ΗΠΑ Μεταφορά απο και προς το JFK

GTS

Member
Μηνύματα
6.808
Likes
18.753
Του είχα ρίξει κι εγώ μια ματιά, αλλά για 2 άτομα δεν είναι και πολύ φτηνότεροι από το ταξί. Αν είσαι μόνη σου σίγουρα αξίζει, αν είστε 2 είναι λίγο πιο φτηνά σε σύνολο, αν είστε παραπάνω όχι.

Αν θες να πληρώσεις τα λιγότερα, η λύση είναι να φτάσεις στο νησί με μετρό, θα σου πάρει καμιά ωρίτσα, αλλά θα φτάσεις μια χαρά.
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Οχι θα είμαστε δυο απλά επειδή όταν θα φύγουμε απο JFK πεταμε 7 το πρωι και με ηρεμεί οτι θα με περιμένει το αυτοκίνητο στο ξενοδοχείο.

Θα ήθελα να ρωτήσω απο την ώρα που προσγειώνεσε σε πόση ώρα (στο περιπου) είσαι έξω απο το JFK (μετα απο βαλίτσες,έλεγχο για να περάσουμε τη χώρα) ?
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Τα μεσα εκεί λειτουργούν όλο το 24ωρο??
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.808
Likes
18.753
Οχι θα είμαστε δυο απλά επειδή όταν θα φύγουμε απο JFK πεταμε 7 το πρωι και με ηρεμεί οτι θα με περιμένει το αυτοκίνητο στο ξενοδοχείο.

Θα ήθελα να ρωτήσω απο την ώρα που προσγειώνεσε σε πόση ώρα (στο περιπου) είσαι έξω απο το JFK (μετα απο βαλίτσες,έλεγχο για να περάσουμε τη χώρα) ?
Κι εμείς 7 το πρωϊ πετάγαμε, που σημαίνει ξύπνημα από τις 4 για να είσαι στο JFK τουλάχιστον στις 5. Οπότε, για να είμαι ήρεμος είχα ταξί να με περιμένει. 50$ και καθάρισες (συν τιπ αν θες).

Για την ώρα εξόδου τώρα από το JFK εξαρτάται από τις ουρές στους ελέγχους. Δε κάναμε πάνω από 1 ώρα συνολικά....
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Σε ρωτησα για τις ώρες γιατί αυτή εταιρεία θέλει να τις πεις τις ώρες αφιξης και αναχώρησης για να υπολογίσει και να σου βγάλει οτι θα ειμαι jfk τάδε ώρα στο τάδε σημείο.. και σκεφτομαι αν γίνει κάτι εμείς χάνουμε και βαλίτσες πάντα και καθυστερήσουμε ? οπότε άκυρο...

Θα κοιτάξω το τέλειο σαιτ που μου έστειλες και στο γυρισμό καλούμε ενα ταξι για να είμαστε ήσυχοι!!
 

Liana

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Χρησιμοποίησα μια παρόμοια εταιρεία για μεταφορά από/προς το αεροδρόμιο στην Ν.Υ. και έμεινα ευχαριστημένη. 20 δολλάρια το κόστος και για ένα άτομο ήταν συμφέρον. Οταν τελειώνεις με τις βαλίτσες, ελέγχους και τα λοιπά, υπάρχει ένα γραφείο στο JFK όπου τους δείχνεις το τυπωμένο voucher και ειδοποιούν και έρχονται. Από το ξενοδοχείο απλά πήρα τηλ. την προηγούμενη ημέρα και ήταν εκεί στην ώρα τους. Piece of cake! :D
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Λιανα στο σαιτ του ξενοδοχειου που εχω κλεισει εχει στη μεταφορα private suttle με 20 δολλαρια για το jfk και νόμιζα οτι ήταν του ξενοδοχείου.. εγω στο γυρισμό θέλω επειδη η ωρα ειναι περίεργη..

όταν λες voucher τι εννοεις ??
 

Liana

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Oταν αγόρασα το πακέτο της μεταφοράς, πλήρωσα μέσω πιστωτικής και αυτοί μου έστειλαν ένα χαρτί με ένα κωδικό το οποίο εκτύπωσα και είχα μαζι μου. Αυτό εννοώ ως voucher. το έδειξα στο desk του αεροδρομίου και αυτοί ειδοποίησαν το βανάκι.

Οι ώρες δεν έχουν σημασία, εξυπηρετούν επί 24ωρου βάσεως. Μην σε ανησυχεί, είναι τόσο οργανωμένοι και τίμιοι οι Αμερικάνοι, που δεν θα συναντήσεις κανένα πρόβλημα. Ειλικρινά θεωρώ ότι ήταν το πιο εύκολο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ! Ολα δουλεύουν ρολόι.:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.246
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom