Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

sofianaxos

Member
Μηνύματα
797
Likes
282
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα. θέλω να κάνω κράτηση σε ένα ξενοδοχείο στην Ρόδο και τις καλύτερες τιμές μου τις δίνει το olotels.com και το hotelclub.com. Ποιες από τις δύο μηχανές αναζήτησης να προτιμήσω?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.715
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα. θέλω να κάνω κράτηση σε ένα ξενοδοχείο στην Ρόδο και τις καλύτερες τιμές μου τις δίνει το olotels.com και το hotelclub.com. Ποιες από τις δύο μηχανές αναζήτησης να προτιμήσω?

Έχει γίνει συζήτηση σε αυτό το θέμα για το olotels.com. Μάλλον και το hotelclub.com είναι της ίδιας κατηγορίας.
Διάβασε εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Μηχανές-αναζήτησης-ξενοδοχείων.28/page-29#post-388589
εδώ
http://www.travelstories.gr/community/threads/Μηχανές-αναζήτησης-ξενοδοχείων.28/page-29#post-386573
και εδώ
http://www.travelstories.gr/community/threads/Μηχανές-αναζήτησης-ξενοδοχείων.28/page-34#post-461568
και εδώ
http://www.travelstories.gr/community/threads/Μηχανές-αναζήτησης-ξενοδοχείων.28/page-35#post-461596
Βέβαια υπάρχουν πολλοί που έχουν χρησιμοποιήσει το olotels.com για να κλείσουν ξενοδοχείο χωρίς κανένα πρόβλημα. Διάβασε πολύ προσεκτικά τους όρους κράτησης και την πολιτική ακύρωσης και αποφάσισε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλημέρα. θέλω να κάνω κράτηση σε ένα ξενοδοχείο στην Ρόδο και τις καλύτερες τιμές μου τις δίνει το olotels.com και το hotelclub.com. Ποιες από τις δύο μηχανές αναζήτησης να προτιμήσω?
Κανένα πρόβλημα σε κράτηση με το olotels.com πέρυσι.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.123
Likes
24.375
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλημέρα. θέλω να κάνω κράτηση σε ένα ξενοδοχείο στην Ρόδο και τις καλύτερες τιμές μου τις δίνει το olotels.com και το hotelclub.com. Ποιες από τις δύο μηχανές αναζήτησης να προτιμήσω?
Με το olotels κάναμε κράτηση για το ταξίδι μας στο Παρίσι στις αρχές του Μάη και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Η τιμή του ήταν αρκετά καλύτερη από το Booking.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
797
Likes
282
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
σας ευχαριστώ πολύ. Τα είχα διαβάσει τα προηγούμενα σχόλια, απλά επειδή έχει περάσει καιρός από τότε είπα να ρωτήσω ξανά. Βέβαια στο olotels.com δεν μπορώ να βρω πληροφορίες για τους όρους ακύρωσης του δωμάτιου που θέλω να κλείσω.
 
M

member 18228

Guest
Καλησπερα!Στο booking.com εχει καποια δωματια που κανεις κρατηση χωρις πιστωτικη καρτα με δωρεαν ακυρωση μεχρι και 7 μερες πριν την ημερομηνια αφιξης.Σε περιπτωση μη εμφανισης ποια ειναι η εγγυηση που εχουν αφου δεν εχω δωσει πιστωτικη παρα μονο τα στοιχεια μου?
 

marakimaraki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι! Έκανα κράτηση μέσω booking με prepaid της Eurobank ,σε κάποια studio της Άνδρου ,που δεν είχε μέσα το απαιτούμενο ποσό και με επιβεβαίωσαν από το ξενοδοχείο πως η πληρωμή θα γίνει κατά την άφιξή μας και η κάρτα δεν θα χρεωθεί. Τελικά λόγω αλλαγής σχεδίων έκανα ακύρωση της κράτησης 3 μέρες πριν και η πολιτική του booking έλεγε πως χρεώνομαι το ποσό της πρώτης νύχτας επειδή θεωρείται πως η ακύρωση έγινε τελευταία στιγμή. Επικοινώνησα με το ξενοδοχείο και μου είπαν πως θα πρέπει να καταβάλλω το ποσό της πρώτης νύχτας και να μου δώσουν κάποιον αριθμό λογαριασμού. Η κάρτα δεν είχε μέσα χρήματα οπότε και να θέλανε δεν θα μπορούσαν να την χρεώσουν γιατί είναι prepaid. Άρα τι αξιοπιστία υπάρχει και πως θα μπορέσουν να μου κρατήσουν τα χρήματα αν δεν τα καταθέσω από μόνη μου σε κάποιον τραπεζικό λογαριασμό;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μάλλον εννοεί την αξιοπιστία του υποψήφιου πελάτη που κλείνει δωμάτια με χρεωστική με μηδενικό υπόλοιπο και όταν γίνει η στραβή προσπαθεί να βρει τρόπο να μην πληρώσει την 'ποινή'.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Πάλι θα ακουστω κακός. Κλεινετε δωμάτια με κάρτες προπληρωμενες που δεν έχουν μέσα το απαιτούμενο υπόλοιπο. Δεν διαβάζετε τους όρους και μετά διαμαρτυρεστε και από πάνω. Η καλύτερη λύση είναι να βγάλεις μια πιστωτική με μικρό σχετικά όριο. Δεύτερο στο booking έχει ξεκάθαρα τους όρους και στα ελληνικά μάλιστα. Μέχρι ποια μέρα ισχύει η ακύρωση τι χρέωση θα υπάρξει κλπ. Μην κλείνετε δωμάτια στα κουτουρου.

Πάντως εγώ έκλεισα δωμάτια από το allabouthotels και από το Venere και είμαι ευχαριστημενος και από τα δύο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.616
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom