Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

Dpapatheo

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Ώρες ώρες απορώ πραγματικά...Δηλαδή τι πρέπει να γίνει για να ακυρώσεις ένα ταξίδι ? Να πέφτουν βόμβες? Έγινε τρομοκρατική ενέργεια στο κέντρο της Ευρώπης και είναι οι πάντες σε επιφυλακή...Ναι, οι πιθανότητες είναι να μην πάθει κανείς τίποτα για αυτές τις λίγες μέρες που θα βρεθεί σε κάποιο μέρος της Ευρώπης. Αλλά μου φαίνεται πραγματικά αστείο να πάω στο Βέλγιο και να είμαι χαλαρός και ωραίος στο κέντρο την ώρα που γύρω-γύρω υπάρχει στρατός και χτενίζουνε περιοχές για να βρούνε τύπους που ήταν μπλεγμένοι στο Παρίσι...Κανείς δεν σου εξασφαλίζει ότι αύριο το πρωί δεν θα γίνει το ίδιο πράγμα στην Αθήνα αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να πάμε και στο στόμα του λύκου....
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Ώρες ώρες απορώ πραγματικά...Δηλαδή τι πρέπει να γίνει για να ακυρώσεις ένα ταξίδι ? Να πέφτουν βόμβες? Έγινε τρομοκρατική ενέργεια στο κέντρο της Ευρώπης και είναι οι πάντες σε επιφυλακή...Ναι, οι πιθανότητες είναι να μην πάθει κανείς τίποτα για αυτές τις λίγες μέρες που θα βρεθεί σε κάποιο μέρος της Ευρώπης. Αλλά μου φαίνεται πραγματικά αστείο να πάω στο Βέλγιο και να είμαι χαλαρός και ωραίος στο κέντρο την ώρα που γύρω-γύρω υπάρχει στρατός και χτενίζουνε περιοχές για να βρούνε τύπους που ήταν μπλεγμένοι στο Παρίσι...Κανείς δεν σου εξασφαλίζει ότι αύριο το πρωί δεν θα γίνει το ίδιο πράγμα στην Αθήνα αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να πάμε και στο στόμα του λύκου....
Ακύρωση ταξίδιού λόγω απόλυσης και μη υπαρχόντων χρηματικών πόρων.
Ακύρωση ταξίδιού γιατι η επιχείρηση δεν δινει άδεια.
Ακύρωση ταξίδιού γιατι προσφιλή και οικογενειακά πρόσωπα έτυχαν έκτακτης ιατρικής περίθαλψης.

Μπορείς να ακυρώσεις το ταξίδι σου ακόμη και με άλλα πράγματα εκτός βομβιστικών επιθέσεων (απλά παραπάνω παρέθεσα παραδείγματα από προσωπικές ακυρώσεις ταξιδίων-πιστεύω να καλύπτουν σε ένα βαθμό το λόγο ακύρωσης)

Με την ίδια λογική κανένας πολίτης του κόσμου δεν έπρεπε να επισκέφτεται την χώρα μας , η οποία είναι ήδη πτωχευμένη , η πλειοψηφία των πολιτών της βρίσκεται κάτω από το όριο της φτώχειας , ο λαός ουσιαστικά τα έχει βάψει μαύρα και η ψυχολογία του είναι σε κακό χάλι , οι αυτοκτονίες και τα λουκέτα έχουν βαρέσει limit up και η εγκληματικότητα είναι σε έξαρση.

Κανείς δεν προτείνει σε κανέναν εαν δεν έχει την διάθεση ή ψυχολογία να πραγματοποιήσει ένα ταξίδι. Αλλα πρέπει να έχουμε πάντα στο νου οτι αυτοί που επένδυσαν ένα σεβαστό χρηματικό ποσό για το ταξίδι αυτό μπορεί να μήν έχουν ούτε την οικονομική πολυτέλεια να χάνουν κάποιο μέρος χρημάτων , ούτε καν μερικές φορές την πολυτέλεια του χρόνου.

Μην ξεχνάμε πως ζούμε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ στο στόμα του λύκου...Δεν πάμε στο στόμα του με το ταξίδι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
...αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να πάμε και στο στόμα του λύκου....
Ετσι οπως το θετεις σαν να χεις δικιο. Που να τρεχουμε στο στομα του λυκου, ας μεινουμε καλυτερα στο κοτετσι μας.
 

Dpapatheo

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Ουδέν σχόλιον...Ο καθένας ας κάνει ό,τι καταλαβαίνει λοιπόν, αφού είναι αυτά που λέω είναι τόσο παράλογα. Και θα σου χαλάσω το όνειρο αλλά ναι, υπάρχουν και περιπτώσεις που θα κάτσεις και σπίτι σου και στο κοτέτσι σου και στα αυγά σου. Καλη συνέχεια και καλα μυαλά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ουδέν σχόλιον...Ο καθένας ας κάνει ό,τι καταλαβαίνει λοιπόν, αφού είναι αυτά που λέω είναι τόσο παράλογα. Και θα σου χαλάσω το όνειρο αλλά ναι, υπάρχουν και περιπτώσεις που θα κάτσεις και σπίτι σου και στο κοτέτσι σου και στα αυγά σου. Καλη συνέχεια και καλα μυαλά.
Δεν θα μου χαλασεις κανενα ονειρο. Εμενα το κοτετσι μου τυγχανει να ειναι στο στομα του λυκου απλως.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Τώρα που λέει ότι επέστρεψαν οι λύκοι στην Πάρνηθα, να μην πάω για καμιά μπριζόλα στις ταβέρνες ε; :eek:
Τεσπα
Ο καθένας ας κάνει όπως νιώθει άνετα, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να προσπαθεί κάποιος να πείσει κάποιον που φοβάται, ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, ούτε κάποιος που φοβάται να πείσει τον άλλο που δεν φοβάται, ότι υπάρχει πρόβλημα.
 
Μηνύματα
10
Likes
3
Εννοείτε πως περιμένουμε και απο σένα εντυπώσεις και πλήρη αναφορά... Εγω δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι θα κάνω.. Θα περιμένω και από εσας και μετά η τελική απόφαση.....


Πότε πάτε????
Την Πέμπτη ....
 

Dpapatheo

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Δεν θα μου χαλασεις κανενα ονειρο. Εμενα το κοτετσι μου τυγχανει να ειναι στο στομα του λυκου απλως.
Και όχι μόνο σε εσένα αλλά σε πολύ κόσμο. Αυτό δεν σημαίνει οτι θα έρθω και εγώ όμως...Τέσπα, ο καθένας κάνει ό,τι νομίζει.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Και όχι μόνο σε εσένα αλλά σε πολύ κόσμο. Αυτό δεν σημαίνει οτι θα έρθω και εγώ όμως...Τέσπα, ο καθένας κάνει ό,τι νομίζει.
Ναι βρε παιδί μην πας. Σεβαστό. Μην προσπαθείς να πείσεις και τους άλλους να μην πάνε όμως. Πχ αυτό
Ώρες ώρες απορώ πραγματικά...Δηλαδή τι πρέπει να γίνει για να ακυρώσεις ένα ταξίδι ?
ήταν αχρείαστο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom