Γενικά Με ποσες αεροπορικες εταιρειες εχουμε πεταξει και ποια ηταν η καλυτερη??

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όπως είχα γράψει και στην αρχή του θέματος....
Άρα, καλύτερα νομίζω το ένα-θέμα-ανά-εταιρία μοτίβο που μέχρι πρότινος ακολουθύσαμε στο "Αεροπορικές Εταιρίες", παρά ένα θέμα σαν κι αυτό.
Νομίζω έχει δίκιο ο taver. Πώς να συγκρίνεις μια πτήση εντός Ευρώπης με μια διηπειρωτική. ¨Επίσης κάθε εταιρεία μπορεί να βελτιωθεί ή και αντίθετα
Και για να ξεκινήσω για το Αθήνα - Κάιρο σαφώς θα ψηφίσω Olympic. Τρίβαμε τα μάτια μας για το σέρβις
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αφήστε εμάς τους σαχλαμάρες να σαχλαμαρίζουμε και ανοίξτε εσείς 1500 θέματα για κάθε αεροπορική ξεχωριστά.

Ελεύθερο είναι το φόρουμ,δεν καταπιέζουμε κανέναν να διαβάζει τις σαχλαμάρες μας.
Άτσα κρίση αυτογνωσίας ο maltakias...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κάτσε και θα ψάχνεις και για -ούτσα άμα συνεχίσει έτσι.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εγώ πάλι γιατί έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο θέμα δεν έχει κανένα σκοπό να βγάλει οποιοδήποτε αποτέλεσμα για την καλύτερη αεροπορική εταιρεία, όπως επίσης δεν ψάχνει τους λόγους που κάποιος θεωρεί καλύτερη μια αεροπορική εταιρεία από κάποια άλλη?

Η κύρια ερώτηση του θέματος είναι με πόσες διαφορετικές αεροπορικές εταιρείες έχει ταξιδέψει ο καθένας μας. Η δεύτερη ερώτηση έχει να κάνει με το ποιά θεωρούμε καλύτερη, προφανώς από τις συγκεκριμένες εμπειρίες που είχαμε, είτε αυτές ήταν πολλές, είτε όχι. Είτε είμαστε γνώστες του αντικειμένου, είτε όχι.

Είναι σα να σε ρωτάνε πόσα διαφορετικά είδη κρασιών ή μπύρας εχεις πιει και ποιό από αυτά σου άρεσε.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κάνουμε γκάλοπ, δηλαδή, για να βγάλουμε συμπεράσματα? Για τι? Και τι σκοπό θα εξυπηρετούν?

Μμμμ... σκέφτηκα έναν: Αν π.χ. θέλουμε να μάθουμε κάτι για την "Πέτα-βούτα Έργουεηζ" θα ρωτήσουμε τον κ. Τζουτζουλόπουλο που έχει πετάξει μ'αυτήν όταν ήταν 9 χρόνων. Έ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάνουμε γκάλοπ, δηλαδή, για να βγάλουμε συμπεράσματα? Για τι? Και τι σκοπό θα εξυπηρετούν?
πρέπει απαραίτητα να εξυπηρετούν κάποιο σκοπό? εμένα με διασκέδασε λίγο το θέμα. όχι όλο, ενίοτε. δεν το είδα να έχει κάποιο συγκεκριμένο σκοπό, ούτε ωφελιμότητα.. κουβέντα καφενείου.
την ερώτηση του θέματος δεν σας την έχουν θέσει ποτέ στη ζωή σας? εμένα αρκετές φορές. και έδωσα σχεδόν πάντα την απάντηση που έγραψα κι εδω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
πρέπει απαραίτητα να εξυπηρετούν κάποιο σκοπό? εμένα με διασκέδασε λίγο το θέμα. όχι όλο, ενίοτε. δεν το είδα να έχει κάποιο συγκεκριμένο σκοπό, ούτε ωφελιμότητα.. κουβέντα καφενείου.
την ερώτηση του θέματος δεν σας την έχουν θέσει ποτέ στη ζωή σας? εμένα αρκετές φορές. και έδωσα σχεδόν πάντα την απάντηση που έγραψα κι εδω.
Ε, ναι, κι εγώ απάντησα. Μου έδωσε την ευκαιρία να κάνω μια καταμέτρηση, να δω πόσες πολλές ήταν, να κοιταχτώ στον καθρέφτη, να πω " Πω πω μεγάλε, πόσο μεγάλος είσαι! Άντε, να τις εκατοστήσεις!" και ν'αρχίσω να γράφω τ'απομνημονεύματά μου!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα ξεκολλήσει ποτέ αυτή η βελόνα? Αμάν πια με την Αλητάρια...
μη φτύνεις εκεί που προσκύνησες..λέει ο λαός..
αντί να ανάβεις που κ που ένα κεράκι σε ένα ομοίωμα ΑΖ 320 που σε μάζεψε ένα βράδυ από το Κίεβο παρατημένο από άσπλαχνα γερμανικά χέρια...
 
  • Like
Reactions: GTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom