Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Του κούτρα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ! :D
Ο φοβισμενος πεθαινει καθε μερα, αυτος που δεν φοβαται πεθαινει μονο μια φορα.



Μολις γυρισα απο Λονδινο. Προφανος ζω ακομη:) Με αυτα που διαβαζω εδω ισως μερικοι να πιστευουν οτι γυρνανε οι μισοι πισω.

Δεν καταλαβα τιποτα, δεν ειδα ιδιαιτερη αστυνομικη παρουσια, σε καμια περιπτωση κανεις δεν κραταγε εμφανες οπλο (ειδα την παραδοσιακη εφιππη περιπολια γυρω απο το Μπαγκινχαμ και πεζες περιπολιες δυο ατομων σε παρκα και στις πλατειες, ακομη και στο καταστημα της Nickelodeon). Λογικα πραγματα.

Στο αεροδρομιο ειναι αρκετα αυστηροι, νομιζω οτι ετσι πρεπει να ηταν παντα. Παντου πινακιδες για να εισαι συνεργασιμος και να μην βρισεις. Κολλησαν με την ταυτοτητα μου που ειναι ταλαιπωρημενη και δεν εχει ημερομηνια ληξης. Πρωτη φορα την εξετασαν τοσο σχολαστικα, ακομη και με μεγενθυτικο φακο. Ενω ζητηθηκε η γνωμη του προισταμενου. Σχολαστικος ελεγχος στα παντα. Μας περασαν τις τσαντες με αυτο το πανακι και μετα το βαλαν στο μηχανημα, δεν ξερω τι ειναι αυτο. Παραδοξος μου επετρεψαν να παρω δυο ομπρελες με αιχμηρη ακρη, το στυλο μου δεν ξερω πως την γλυτωσε τελικα.

Η ζωη στην πολη ειναι φυσιολογικη. Ισως να κυκλοφορουν αστυνομικοι αλλα ειναι κρυμενοι μεσα στον κοσμο και βλεπεις απλα λονδρεζους και ταξιδιωτες να κανουν βολτες.

Θα πηγαινα ευκολα χωρις φοβο και στο Παρισι, δεν βγαινουν ομως...
Καλα να περνατε ειτε πατε καπου ειτε μεινετε σπιτι.
 

lovetravels

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Ο φοβισμενος πεθαινει καθε μερα, αυτος που δεν φοβαται πεθαινει μονο μια φορα.

Και όλοι είναι χαλαροί χωρίς να κοιτούν καχύποπτα γύρω τους? Αυτό είναι το δύσκολο στην όλη η υπόθεση.. το πώς θα απολαύσεις τις διακοπές σου, σα να μη συμβαίνει κάτι...
 

MarakiG

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
:rolleyes-80:Καλησπέρα παιδιά! Ειμαι και εγω όπως όλοι που εχουν προγραμματίσει ταξίδι αυτές τις μέρες, αρκετα προβληματισμένη. Έχουμε κλείσει για Ρώμη 30/11-03/12 κ 04-06/12 για την Πόλη. Μετά από ολά οσο γίνονται κ γράφονται εχω μπερδευτεί και φοβηθεί αρκετά θα έλεγα. Ισως λιγο περισσότερο για την Ρώμη επειδή ακούγονται όλα αυτά... Πείτε μια γνώμη βρε παιδιά. Επέστρεψε κανείς από Ρώμη; Πως ειναι τα πράγματα εκεί; Τι να κάνω; Από την μία φοβάμαι... Από την άλλη το περιμένω πως και πως....
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κ εγώ το ίδιο για Ρώμη. .από τη μία δεν θέλω να βάζω τη φοβία μου μπροστά. . Γιατί μετά θα σταματήσουμε να ζούμε. .
Αλλά από την άλλη. .καθημερινά ακούμε διάφορα. .
 
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά!έχουμε κλείσει εδώ ναι καιρό για Παρίσι για 22 Δεκεμβρίου.καλό ή κακό δε ξέρω αλλά πραγματικά δε σκεφτήκαμε ιδιαίτερα να ακυρώσουμε το ταξίδι μιας κ το περιμέναμε πως κ πως κ είναι κ θα είναι ένας μήνας κ κάτι από τα γεγονότα.απλά κάπου διάβασα εδώ ότι είναι κλειστά τα μουσεία κ αξιοθέατα γενικά(κ η Ντισνειλαντ???)?είναι όντως κ τώρα?κ υπάρχει περίπτωση να είναι κ τότε?επίσης θα χρειαστούμε διαβατήριο ?
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
η παραδοση τηρηθηκε για αλλη μια φορα!γυρισα με ενα δακρυ στο ροδιασμενο μου μαγουλο..για πρωτη φορα ηταν ανακουφισης!επιτελους Ελλάδα!:clap:αν πριν λιγο καιρο μου ελεγε καποιος οτι θα παω ταξιδι κ θα κανω κραααα για να γυρισω θα ειχα ξεκαρδιστει..!:haha:τελικα ναι...ποτε μη λες ποτε!
αλλαξα το προγραμμα μου για να ερθω νωριτερα, ο κουκος αηδονι μου βγηκε αυτη η εκδρομη!:shock:
 
Μηνύματα
12
Likes
0
η παραδοση τηρηθηκε για αλλη μια φορα!γυρισα με ενα δακρυ στο ροδιασμενο μου μαγουλο..για πρωτη φορα ηταν ανακουφισης!επιτελους Ελλάδα!:clap:αν πριν λιγο καιρο μου ελεγε καποιος οτι θα παω ταξιδι κ θα κανω κραααα για να γυρισω θα ειχα ξεκαρδιστει..!:haha:τελικα ναι...ποτε μη λες ποτε!
αλλαξα το προγραμμα μου για να ερθω νωριτερα, ο κουκος αηδονι μου βγηκε αυτη η εκδρομη!:shock:

είχες πάει Παρίσι?ήταν ανοιχτά τα αξιοθέατα?γενικά τι κλίμα επικρατεί?
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αλλαξα το προγραμμα μου για να ερθω νωριτερα, ο κουκος αηδονι μου βγηκε αυτη η εκδρομη!:shock:
Αυτό είναι πανικός. Το φόβο, μια κακή διάθεση τα καταλαβαίνω αλλά πανικό?γιατί?
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Πες καλε και σε μας, που είχες πάει?? Πως ήταν το κλίμα εκεί???
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom