Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

mikoulis

Member
Μηνύματα
56
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Μεχικοοοοοοοοοοοοοο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
μετα το booking.com προτεινω και την ευρευση διαμερισματος σε καποιες πολεις.φτηνοτερη ή καλυτερη λυση
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν ξερω εαν εχει ξαναμπει το παρακατω link αλλα ειναι πολυ καλο!! Βρισκεις ξενοδοχεια παντου!! Και εχει πολυ καλες τιμες!!
http://ellada.hotels.com/
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.767
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τελευταία χρησιμοποιώ μεταξύ άλλων και το Hotels: Discount Hotel Reservations, Rooms & Deals - Kayak.com
Αφού επιλέξω το ξενοδοχείο που με ενδιαφέρει, δείχνει σε άλλη σελίδα τις τελικές τιμές από πολλές διαφορετικές πηγές (πχ orbitz.com, hotels.com, hrs.com κλπ) γιατί πολλές φορές η τελική τιμή ανεβαίνει με τέλη κράτησης. Επίσης σε ξεχωριστά παράθυρα ανοίγει και άλλες μηχανές αναζήτησης κατόπιν επιλογής.
Πολύ καλό εργαλείο για σύγκριση. Επίσης δέχεται περιορισμούς στην αναζήτηση με βάση την τιμή ή τις παροχές του ξενοδοχείου.
 

kostadis

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ!ΜΑΙ ΑΠΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 4/4 ΕΚΑΝΑ ΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟ YEGGO.COM ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑΣ ΜΟΥ(ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΧΡΕΩΘΩ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ).ΘΑ ΠΑΩ ΜΙΛΑΝΟ ΑΠΟ 14/5 ΜΕΧΡΙ 19/5.ΧΘΕΣ Ο ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ MAIL ΚΑΙ ΖΗΤΑΓΕ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΦΑΞ ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ.ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΡΑΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ Η ΜΗΠΩΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δεν μου έχει τύχει γιατί κάνω χρήση της δικής μου κάρτας αλλά πολλές φορές όταν έχεις ανοίξει κωδικό με συγκεκριμένο όνομα το οποίο διαφέρει από τον κάτοχο της κάρτας είναι απολύτως λογικό ο συναλασσόμενος να απαιτεί διαπίστευση ότι έχεις τη συναίνεση του κατόχου της κάρτας.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ!ΜΑΙ ΑΠΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 4/4 ΕΚΑΝΑ ΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟ YEGGO.COM ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑΣ ΜΟΥ(ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΧΡΕΩΘΩ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ).ΘΑ ΠΑΩ ΜΙΛΑΝΟ ΑΠΟ 14/5 ΜΕΧΡΙ 19/5.ΧΘΕΣ Ο ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ MAIL ΚΑΙ ΖΗΤΑΓΕ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΦΑΞ ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ.ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΡΑΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ Η ΜΗΠΩΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ
Σε παρακαλώ θερμά να μη γράφεις με κεφαλαία. Το λέει εξάλλου σε όλες τις φόρμες εισαγωγής μηνυμάτων.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Αυτό συμβαίνει μερικές φορές όταν θέλουν να πιστοποιήσουν ότι η κάρτα είναι όντως δική σας. Στέλνεις με φαξ μια φωτοτυπία της κάρτας σου και μια της ταυτότητάς σου (της κοπελιάς σου δηλαδή) ώστε να επιβεβαιώσουν ότι δεν βρέθηκε κάπου η κάρτα και την χρησιμοποιεί κάποιος τρίτος χωρίς την έγκριση του κατόχου. Μην ανησυχείς, κι εμένα μου έχει συμβεί κάποιες φορές σε online αγορές.
 

marazoum

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Munich - Brno
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Για μένα το καλύτερο site, μέχρι τώρα, είναι το expedia.co.uκ. Το χρησιμοποιω τα τελευταία 7-8 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Πάντα βέβαια σε συνδιασμό με το tripadvisor.com όταν ψάχνω για ξενοδοχείο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.115
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Για μένα το καλύτερο site, μέχρι τώρα, είναι το expedia.co.uκ. Το χρησιμοποιω τα τελευταία 7-8 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Πάντα βέβαια σε συνδιασμό με το tripadvisor.com όταν ψάχνω για ξενοδοχείο.
το καλύτερο site πρέπει να έχει και τις καλύτερες τιμές και δε νομίζω ότι για ευρώπη ισχυε κάτι τέτοιο, αν και τελευταία έχει βελτιώσει θεαματικά τις τιμές του
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Bρήκα το παρακάτω site και μου φείνεται καλό ,κυρίως για b+b.Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;Eίναι αξιόπιστο;

Accommodations Italy, Hotels, B&B, Farm Holiday, Apartments Italy - BBPlanet.com

Sorry αν έχει ξανα αναφερθεί ,από μια γρήγορη ματιά στις προηγουμενες σελίδες δεν το είδα αλλά μπορεί να μου ξέφυγε.
 

kostadis

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
συγνωμη δεφκαλιων πηρα φορα να γραψω τις ανησυχιες μου και τα εβαλα ολα κεφαλαια.ευχαριστω ολους τους ταξιδιωτες για τις πληροφοριες τους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.731
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom