε παω μηλο φετος με την κοπελα μου και θελω προτασεις για διαμονη.δεν θα κλεισω θα παω ετσι και θα ψαξω εκει.Μιλαω για την περιοδο 23/07 μεχρι 28/07.Θα βρω ετσι?καμια βοηθεια?
Γεια σου φιλε ...θα βρεις αλλα θα ταλαιπωρηθεις μεχρι να βρεις,εγω πηγα περυσι ειχα κλεισει στο orama studios πολυ καλο ηταν στον αδαμα ,παντως να ψαξεις μονο για αδαμα να μεινεις γιατι ολη η ζωη που εχει το νησι εκει την εχει....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom