Γενικά Με ποσες αεροπορικες εταιρειες εχουμε πεταξει και ποια ηταν η καλυτερη??

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Kρίμα... κι εγώ νόμιζα πως ήταν ένα topic που θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιους στο πως να προετοιμάζουν τα αεροπορικά τους ταξίδια... λάθος κατάλαβα... δώστε φιγούρα και σαβούρα στο λαό...

Από την άλλοι ρε παιδιά όμως, αν δεν έχει να προσφέρει τίποτε στην κοινότητα παρά μόνο πλακίτσα και χαβαλέ γιατί δεν το ρίχνετε στο social να μην μπερδεύεται όποιος γουστάρει να μάθει κάτι το ενδιαφέρον??
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
iberia (μμμ...καλη), turk havayolari αν το γραφω σωστα (καλη), alitalia (κακη), tap της πορτογαλιας (καλη), royal jordanian (πολυ καλη).
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
μη φτύνεις εκεί που προσκύνησες..λέει ο λαός..
αντί να ανάβεις που κ που ένα κεράκι σε ένα ομοίωμα ΑΖ 320 που σε μάζεψε ένα βράδυ από το Κίεβο παρατημένο από άσπλαχνα γερμανικά χέρια...

και να ηταν μόνο εκείνο το βραδυ samion :xmas_cheesygrin:

Να μας πεί πόσες φορές του έχουν φερει την βαλίτσα στο σπίτι την επομένη ??? :xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
 

fileas81

Member
Μηνύματα
43
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμπου Σιμπελ
Το τόπικ είναι υποκειμενικό και από την άποψη ότι μία κακή πτήση λόγω καιρού να σου τύχει μπορεί να σε επηρεάσει στην κρίση σου.Αυτό συνέβη σε μένα με τη ράιαν ερ.Δικαίως-αδίκως δεν ξέρω,έχω πάθει ψυχολογικό και δεν μπορώ να ξαναμπώ.Κατα τ'άλλα συμπαθώ πολύ τη λουφτάνσα αλλά ψηφίζω τελικά τη σίνγκαπουρ, η οποία για μία πτήση 45λεπτών πρόσφερε υπηρεσίες σχεδόν διηπειρωτικού ταξιδιού.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το τόπικ είναι υποκειμενικό και από την άποψη ότι μία κακή πτήση λόγω καιρού να σου τύχει μπορεί να σε επηρεάσει στην κρίση σου.Αυτό συνέβη σε μένα με τη ράιαν ερ.Δικαίως-αδίκως δεν ξέρω,έχω πάθει ψυχολογικό και δεν μπορώ να ξαναμπώ.Κατα τ'άλλα συμπαθώ πολύ τη λουφτάνσα αλλά ψηφίζω τελικά τη σίνγκαπουρ, η οποία για μία πτήση 45λεπτών πρόσφερε υπηρεσίες σχεδόν διηπειρωτικού ταξιδιού.
Αν μιλάς (κρίνοντας από το χάρτη σου) για το SIN-KUL, τι να πω... Το έκανα πολύ πρόσφατα, κι εμένα μου προσέφεραν μόνο "καφέ ή τσάι θέλετε?" ...
 

fileas81

Member
Μηνύματα
43
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμπου Σιμπελ
χωρίς μίνι γευματάκι (φρουτοσάλάτα και κράκερ);εντύπωση μου κάνει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ειμαι αναμεσα σε qatar airways ή singapore.

Με βαση ενα περιστατικο που συνεβει στην πτηση αθηνα-σιγκαπουρη πω προς την singapore.

Ηταν κλασσικα 2 ελληναραδες που ειχαν ξεκινησει να πινουν,τελος παντων πρεπει να ειχαν γινει γκολ απο το ποτο,και να κανουν φασαρια και μια αεροσυνοδος με ολη της την ευγενεια να τους παρακαλει να σταματησουν(γιατι υπηρχε οικογενεια διπλα με μικραπαιδια) και αυτοι τιποτα.
Τελος παντων καποια στιγη τους επεισε,αλλα επειδη το ενα παιδακι δεν ειχε κοιμηθει καθολου τους μεταφερανε στην business,νομιζω μητερα με το παιδι για να μπορεσει να κοιμηθει λιγακι.
Ηταν και σχεδον αδειο το αεροπλανο.Μου ειχε κανει εντυπωση τοτε,οπως και η ευγενεια τους με εμενα,μιας και στην 3αδα που καθομουν, ημουν μονος και μονο που δεν μου πηρανε τα ποδια για να με βαλουν να ξαπλωσω.Μπορει να ηρθε μια αεροσυνοδος μεχρι και 3 φορες για να μου το πει.

Και η χειροτερη virgin australia,οπου σε πτηση μελβουρνη-συδνευ περνουσαν με το καροτσακι απο το διαδρομο με χτυπαει μια με αυτο στο γονατο,αλλα για δυνατο χτυπημα, και συνεχισε απτοητος χωρις ουτε ενα απλο συγνωμη,δεν ειχε γινει τιποτα εξαλλου!!

Τελος παντων η ευγενεια μετραει πολυ για εμενα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
H ευγένεια έχει να κάνει και με το να μην εμποδίζουμε την κίνηση ανθρώπων ή τρόλεϊ στο διάδρομο. Πληρώνουμε για τη θέση στην οποία αντιστοιχεί συγκεκριμένος χώρος που ορίζεται απ' το seat pitch και το πλάτος του καθίσματος, στον οποίο δε περιλαμβάνονται τμήματα του διαδρόμου ή διπλανών θέσεων.

Το τρόλεϊ είναι κατασκευασμένο να κινείται αποκλειστικά στο χώρο του διαδρόμου και η κίνησή του δεν εμποδίζει τον προσωπικό σου χώρο. Αντίθετα, εσύ εμποδίζεις το χώρο κίνησης του τρόλεϊ απλώνοντας χέρια ή πόδια.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
H ευγένεια έχει να κάνει και με το να μην εμποδίζουμε την κίνηση ανθρώπων ή τρόλεϊ στο διάδρομο. Πληρώνουμε για τη θέση στην οποία αντιστοιχεί συγκεκριμένος χώρος που ορίζεται απ' το seat pitch και το πλάτος του καθίσματος, στον οποίο δε περιλαμβάνονται τμήματα του διαδρόμου ή διπλανών θέσεων.

Το τρόλεϊ είναι κατασκευασμένο να κινείται αποκλειστικά στο χώρο του διαδρόμου και η κίνησή του δεν εμποδίζει τον προσωπικό σου χώρο. Αντίθετα, εσύ εμποδίζεις το χώρο κίνησης του τρόλεϊ απλώνοντας χέρια ή πόδια.
Δεν νομιζω οτι εμποδισα κανενα τρολει στο διαδρομο.
Το αντιθετο κιολας,ερχομουν απο την τουαλετα και προσπαθησα να καθισω γρηγορα για να μην τους εμποδισω.

Ουτε χερια απλωσα,ουτε ποδια,και γνωριζω πολυ καλα τον προσωπικο μου χωρο και πως οριζεται αυτος στο αεροπλανο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εάν βρισκόσουνα στον προσωπικό σου χώρο είναι λίγο δύσκολο να σε χτυπήσει το τρόλεϊ εκτὀς εάν εξείχε κάτι από αυτό με ευθύνη της αεροσυνοδού.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Φιλε μου ειναι πολυ απλο.

Οπως πηγα να καθισω ηρθε και επεσε στο αριστερο μου ποδι που δεν ειχε προλαβει να μπει μεσα στο καθισμα.
Λες να περιμενε να ζητησω εγω συγνωμη που το αριστερο μου ποδι δεν ηταν στο χωρο για τον οποιο πληρωσα μια και δεν προλαβα να το μαζεψω?

Επισης μιας που αναφερεις για προσωπικο χωρο και τα σχετικα,πολλες φορες σε πτησεις κοσμος εχει απλωμενα ποδια αλλα του ζητανε ευγενικα να τα μαζεψει προκειμενουν να κανουν σωστα τη δουλεια τους.Δεν τους κοπανανε.Ποσο μαλλον χωρις συγνωμη.Που με ειδε οτι πηγα να μπω γρηγορα στη θεση μου για να τον διευκολυνω.
Και φυσικα δεν λεω οτι το εκανε επιτηδες.Σιγουρα θα ετυχε,αλλα δεν ετυχε η συμπεριφορα του μετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom