Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εκλεισα προσφατα για πρωτη φορα απο hotels.com και στο τηλεφωνικο τους κεντρο που χρειαστηκα να ρωτησω κατι ηταν πολυ εξυπηρετικοι.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Εκλεισα προσφατα για πρωτη φορα απο hotels.com και στο τηλεφωνικο τους κεντρο που χρειαστηκα να ρωτησω κατι ηταν πολυ εξυπηρετικοι.

Μία φορά έχω κλείσει με αυτούς, δεν ξαναέκλεισα γιατί κρατάει τα χρήματα εξ αρχής ακόμα και με δωρεάν δικαίωμα ακύρωσης. Εξακολουθεί και κρατάει τα χρήματα ακόμα;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ναι,τα κραταει.
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Παντως το trivago δίνει διάφορες τιμες στα διάφορα αυτα sites και ειναι κρίμα ενώ Μπορεις να κλείσεις φθηνότερα απο ενα Αλλο αξιοπιστο site,να καταληγουμε παντα οι περισσότεροι στο γνωστό booking.com
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Το Hotels.com είναι 100% αξιόπιστο. Μπορείς μάλιστα να εκμεταλλευτείς και την προσφορά του. Συμπληρώνοντας 10 διανυκτερευσεις έχεις μια δωρεάν.
Πολύ καλή ιστοσελίδα για σύγκριση ξενοδοχείων είναι το hotelscombined.
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
10 διανυκτερεύσεις σε ενα συγκεκριμενο ξενοδοχειο ή σύνολο Απλα κλεινοντας απο αυτο το site? απο το τελευταίο Μπορεις να κλείσεις κιολας; (hotelscombined)
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Συνολο 10 διανυκτερευσεων απο το hotels.com.
 

t_sakk

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
....
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Σωστά όλα αυτά που λέτε!!!
Όντως το δωμάτιο που έκλεισα είναι με δωρεάν επιστροφή και υπήρχε και με άμεση πληρωμή στα 213ευρώ.
Τους το ανέφερα στο αρχικό μου mail στην εταιρεία και τους είπα ότι με 20ευρώ διαφορά επέλεξα αυτό με τη δωρεάν ακύρωση!!!
Εάν μου είχαν μια τιμή στα 90ευρώ ποιό φθηνά τότε δεν θα συζητούσα τι θα επέλεγα.....
Παρόλα αυτά ακόμη και αρνητική να ήταν η απάντηση έπρεπε να με είχαν ενημερώσει.

Ξανά λέω αυτό που κατηγορώ την εταιρεία είναι για την καθυστέρηση που υπάρχει στο να μου δώσουν μια (απλή;;; )απάντηση.

Εάν τώρα μου έλεγαν έαν είχατε κλείσει δωμάτιο με άμεση πληρωμή τότε θα σας δίναμε τη διαφορά (αφού είναι ακριβώς το ίδιο δωμάτιο) θα το πίστευα και θα έλεγα οκ αλλά πλέον και μετά από αυτή τη καθυστέρηση και όταν μιλάμε τηλεφωνικά μου λένε ασυναρτησίες δεν το πιστεύω....
Σε συνέχεια του παραπάνω... για να μην λέμε μόνο τα αρνητικά, μετά από τόσες βδομάδες χθες μου απάντησε η booking ότι δικαιούμαι επιστροφή χρημάτων το 1/5 (45 ευρώ) της αρχικής τιμής βάση της προσφοράς που βρήκα.
Δεν κατάλαβα πως βγήκε αυτό το ποσό αφού είναι η μισή διαφορά με την άλλη προσφορά που είχα βρει, αλλά από την άλλη είναι και λογικό αφού δεν μου άλλαξαν τους όρους κράτησης (δωρεάν ακύρωση μέχρι και 24 ώρες).
 

el kou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χρησιμοποιώ το booking χρόνια τώρα για κρατήσεις σε όλη την Ευρώπη χωρίς κανένα πρόβλημα. Όμως ΠΡΟΣΟΧΗ οι κρατήσεις στην Ελλάδα 2στις 3 έχουν πρόβλημα. Το πρόβλημα ξεκινάει από τους ξενοδόχους οι οποίοι μόλις δουν ότι μπορούν να διαθέσουν τα δωμάτια σε πιο υψηλή τιμή το νοικιάζουν ξανά και σου προτείνουν κάποιο άλλο (συνήθως χειρότερο) λέγοντας ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα. Αυτό έχουν δικαίωμα να το κάνουν με βάση τη σύμβαση που έχουν με το booking οπότε βρίσκεσαι εγγλωβισμενος. Το θέμα είναι ότι αυτό αποτελεί συνήθη πρακτική στην Ελλάδα εφόσον οι κυρώσεις από το booking είναι μηδαμινές για αυτούς.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
..σου προτείνουν κάποιο άλλο (συνήθως χειρότερο) λέγοντας ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα. Αυτό έχουν δικαίωμα να το κάνουν με βάση τη σύμβαση που έχουν με το booking οπότε βρίσκεσαι εγγλωβισμενος. Το θέμα είναι ότι αυτό αποτελεί συνήθη πρακτική στην Ελλάδα εφόσον οι κυρώσεις από το booking είναι μηδαμινές για αυτούς.
Οταν κανουν ακυρωση ενος δωματιου,δεν πρεπει να σου δωσουν ενα με τα ιδια χαρακτηριστικα;Δηλ.εκλεισες δωματιο 20 τμ με κλιματισμο και μπανιο και παιρνεις ενα 12 με εξωτ.μπανιο και χωρις κλιματισμο....αυτο το επιτρεπει το booking;
Παντως,γενικα,σε αρκετα δωματια που εχω κλεισει απο το σαιτ για εξωτερικο ,οι φωτο δεν εχουν σχεση με το δωματιο που παιρνω τελικα...ειναι χειροτερο...
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Παντως,γενικα,σε αρκετα δωματια που εχω κλεισει απο το σαιτ για εξωτερικο ,οι φωτο δεν εχουν σχεση με το δωματιο που παιρνω τελικα...ειναι χειροτερο...
Εγω παντα οταν κλεινω ενα δωμάτιο κοιτάω στο tripadvisor που εχει φωτογραφίες από τους χρήστες πέρα απο αυτές που βάζει το ξενοδοχειο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom