Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θέλω να κλείσω ξενοδοχεία για Κωνσταντινούπολη και Καππαδοκία τον Ιούλιο, αλλά δεν έχω καθόλου πιστωτική κάρτα, μόνος κάρτα ανάληψης. Στο booking.com που πήγα να κλείσω στο τελευταίο βήμα ζητούσε ζητούσε στοιχεία πιστωτικής. Γνωρίζει κανείς κάποια ιστοσελίδα που δε χρειάζεται πιστωτική κάρτα για να κλείσεις ξενοδοχείο ή κάποιο πρακτορείο στην Αθήνα που να μπορεί να συνεργάζεται πχ με booking για να σου κλείσει αυτός τα ξενοδοχεία; Γιατί σε πρακτορείο που πήγα συνεργάζονταν με πολύ λίγα ξενοδοχεία και καθόλου με Καππαδοκία.
 
Last edited:

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Τότε βγάλε μια προπληρωμένη...

Στο booking.com δέχονται πιστωτική, χρεωστική και προπληρωμένη.
 
Last edited by a moderator:

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Όχι και στο booking.com εξάλλου δέχονται μόνο πιστωτικές (VISA, MASTERCARD).
Εφόσον υπάρχει λογαριασμός στην τράπεζα είναι πολύ εύκολη η διαδικασία να βγάλεις μια κάρτα χρεωστική τύπου Visa ή Mastercard. Πλέον, στις περισσότερες τράπεζες οι κάρτες ανάληψης είναι τύπου Visa/Mastercard οπότε μπορείς να κάνεις ηλεκτρονικές αγορές.
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τελικά κατάφερα να κλείσω ξενοδοχεία μέσω του Seretis Travel. Μπορείς να κλείσεις ξενοδοχεία online και μετά είτε να καταθέσεις τα χρήματα σε λογαριασμό τραπέζης είτε να πας από το γραφείο τους στην Πανεπιστημίου.
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Καλησπερα! Καποια sites δίνουν πολυ καλυτερες τιμες απο booking.com ειναι αξιόπιστα; Γνωρίζετε ; Πx hotels.com ή amoma.com τα ειδα στο trivago !
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
για το πρωτο δεν γνωριζω αλλα με το δευτερο ( amoma.com) εχω κανει κρατηση για Λισαβωνα τον Ιουλιο. Σε επικοινωνια μου με το ξενοδοχειο η κρατηση μου ειναι επιβεβαιωμενη.
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Εγώ πάλι για το amoma δεν έχω άποψη, γιατί δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Αντιθέτως το hotels.com το έχω χρησιμοποιήσει 2-3 φορές και έχω ακυρώσει και κρατήσεις και δεν είχα πρόβλημα καμμία φορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.518
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom